Ero sivun ”Mein Kampf” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 24: | Rivi 24: | ||
|1 | |1 | ||
|Adolf | |Adolf | ||
| − | |Fuhrer | + | |Der Fuhrer |
|5 | |5 | ||
|5 | |5 | ||
| Rivi 40: | Rivi 40: | ||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
| − | |Rommel | + | |Erwin Rommel |
|Marsalkka | |Marsalkka | ||
|7 | |7 | ||
| Rivi 57: | Rivi 57: | ||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
| − | |Manstein | + | |Erich von Manstein |
|Marsalkka | |Marsalkka | ||
|7 | |7 | ||
| Rivi 74: | Rivi 74: | ||
|- | |- | ||
|4 | |4 | ||
| − | |Guderian | + | |Heinz Guderian |
|Marsalkka | |Marsalkka | ||
|7 | |7 | ||
| Rivi 91: | Rivi 91: | ||
|- | |- | ||
|5 | |5 | ||
| − | |Jodl | + | |Alfred Jodl |
|Marsalkka | |Marsalkka | ||
|7 | |7 | ||
| Rivi 210: | Rivi 210: | ||
|- | |- | ||
|12 | |12 | ||
| − | | | + | |Kurt Bolender |
|Sturmtruppen | |Sturmtruppen | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 244: | Rivi 244: | ||
|- | |- | ||
|14 | |14 | ||
| − | | | + | |Franz Burkl |
|Sturmtruppen | |Sturmtruppen | ||
|6 | |6 | ||
Versio 19. joulukuuta 2012 kello 16.41
“If you win, you need not have to explain...If you lose, you should not be there to explain!”
| Nro | Name | Position | MA | STR | AG | AV | Skills | INJ | PASS | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adolf | Der Fuhrer | 5 | 5 | 2 | 9 | Loner, Mighty Blow, Bonehead, Thick skull | 140k | |||||||
| 2 | Erwin Rommel | Marsalkka | 7 | 3 | 3 | 8 | Block | 90k | |||||||
| 3 | Erich von Manstein | Marsalkka | 7 | 3 | 3 | 8 | Block | 90k | |||||||
| 4 | Heinz Guderian | Marsalkka | 7 | 3 | 3 | 8 | Block | 1 | 5 | 90k | |||||
| 5 | Alfred Jodl | Marsalkka | 7 | 3 | 3 | 8 | Block | 1 | 5 | 90k | |||||
| 6 | Kansallis-sosialistinensankari | 8 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Catch | 0k | ||||||||
| 7 | Kansallis-sosialistinensankari | 8 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Catch | 0k | ||||||||
| 8 | Kansallis-sosialistinensankari | 8 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Catch | 0k | ||||||||
| 9 | Kansallis-sosialistinensankari | 8 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Catch | 0k | ||||||||
| 10 | Ministeri | 6 | 3 | 3 | 8 | Sure hands, Pass | 0k | ||||||||
| 11 | Ernst Barkmann | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | 50k | ||||||||
| 12 | Kurt Bolender | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | 1 | 5 | 50k | ||||||
| 13 | Heinrich Harrer | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | 1 | 5 | 50k | ||||||
| 14 | Franz Burkl | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | 50k | ||||||||
| 15 | Oskar Dirlewanger | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | 50k | ||||||||
| 16 | Bruno Gesche | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | 50k |
| Rerolls | 3 | 150 |
| Fan Factor | 1 | 10 |
| Mengele | yes | 50 |
| Head Coach Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer XP 1 | 0 | 0 |
| Assistant Coach | 0 | 0 |
| Cheerleader | 0 | 0 |
| Treasury | 0k | |
| Total Value | 1010k | |
| Kiertopalkinto | 0 |
tappajasorsa geemailista
