Ero sivun ”Mein Kampf” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 213: | Rivi 213: | ||
|- | |- | ||
|12 | |12 | ||
| − | |Kurt Bolender | + | |[[Mein_kampf:kurt_bolender|Kurt Bolender]] |
|Sturmtruppen | |Sturmtruppen | ||
|6 | |6 | ||
Versio 25. tammikuuta 2013 kello 02.31
“If you win, you need not have to explain...If you lose, you should not be there to explain!”
| Nro | Name | Position | MA | STR | AG | AV | Skills | INJ | PASS | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adolf
|
Der Fuhrer | 5 | 5 | 2 | 9 | Loner, Mighty Blow, Bonehead, Thick skull, Guard | 3 | 6 | 160k | |||||
| 2 | Erwin Rommel | Marsalkka | 7 | 3 | 3 | 8 | Block, Dodge | 2 | 1 | 1 | 13 | 120k | |||
| 3 | Erich von Manstein | Marsalkka | 7 | 3 | 3 | 8 | Block, Mighty blow | 3 | 1 | 10 | 110k | ||||
| 4 | Heinz Guderian | Marsalkka | 7 | 3 | 3 | 8 | Block, Mighty blow | 2 | 1 | 1 | 13 | 110k | |||
| 5 | Alfred Jodl
"Achtung, baby!" |
Marsalkka | 8 | 3 | 3 | 8 | Block, +MA | 3 | 1 | 14 | 120k | ||||
| 6 | Hans-Ulrich Rudel | Kansallis-sosialistinensankari | 8 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Catch | 80k | |||||||
| 7 | Kansallis-sosialistinensankari | 8 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Catch | 0k | ||||||||
| 8 | Kansallis-sosialistinensankari | 8 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Catch | 0k | ||||||||
| 9 | Heinrich Himmler
"Dont be stupid, be a smartie. Come and join the Nazi party!" |
Ministeri | 6 | 3 | 3 | 8 | Sure hands, Pass | 70k | |||||||
| 10 | Joseph Göbbels
"Joosepilla on aina asiaa!" |
Ministeri | 6 | 3 | 3 | 8 | Sure hands, Pass | 70k | |||||||
| 11 | Ernst Barkmann | Sturmtruppen | 5 | 3 | 3 | 8 | -ma | 50k | |||||||
| 12 | Kurt Bolender | Sturmtruppen | 6 | 3 | 4 | 8 | +AG | 1 | 1 | 7 | 90k | ||||
| 13 | Heinrich Harrer | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | Dirty player | 1 | 1 | 7 | 70k | ||||
| 14 | Franz Burkl | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | 50k | ||||||||
| 15 | Oskar Dirlewanger | Sturmtruppen | 5 | 3 | 3 | 8 | -MA | 50k | |||||||
| 16 | Bruno Gesche | Sturmtruppen | 6 | 3 | 3 | 8 | Dirty player, Kick | 1 | 1 | 1 | 2 | 16 | 90k |
tappajasorsa geemailista





