Ero sivun ”KoExalted:Halla Alkustatit2” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
p |
||
| Rivi 36: | Rivi 36: | ||
! colspan=2 align="center" | Specialties | ! colspan=2 align="center" | Specialties | ||
|- | |- | ||
| − | | Melee || {{WWDots1}} || Sail || {{WWDots1}} || | + | | Melee || {{WWDots1}} || Sail || {{WWDots1}} || Socialize: Half-Truths || {{WWDotF}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| Resistance || {{WWDots1}} || Socialize || {{WWDots2}} || || {{WWDotE}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} | | Resistance || {{WWDots1}} || Socialize || {{WWDots2}} || || {{WWDotE}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} | ||
Nykyinen versio 19. lokakuuta 2010 kello 12.59
| Nimi: Halla (Ferem Aurora Aesteria) | Motivaatiot: Saada aikaiseksi sivistynyt ja teknologisesti kehittynyt yhteiskunta, joka toimii kestävän kehityksen periaatteiden mukaisesti osana luontoa ja jonka asukkaat ovat tasa-arvoisia ja tulevat pääosin toimeen omillaan. / Suojella ja miellyttää Aurinkoiskumppania |
| Kasti: Muuttuva Kuu | Anima: Hopeavalkoinen kuuksi ja kärpäksi muuttuva valosärmiö jota ympäröivät tummat violetinsävyiset varjot |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Strength | Charisma | Perception | |||||||||||||||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||||||||||||||
| Stamina | Appearance | Wits |
Charms
| Name | Attribute | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page | |
| Hide of The Cunning Hunter | App | 2m | Indefinite | Reflexive | C-OK | Conceal any distinctive marks | L176 |
Knacks
| Name | Effect | Page | |
| Humble Mouse Shape | The proper ritual to begin a sacred hunt for small animals | L131 | |
| Changing Plumage Mastery | Greater control over superficial details like color of fur or feathers, scars, birthmarks, clothes and hair length | L165 | |
| Twin-Faced Hero | Ability to shift gender | L139 | |
| Prey's Skin Disquise | Sacred hunt for humans, taking on a false human shape costs 1WP | L131 | |
| Life of the Hummingbird | Take a shape without the sacred hunt | L143 |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Mentor | Tattoo Artifact | Heart's Blood | |||
| Harmaahonka | Kuuhopearannekkeet (4M) | ||||
| Tattoo Artifact | Solar Bond | Mentor | |||
| Aamunkoiton puhdistavan valon kaulus (1M) | Montano Mihail | Raksi | |||
Merits & Flaws
| Name | Description | Pts | Page | |
| True Love | The character has a deep affection for another character. This Merit effectively raises the character's Intimacy to the level of a secondary Motivation. | -4 | 55 | |
| Past Lives | The character remembers much of the First Age as if it happened yesterday. | -4 | 60 | |
| Enemy | Raksi. | +3 | 68 |