Ero sivun ”Puskassa Vilisee” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| 5 || Tärinä || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, '''Guard''', ''Block'' || || 3 || 4 || - || - || 1 || 20 || 140k || GA || SP | | 5 || Tärinä || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, '''Guard''', ''Block'' || || 3 || 4 || - || - || 1 || 20 || 140k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 6 || Vapina || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, ''' | + | | 6 || Vapina || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, '''TUPLAT''' || || - || 2 || - || - || - || 6 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 7 || Huojuna || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, '''KIVI''' || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | | 7 || Huojuna || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, '''KIVI''' || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | ||
Versio 24. kesäkuuta 2009 kello 14.04
Roster
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Norm | Double |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Koura | Treeman | 2 | 6 | 1 | 10 | Loner, Mighty Blow, Stand Firm, Strong Arm, Take Root, Thick Skull, Throw Team-Mate | - | - | - | 2 | - | 4 | 120k | S | GAP | |
| 2 | Vilinä | Wardancer | 8 | 3 | 4 | 7 | Block, Dodge, Leap, Strip Ball, Mighty Blow, Tackle | 2 | 4 | - | 6 | 2 | 36 | 190k | GA | SP | |
| 3 | Tuhina | Wardancer | 8 | 3 | 4 | 7 | Block, Dodge, Leap, Strip Ball | - | 2 | - | 2 | - | 10 | 140k | GA | SP | |
| 4 | Tutina | Catcher | 9 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, Block, Side Step | - | 5 | - | 1 | 1 | 19 | 130k | GA | SP | |
| 5 | Tärinä | Catcher | 9 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, Guard, Block | 3 | 4 | - | - | 1 | 20 | 140k | GA | SP | |
| 6 | Vapina | Catcher | 9 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, TUPLAT | - | 2 | - | - | - | 6 | 90k | GA | SP | |
| 7 | Huojuna | Catcher | 9 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, KIVI | - | - | - | - | - | - | 90k | GA | SP | |
| 8 | Liihotus | Thrower | 7 | 3 | 4 | 7 | Pass | - | - | - | - | - | - | 90k | GAP | S | |
| 9 | Rapina | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block, Dauntless | 1 | 3 | - | 4 | - | 18 | 110k | GA | SP | |
| 10 | Kolina | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Dodge, Block, Side Step | 7 | 6 | - | 1 | 2 | 37 | 130k | GA | SP | |
| 11 | Ryminä | Lineman | 7 | 4 | 4 | 7 | ST | Niggle | 8 | 2 | - | 1 | - | 14 | 120k | GA | SP |
| 12 | Rääkynä | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Kick, Block | 6 | 2 | - | 1 | 1 | 19 | 110k | GA | SP | |
| 13 | Napsahdus | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Block, Dodge | MA | 7 | 1 | - | 2 | 1 | 19 | 110k | GA | SP |
| 14 | Töminä | Lineman | 7 | 4 | 4 | 7 | Block, +ST | 4 | 2 | - | 6 | 1 | 27 | 140k | GA | SP | |
| 15 | Korina "K.O. Spesialisti" | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Dirty Player | 1 | - | - | - | 1 | 6 | 90k | GA | SP | |
| 16 | Hiljaisuus | Lineman | 8 | 3 | 4 | 7 | Dodge, +MA, Side Step | 6 | 8 | - | 1 | 2 | 42 | 140k | GA | SP |
Team Stuff
| sum | |||
|---|---|---|---|
| Rerolls | 4 | 200 | |
| Fan Factor | 8 | 80 | |
| Assistant Coach | Sir Mordred | 10 | |
| Cheerleader | 0 | 0 | |
| Apothecary | Huono | 50 | |
| Kiertopalkinto | Kivi | 20 | |
| Treasury | 60k | ||
| Team Value | 2300 | ||
Entiset pelaajat
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Kuolinsyy | Tappava tiimi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 | Pamahdus | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | 1 | - | 2 | 70k | Kuoli pre-season pelissä rottia vastaan. Apo onnistui leikkauksessa vain kaivamaan kovia kokeneen sankarimme sydämen irti. | Rännissä Rapisee |
| 6 | Helinä | Catcher | 9 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, Block | - | 2 | 2 | - | - | - | 8 | 110k | Kesti muumioiden höykytystä vaikka kuinka, mutta sitten tuli pirullinen skelari ja halaili liian lujaa. | TBA |
| 10 | Pauke | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | - | 1 | 1 | - | - | 1 | 9 | 90k | Apoteekkari oli mennyt jo aikaa sitten Ryminän hoitoon (jolle apo ehdotti strena vammaa >.<), muumio tuli, ja paukautti linjurin Helinän seuraksi joukkueen yhteishautaan. | TBA |
| 3 | Suhina | Wardancer | 7 | 3 | 4 | 7 | Block, Dodge, Leap, Strip Ball | MA, MISS | 1 | 1 | - | - | 2 | 14 | 140k | Vammaista tanssijaa ei kukaan halua katsella | Metal |
| 14 | Jymähdys | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Block | MA, AV | - | - | - | - | 2 | 10 | 90k | Ziitasit teloivat monivammaiseksi | DGZ |
| 8 | Liihoitus | Thrower | 7 | 3 | 4 | 7 | Pass | - | - | - | 1 | - | 2 | 90k | Teki pelin ainoat expat ja kuoli >.< | Norsca |
Menetetty expa: 45
Menetetyt skillit: 4
Menetetty raha: 510k
Info
Sähköposti: juko.vahatiitto tutissa
Puh. 040-834 1160
Irc Juxu_