Ero sivun ”Bloodlust pirates” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 16: | Rivi 16: | ||
| 6 || Cuthroat Trout || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || - || - || - || 1 || - || 1 || - || 5 || 50 || GSPM || A | | 6 || Cuthroat Trout || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || - || - || - || 1 || - || 1 || - || 5 || 50 || GSPM || A | ||
|- | |- | ||
| − | | 7 || Pirate Perch || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || Block | + | | 7 || Pirate Perch || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || Block || - || - || 2 || - || - || - || 6 || 70 || GSPM || A |
|- | |- | ||
| 8 ||Sea Bass || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || - || - || - || - || - || - || 1 || 5 || 50 || GSPM || A | | 8 ||Sea Bass || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || - || - || - || - || - || - || 1 || 5 || 50 || GSPM || A | ||
|- | |- | ||
| − | | 9 || Longfin || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || Block | + | | 9 || Longfin || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || Block || - || 1 || 1 || - || 1 || - || 6 || 70 || GSPM || A |
|- | |- | ||
| 10 || Sergeant Major || Chaos pact || Marauder || 6 || 2 || 3 || 8 || - || STR|| - || - || - || - || - || - || 50 || GSPM || A | | 10 || Sergeant Major || Chaos pact || Marauder || 6 || 2 || 3 || 8 || - || STR|| - || - || - || - || - || - || 50 || GSPM || A | ||
| Rivi 28: | Rivi 28: | ||
| 12 || Barracuda || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || (strena heitetty) || - || - || - || - || - || 1 || 5 || 50 || GSPM || A | | 12 || Barracuda || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || (strena heitetty) || - || - || - || - || - || 1 || 5 || 50 || GSPM || A | ||
|- | |- | ||
| − | | 13 || Bigscale || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || || - || | + | | 13 || Bigscale || Chaos pact || Marauder || 6 || 3 || 3 || 8 || || - || 1 || 1 || - || - || - || 4 || 50 || GSPM || A |
|} | |} | ||
Versio 6. lokakuuta 2008 kello 20.02
Roster
| ## | Name | Race | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Norm | Double |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cpt. Bullrage | Chaos pact | Minotaur | 5 | 5 | 2 | 8 | Loner, Frenzy, Horns, Mighty Blow, Thick Skull, Wild Animal | Miss | - | - | - | 1 | - | 2 | 150 | S | GAPM |
| 2 | Mr. Barnacle | Chaos pact | Troll | 4 | 5 | 1 | 9 | Loner, Always Hungry, Mighty Blow, Really Stupid, Regeneration, Throw Team-mate, Guard | - | - | - | - | 2 | 1 | 9 | 130 | S | GAPM |
| 3 | 1st mate Vinene | Chaos pact | Dark elf | 7 | 3 | 4 | 8 | Animosity, +MA | - | - | 3 | - | - | 1 | 14 | 100 | GAM | SP |
| 4 | 2nd mate Squably | Chaos pact | Skaven | 7 | 3 | 3 | 7 | Animosity | - | 1 | - | - | - | - | 1 | 50 | GM | ASP |
| 5 | Squishy the Cook | Chaos pact | Goblin | 5 | 2 | 3 | 7 | Animosity, Dodge, Right Stuff, Stunty | ma | - | - | - | - | 1 | 5 | 40 | AM | GSP |
| 6 | Cuthroat Trout | Chaos pact | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | - | - | - | 1 | - | 1 | - | 5 | 50 | GSPM | A |
| 7 | Pirate Perch | Chaos pact | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | Block | - | - | 2 | - | - | - | 6 | 70 | GSPM | A |
| 8 | Sea Bass | Chaos pact | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | - | - | - | - | - | - | 1 | 5 | 50 | GSPM | A |
| 9 | Longfin | Chaos pact | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | Block | - | 1 | 1 | - | 1 | - | 6 | 70 | GSPM | A |
| 10 | Sergeant Major | Chaos pact | Marauder | 6 | 2 | 3 | 8 | - | STR | - | - | - | - | - | - | 50 | GSPM | A |
| 11 | Sea Chub | Chaos pact | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | - | - | - | - | - | - | 1 | 5 | 50 | GSPM | A |
| 12 | Barracuda | Chaos pact | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | (strena heitetty) | - | - | - | - | - | 1 | 5 | 50 | GSPM | A |
| 13 | Bigscale | Chaos pact | Marauder | 6 | 3 | 3 | 8 | - | 1 | 1 | - | - | - | 4 | 50 | GSPM | A |
Team Stuff
| qty | à | sum | |
|---|---|---|---|
| Rerolls | 4 | 70 | 280 |
| Fan Factor | 3 | 10 | 30 |
| Assistant Coach | 1 | 10 | 10 |
| Cheerleader | 0 | 10 | 0 |
| Apothecary | 1/1 | 50 | 50 |
| Treasury | 70k | ||
| Team Value | 1280 | ||
Info
Sähköposti: juko.vahatiitto tut fi
Puh. 040-834 1160
Irc Juxu_