Ero sivun ”ToVN:Mörselblitz” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
|||
| Rivi 58: | Rivi 58: | ||
|Rupert Hofstetter || Ammusmies || Hoarder || || | |Rupert Hofstetter || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Baldur Tanneberger || Kuski || Smooth operator | + | |Baldur Tanneberger || Kuski || Smooth operator || || |
|- | |- | ||
|Thomas Hagmann || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | |Thomas Hagmann || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
| Rivi 85: | Rivi 85: | ||
|Zacharias Buhler || Ammusmies || Hoarder || || | |Zacharias Buhler || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Rolf Heitz || Kuski || Smooth operator | + | |Rolf Heitz || Kuski || Smooth operator || || |
|- | |- | ||
|Bernhardt Wallner || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | |Bernhardt Wallner || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
| Rivi 112: | Rivi 112: | ||
|Carl Lachs || Ammusmies || Hoarder || || | |Carl Lachs || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Bastian Hechler || Kuski || Smooth operator | + | |Bastian Hechler || Kuski || Smooth operator || || |
|- | |- | ||
|Kajetan Schöll || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | |Kajetan Schöll || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
| Rivi 138: | Rivi 138: | ||
|Volkhardt Stern || Ammusmies || Hoarder || || | |Volkhardt Stern || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Helmut Herrlein || Kuski || Smooth operator | + | |Helmut Herrlein || Kuski || Smooth operator || || |
|- | |- | ||
|Sascha Teicher || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | |Sascha Teicher || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 23. elokuuta 2017 kello 17.00
Voisiko smooth operator toimia morttarien deployaamisen kanssa? ie. jos jäljellä on vielä vähintään puolet liikepisteistä, niin samalla vuorolla saa alkaa deployaamaan?
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Skdfz222 komentovaunu | ||||
| Wulf Umlauf | Joukkueen johtaja | Air Alert | ||
| Lukas Mozart | Joukkueen varajohtaja | Varas | ||
| Kurt Ettlinger | Radisti | Hoarder | ||
| Olaf Klaproth | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Philip Seidel | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Gotthard Rieger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Ekkehard Wiener | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Josua Goldblum | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Asser Pelzer | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Niklas Werthner | Ammusaliupseeri | Hoarder | ||
| Nikolaus Ochs | Kuski | Sliding Stop, Varas, Smooth Operator | Stalingrad veteran | |
| Benedikt Dittrich | Ampuja | Critical Hitter | ||
| Sdkfz 251/2 no. 1 | ||||
| Ludwig Feininger | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Victor Häussler | Varajohtaja | Varas | ||
| Meik Fleck | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Burkhardt Gansz | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Ralf Büchner | Panostaja | Mechanic | ||
| Tilman Kretschmer | Radisti | Hoarder | ||
| Rolf Strasburg | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ulrich Westheimer | Ammusmies | Hoarder | ||
| Philip Felgenhauer | Ammusmies | Hoarder | ||
| Rupert Hofstetter | Ammusmies | Hoarder | ||
| Baldur Tanneberger | Kuski | Smooth operator | ||
| Thomas Hagmann | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 2 | ||||
| Laurin Reichleitner | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Jakob Herberger | Varajohtaja | Varas | ||
| Albrecht Steinhaeuser | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Gunter Schwarzmann | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Marwin Busch | Panostaja | Mechanic | ||
| Karlheinz Niehaus | Radisti | Hoarder | ||
| Bernhard Fromm | Ammusmies | Hoarder | ||
| Steffen Beck | Ammusmies | Hoarder | ||
| Gerwald Taube | Ammusmies | Hoarder | ||
| Zacharias Buhler | Ammusmies | Hoarder | ||
| Rolf Heitz | Kuski | Smooth operator | ||
| Bernhardt Wallner | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 3 | ||||
| Bernhard Schwartz | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Harald Gutfreund | Varajohtaja | Varas | ||
| Hubert Backer | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Oliver Eichmann | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Kai Pfitzner | Panostaja | Mechanic | ||
| Joachim Hechler | Radisti | Hoarder | ||
| Jonathan Nadelmann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Veit Einstein | Ammusmies | Hoarder | ||
| Leopold Jung | Ammusmies | Hoarder | ||
| Carl Lachs | Ammusmies | Hoarder | ||
| Bastian Hechler | Kuski | Smooth operator | ||
| Kajetan Schöll | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 4 | ||||
| Arne Tarr | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Benedict Landauer | Varajohtaja | Varas | ||
| Jonas Waxman | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Martin Fechner | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Stephan Glehn | Panostaja | Mechanic | ||
| Mark Rohrmann | Radisti | Hoarder | ||
| Baldur Preiss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Horst Ducke | Ammusmies | Hoarder | ||
| Marco Oppert | Ammusmies | Hoarder | ||
| Volkhardt Stern | Ammusmies | Hoarder | ||
| Helmut Herrlein | Kuski | Smooth operator | ||
| Sascha Teicher | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||