Ero sivun ”KoExalted:Halla Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
|||
| Rivi 29: | Rivi 29: | ||
| Awareness || {{WWDots3}} || Linguistics || {{WWDots2}} || Lore || {{WWDots3}} | | Awareness || {{WWDots3}} || Linguistics || {{WWDots2}} || Lore || {{WWDots3}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Dodge || {{WWDots3}} || Performance || {{ | + | | Dodge || {{WWDots3}} || Performance || {{WWDots2}} || Medicine || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Integrity || {{ | + | | Integrity || {{WWDots2}} || Presence || {{WWDots2}} || Occult || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| Martial Arts || {{WWDots2}} || Ride || {{WWDots0}} | | Martial Arts || {{WWDots2}} || Ride || {{WWDots0}} | ||
| Rivi 106: | Rivi 106: | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| − | | Conviction || align="right" | {{ | + | | Conviction || align="right" | {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
Versio 8. lokakuuta 2009 kello 12.40
| Nimi: Halla | Motivaatio: Suojella tiettyä aluetta, opettaa alueen ihmiset elämään sopusoinnussa luonnon kanssa |
| Kasti: Muuttuva Kuu | Anima: Hopeavalkoinen muuttuva valosärmiö jota ympäröivät tummat violetit varjot |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Strength | Charisma | Perception | |||||||||||||||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||||||||||||||
| Stamina | Appearance | Wits |
Charms
| Name | Attribute | Cost | Duration | Type | Effect |
| Keen Sight Technique | Per | 3m | Scene | Reflexive | (E225-226) |
| Hide of The Cunning Hunter | App | 2m | Indefinite | Reflexive | Tatuointien ja muiden huomattavien merkkien piilottaminen (L176) |
| Ox-Body Technique | Sta | - | Permanent | Permanent | (L156) |
| Cobra Hypnotic Method | Cha | 7m | 3 actions | Simple | Cha+ [Pres/Perf] > MDV = Halt (L165) |
| Terrifying Lust Affliction | Cha | 5m | Scene | Supplemental | Himon aikaansaaminen (168) |
Knacks
| Name | Effect |
| Humble Mouse Shape | Rituaali pienten eläinten verijahtiin, mahdollistaa pienemmän henkimuodon alussa. (L131) |
| Changing Plumage Mastery | Opitun muodon ulkonäön muuntelu (hiukset, turkin väri tms.) muodonmuutoksen yhteydessä (L135) |
| Twin-Faced Hero | Sukupuolen vaihto (L136) |
| Prey's Skin Disquise | Rituaali ihmisten verijahtiin (L131) |
| Life of the Hummingbird | Muodon omaksuminen lyhyeksi aikaa ilman verijahtia (L143) |
| Quicksilver Second Face | Muodonmuutos nopeutuu (5->3) jos kuluttaa yhden hidun (136) |
| Deadly Beastman Transformation | Sotamuoto, +1 Str, Dex, Sta, Enhanced Hearing & Sight: +2 dice to Awareness checks with these senses, Tail: +2 dice to athletics pools, Fur: +1 dice to Survival pool, +1B / +1L to soak, Claws: Punches and kicks inflict lethal damage, Night Vision |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Mentor | Tattoo Artifact | Heart's Blood | |||
| Harmaahonka | Kuuhopearannekkeet | ||||
| Tattoo Artifact | Solar Bond | ||||
| Aamunkoiton puhdistavan valon kaulus | ? | ||||