Ero sivun ”FME:Weapons” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 69: | Rivi 69: | ||
|Pecheneg || 9 || 1d10+3 || -2 || 200 || 7.62x54 | |Pecheneg || 9 || 1d10+3 || -2 || 200 || 7.62x54 | ||
|- | |- | ||
| − | |Type 90 || 10 || | + | |Type 90 || 10 || 1d10+4 || -4 || 200 || .50 |
|- | |- | ||
| − | |GAU-19 || 8 || | + | |GAU-19 || 8 || 1d10+6 || -8 || 200 || .50 |
|- | |- | ||
|colspan=6 | '''Sniper rifles''' | |colspan=6 | '''Sniper rifles''' | ||
Versio 9. lokakuuta 2017 kello 13.39
| Aseen nimi | Range increment | Damage | Initiative | Clip size | Ammunition |
|---|---|---|---|---|---|
| Pistols | |||||
| Glock M | 3 | 1d6 | +5 | 14 | 9mm |
| S&W 38 | 3 | 1d6 | +5 | 6 | .38 |
| Desert eagle magnum | 3 | 1d6+1 | +4 | 10 | .357 |
| S&W .357 magnum revolver | 3 | 1d6+1 | +4 | 6 | .357 |
| Desert eagle Baby .45 pistol | 3 | 1d6+2 | +3 | 9 | .45 |
| S&W .44 revolver | 3 | 1d6+2 | +3 | 6 | .44 |
| Desert eagle .50 | 4 | 1d6+3 | +2 | 6 | .50 |
| WTS .50 BMG | 5 | 1d6+4 | +0 | 1 | .50 BMG |
| Zeliska .600 NITRO | 6 | 1d6+5 | -1 | 5 | .600 |
| Submachine Guns | |||||
| H&K MP7A1 | 6 | 1d4 | +5 | 40 | 9mm |
| H&K MP5 | 6 | 1d6 | +3 | 30 | 9mm |
| Uzi | 4 | 1d6 | +4 | 30 | 9mm |
| Honey Badger | 7 | 1d6+1 | +2 | 30 | 45 |
| Kris Super | 6 | 1d6+2 | +2 | 13 | .357 magnum |
| Assault rifles | |||||
| M16 | 10 | 1d8 | +1 | 30 | 5.56mm |
| AK47 | 10 | 1d8+1 | +0 | 30 | 7.62mm |
| FN Scar | 9 | 1d8(+1) | +1 | 30 | 5.56/7.62mm |
| H&K G11 | 7 | 1d4+1 | +0 | 50 | burst penalties halved 4.7mm |
| Shotguns, range increment reduces damage dice | |||||
| Benelli Super | 5 | 1d12+2 | +0 | 8 | 12g |
| Daewoo USAS-12 | 4 | 1d12+2 | +0 | 10 | 12g, full auto. Extra 10 ammo for -2 initiative available |
| Saiga-12 | 3 | 1d12+2 | +1 | 10 | 12g, full auto. Extra 10/20 ammo for -2/-4 initiative available |
| Winchester 1300 | 6 | 1d12+1 | +0 | 20 | 16 gauge |
| Machine Guns setting bipod is full round action | |||||
| H&K MG5 | 9 | 1d10+3 | -2 | 200 | 7.62x51 |
| FN Mark 48 | 7 | 1d10+3 | +0 | 200 | 7.62x51 |
| Pecheneg | 9 | 1d10+3 | -2 | 200 | 7.62x54 |
| Type 90 | 10 | 1d10+4 | -4 | 200 | .50 |
| GAU-19 | 8 | 1d10+6 | -8 | 200 | .50 |
| Sniper rifles | |||||
| Dragunov | 12 | 1d10+2 | -2 | 10 | 7.62x54mm |
| Cheytac Intervention | 15 | 1d10+3 | -4 | 7 | .408 |
| Steyr IWS 2000 | 12 | 1d10+5 | -6 | 5 | 14.7mm |
| Denel NTW-20 | 10 | 1d10+7 | -8 | 1 | 20mm |
| Other | |||||
| Grenade | 3+STR modifier | 1d8 | |||
| RPG | 4 | 6d6 | |||