Ero sivun ”Bloodlust pirates” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 4: | Rivi 4: | ||
! ## !! Name !! Position !! MA !! ST !! AG !! AV !! Skills !! INJ !! COMP !! TD !! INT !! CAS !! MVP !! SPP !! Value !! Norm !! Double | ! ## !! Name !! Position !! MA !! ST !! AG !! AV !! Skills !! INJ !! COMP !! TD !! INT !! CAS !! MVP !! SPP !! Value !! Norm !! Double | ||
|- | |- | ||
| − | | 1 || Sjöborre || Minotaur || 5 || 5 || 2 || 8 || Loner, Mighty Blow, Thick Skull, Frenzy, Horns, Wild Animal || - || - || - || - || - || - || - || 150 | + | | 1 || Sjöborre || Minotaur || 5 || 5 || 2 || 8 || Loner, Mighty Blow, Thick Skull, Frenzy, Horns, Wild Animal || - || - || - || - || - || - || - || 150 || S || GAPM |
|- | |- | ||
| 2 || Mr. Barnacle || Troll || 4 || 5 || 1 || 9 || Loner, Mighty Blow, Throw Team-mate, Regeneration, Always Hungry, Really Stupid, ''Guard'', ''Stand Firm'' || - || - || - || - || 5 || 3 || 25 || 150 || S || GAPM | | 2 || Mr. Barnacle || Troll || 4 || 5 || 1 || 9 || Loner, Mighty Blow, Throw Team-mate, Regeneration, Always Hungry, Really Stupid, ''Guard'', ''Stand Firm'' || - || - || - || - || 5 || 3 || 25 || 150 || S || GAPM | ||
Versio 29. tammikuuta 2009 kello 22.47
Roster
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Norm | Double |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sjöborre | Minotaur | 5 | 5 | 2 | 8 | Loner, Mighty Blow, Thick Skull, Frenzy, Horns, Wild Animal | - | - | - | - | - | - | - | 150 | S | GAPM |
| 2 | Mr. Barnacle | Troll | 4 | 5 | 1 | 9 | Loner, Mighty Blow, Throw Team-mate, Regeneration, Always Hungry, Really Stupid, Guard, Stand Firm | - | - | - | - | 5 | 3 | 25 | 150 | S | GAPM |
| 3 | Beluga | Ogre | 5 | 5 | 1 | 9 | Loner, Mighty Blow, Thick Skull, Throw Team-mate, Bonehead | AGI | - | - | - | 2 | - | 4 | 140 | S | GAPM |
| 4 | Vinene | Dark elf | 7 | 3 | 4 | 8 | Animosity, +MA, Dodge, Block | - | 3 | 8 | 1 | 3 | 1 | 40 | 140 | GAM | SP |
| 5 | Squably | Skaven | 7 | 3 | 3 | 6 | Animosity | AV | 1 | 1 | - | - | - | 4 | 50 | GM | ASP |
| 6 | Sponge | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Animosity, Dodge, Right Stuff, Stunty | Niggle | - | - | - | - | 1 | 5 | 40 | AM | GSP |
| 7 | Aholehole | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | - | - | - | - | - | - | - | - | 50 | GSPM | A |
| 8 | Pirate Perch | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | Block, Mighty Blow | - | - | 2 | - | 5 | - | 16 | 90 | GSPM | A |
| 9 | Sea Bass | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | Guard, Block | - | 1 | - | - | 1 | 3 | 18 | 90 | GSPM | A |
| 10 | Longfin | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | Block, Mighty Blow | - | 1 | 3 | - | 6 | 1 | 27 | 90 | GSPM | A |
| 11 | Wallago | Marauder | 6 | 3 | 4 | 8 | +AG, Sure Hands | - | 9 | 2 | - | - | 2 | 25 | 100 | GSPM | A |
| 12 | Cod IV | Marauder | 6 | 3 | 3 | 7 | - | AV | - | 1 | - | - | - | 3 | 50 | GSPM | A |
| 13 | Barracuda | Marauder | 5 | 4 | 2 | 7 | +ST, Block | AGI, MV, AV | 1 | 1 | - | 2 | 2 | 18 | 120 | GSPM | A |
| 14 | Bigscale | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | Tackle | - | 2 | 2 | - | - | 1 | 13 | 70 | GSPM | A |
| 15 | Rainbow Trout | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | - | - | - | - | - | 1 | - | 2 | 50 | GSPM | A |
Team Stuff
| qty | à | sum | |
|---|---|---|---|
| Rerolls | 4 | 70 | 280 |
| Fan Factor | 8 | 10 | 80 |
| Assistant Coach | 1 | 10 | 10 |
| Cheerleader | 0 | 10 | 0 |
| Apothecary | 1/1 | 50 | 50 |
| Treasury | 60k | ||
| Team Value | 1800 | ||
Entiset pelaajat
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cpt. Bullrage | Minotaur | 5 | 5 | 2 | 9 | Loner, Mighty Blow, Thick Skull, Frenzy, Horns, Wild Animal, +AV | - | - | - | - | 5 | 1 | 15 | 180 | ||
| 11 | Sea Chub | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | Leader, Guard | - | - | 3 | 1 | - | 2 | 21 | 90 | ||
| 1 | Narwhal | Minotaur | 5 | 5 | 2 | 8 | Loner, Mighty Blow, Thick Skull, Frenzy, Horns, Wild Animal | - | - | - | - | - | - | - | 150 | ||
| 7 | Cuthroat Trout | Marauder | 5 | 3 | 3 | 8 | Guard | Niggle, MV, | 1 | 1 | - | - | 2 | 14 | 70 | GSPM | A |
Info
Sähköposti: juko.vahatiitto tut fi
Puh. 040-834 1160
Irc Juxu_