Ero sivun ”Da Slugggaz” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 571: | Rivi 571: | ||
|2 | |2 | ||
|18 | |18 | ||
| − | |Valmentaja tuomitsi zapperin liian | + | |Valmentaja tuomitsi zapperin liian ärsyttäväksi ja potki ulos joukkueesta |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Bloodbowl|Takaisin BB sivulle]] | [[Bloodbowl|Takaisin BB sivulle]] | ||
Versio 19. elokuuta 2008 kello 07.46
| # | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ghamu | Lineman | 5 | 3 | 3 | 9 | None, Kivi | 50 | |||||||
| 2 | Gomzer | Lineman | 5 | 3 | 3 | 9 | Kick | n | 1 | 1 | 7 | 70 | |||
| 3 | Giifur | Lineman | 5 | 3 | 3 | 9 | None | 50 | |||||||
| 4 | Lineman | 5 | 3 | 3 | 9 | None | |||||||||
| 5 | Wee Bokser | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Right Stuff, Dodge, Stunty | 40 | |||||||
| 6 | Grimgor no-Throw | Thrower | 5 | 3 | 3 | 8 | Sure Hands, Pass, Leader, Accurate, Kick-Off Return | 18 | 4 | 2 | 40 | 130 | |||
| 7 | Hordak Blind-eye | Thrower | 5 | 3 | 3 | 8 | Sure Hands, Pass | 1 | 1 | 70 | |||||
| 8 | Rugga Bonechewer | Black Orc Blocker | 4 | 4 | 2 | 9 | Block, Mighty Blow, Guard | n | 10 | 4 | 40 | 140 | |||
| 9 | Gargud Facemusher | Black Orc Blocker | 4 | 4 | 2 | 9 | Block, Mighty Blow | 5 | 2 | 20 | 120 | ||||
| 10 | Reefag Gatunk | Black Orc Blocker | 4 | 4 | 2 | 9 | Block, Mighty Blow | 10 | 20 | 120 | |||||
| 11 | Gurmak Gutripper | Black Orc Blocker | 4 | 4 | 2 | 9 | Block | 5 | 1 | 15 | 100 | ||||
| 12 | Trar Ironhide | Blitzer | 5 | 3 | 3 | 9 | Block, Dodge, Mighty Blow, Guard | ma | 6 | 3 | 3 | 39 | 150 | ||
| 13 | Bruuk Smokerain | Blitzer | 6 | 3 | 3 | 9 | Block, Mighty Blow, Guard, Tackle | 5 | 8 | 31 | 140 | ||||
| 14 | Nurdak Beard Burner | Blitzer | 6 | 3 | 3 | 9 | Block, Dodge, Tackle | 6 | 2 | 22 | 130 | ||||
| 15 | Gastugh Scarscraper | Blitzer | 6 | 3 | 3 | 9 | Block, Dodge, Guard | 5 | 2 | 19 | 130 | ||||
| 16 | Spolrt | Troll | 4 | 5 | 1 | 9 | Loner, Always Hungry, Mighty Blow, Really Stupid, Regeneration, Throw Team-Mate, Guard, Stand Firm | 7 | 3 | 29 | 150 |
Team Stuff
| Rerolls | 5 | 300 |
| Fan Factor | 11 | 110 |
| Apotechary | Yes | 50 |
| Treasury | 330 | |
| Assistant Coach | 1 | 10 |
| Cheerleaders | 0 | 10 |
| Kiertopalkinto | Kivi | 20 |
| Total Value | 2120 |
Otteluhistoria
1.Kausi
2.Kausi
3.Kausi
| Opponent | TD | Cas | $ |
| 4.kausi | |||
| Phyndarine Elites | 3-2 | 3-0 | 50k |
| UW Ballrats | |||
| Bohemian Bowlers | |||
4.Kausi
Kuolleet
| Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Time of Death |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gintuk | Lineman | 4 | 3 | 3 | 9 | None | ma, dead | 1 | 5 | Pimeät haltiat tappoivat kakkoskauden finaalissa | ||||
| Guraz | Lineman | 5 | 3 | 3 | 8 | None | av | Harjoituksissa aloittelevaa linjuria kiusattiin heikon panssarin vuoksi ja no, ei heikolla panssarilla kestä sitä kun neljä BOBia "kiusaa" | ||||||
| Guistak | Lineman | 5 | 3 | 3 | 9 | None | dead | 3.kausi, 4.peli, kaaostelevat kääpiöt raapivat ja kynsivät hengiltä avauksesta | ||||||
| Zap Zapper | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Right Stuff, Dodge, Stunty, Side Step, +skill | 2 | 2 | 2 | 18 | Valmentaja tuomitsi zapperin liian ärsyttäväksi ja potki ulos joukkueesta |