Ero sivun ”ToVN:Mörselblitz” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun (Ak: Uusi sivu: {|border="1" |+ !Name !Position !Skills !Injuries !Notes |- |colspan=5 align="center" | '''Komentovaunu''' |- |- | || Joukkueen johtaja || || || |- | || Tulenjohtoaliupseeri || || ...) |
|||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
| + | Voisiko smooth operator toimia morttarien deployaamisen kanssa? ie. jos jäljellä on vielä vähintään puolet liikepisteistä, niin samalla vuorolla saa alkaa deployaamaan? | ||
| + | |||
{|border="1" | {|border="1" | ||
|+ | |+ | ||
| Rivi 7: | Rivi 9: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=5 align="center" | ''' | + | |colspan=5 align="center" | '''Skdfz222 komentovaunu''' |
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| − | | || Joukkueen johtaja || || || | + | |Wulf Umlauf || Joukkueen johtaja || Air Alert || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Lukas Mozart || Joukkueen varajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Kurt Ettlinger || Radisti || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Olaf Klaproth || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Philip Seidel || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Gotthard Rieger || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Ekkehard Wiener || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Josua Goldblum || Laskinaliupseeri || Accurate calculations || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Asser Pelzer || Laskinaliupseeri || Accurate calculations || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Niklas Werthner || Ammusaliupseeri || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Nikolaus Ochs || Kuski || Sliding Stop, Varas, Smooth Operator || || Stalingrad veteran |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Benedikt Dittrich || Ampuja || Critical Hitter || || |
|- | |- | ||
| − | | | | + | |colspan=5 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 1''' |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Ludwig Feininger || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Victor Häussler || Varajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Meik Fleck || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Burkhardt Gansz || Apusuuntaaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Ralf Büchner || Panostaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Tilman Kretschmer || Radisti || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Rolf Strasburg || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Ulrich Westheimer || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Philip Felgenhauer || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Rupert Hofstetter || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Baldur Tanneberger || Kuski || Smooth operator? || || |
|- | |- | ||
| + | |Thomas Hagmann || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
|- | |- | ||
| − | | | | + | |colspan=5 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 2''' |
|- | |- | ||
| − | |||
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Laurin Reichleitner || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Jakob Herberger || Varajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Albrecht Steinhaeuser || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Gunter Schwarzmann || Apusuuntaaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Marwin Busch || Panostaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Karlheinz Niehaus || Radisti || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Bernhard Fromm || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Steffen Beck || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Gerwald Taube || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Zacharias Buhler || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Rolf Heitz || Kuski || Smooth operator? || || |
|- | |- | ||
| + | |Bernhardt Wallner || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
|- | |- | ||
| − | | | | + | |colspan=5 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 3''' |
|- | |- | ||
| − | |||
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Bernhard Schwartz || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Harald Gutfreund || Varajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Hubert Backer || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Oliver Eichmann || Apusuuntaaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Kai Pfitzner || Panostaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Joachim Hechler || Radisti || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Jonathan Nadelmann || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Veit Einstein || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Leopold Jung || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Carl Lachs || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Bastian Hechler || Kuski || Smooth operator? || || |
|- | |- | ||
| + | |Kajetan Schöll || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
|- | |- | ||
| − | | | | + | |colspan=5 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 4''' |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Arne Tarr || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Benedict Landauer || Varajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Jonas Waxman || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Martin Fechner || Apusuuntaaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Stephan Glehn || Panostaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Mark Rohrmann || Radisti || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Baldur Preiss || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Horst Ducke || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Marco Oppert || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | + | |Volkhardt Stern || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ampuja || || || | + | |Helmut Herrlein || Kuski || Smooth operator? || || |
| + | |- | ||
| + | |Sascha Teicher || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 22. elokuuta 2017 kello 12.57
Voisiko smooth operator toimia morttarien deployaamisen kanssa? ie. jos jäljellä on vielä vähintään puolet liikepisteistä, niin samalla vuorolla saa alkaa deployaamaan?
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Skdfz222 komentovaunu | ||||
| Wulf Umlauf | Joukkueen johtaja | Air Alert | ||
| Lukas Mozart | Joukkueen varajohtaja | Varas | ||
| Kurt Ettlinger | Radisti | Hoarder | ||
| Olaf Klaproth | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Philip Seidel | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Gotthard Rieger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Ekkehard Wiener | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Josua Goldblum | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Asser Pelzer | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Niklas Werthner | Ammusaliupseeri | Hoarder | ||
| Nikolaus Ochs | Kuski | Sliding Stop, Varas, Smooth Operator | Stalingrad veteran | |
| Benedikt Dittrich | Ampuja | Critical Hitter | ||
| Sdkfz 251/2 no. 1 | ||||
| Ludwig Feininger | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Victor Häussler | Varajohtaja | Varas | ||
| Meik Fleck | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Burkhardt Gansz | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Ralf Büchner | Panostaja | Mechanic | ||
| Tilman Kretschmer | Radisti | Hoarder | ||
| Rolf Strasburg | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ulrich Westheimer | Ammusmies | Hoarder | ||
| Philip Felgenhauer | Ammusmies | Hoarder | ||
| Rupert Hofstetter | Ammusmies | Hoarder | ||
| Baldur Tanneberger | Kuski | Smooth operator? | ||
| Thomas Hagmann | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 2 | ||||
| Laurin Reichleitner | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Jakob Herberger | Varajohtaja | Varas | ||
| Albrecht Steinhaeuser | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Gunter Schwarzmann | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Marwin Busch | Panostaja | Mechanic | ||
| Karlheinz Niehaus | Radisti | Hoarder | ||
| Bernhard Fromm | Ammusmies | Hoarder | ||
| Steffen Beck | Ammusmies | Hoarder | ||
| Gerwald Taube | Ammusmies | Hoarder | ||
| Zacharias Buhler | Ammusmies | Hoarder | ||
| Rolf Heitz | Kuski | Smooth operator? | ||
| Bernhardt Wallner | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 3 | ||||
| Bernhard Schwartz | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Harald Gutfreund | Varajohtaja | Varas | ||
| Hubert Backer | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Oliver Eichmann | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Kai Pfitzner | Panostaja | Mechanic | ||
| Joachim Hechler | Radisti | Hoarder | ||
| Jonathan Nadelmann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Veit Einstein | Ammusmies | Hoarder | ||
| Leopold Jung | Ammusmies | Hoarder | ||
| Carl Lachs | Ammusmies | Hoarder | ||
| Bastian Hechler | Kuski | Smooth operator? | ||
| Kajetan Schöll | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 4 | ||||
| Arne Tarr | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Benedict Landauer | Varajohtaja | Varas | ||
| Jonas Waxman | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Martin Fechner | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Stephan Glehn | Panostaja | Mechanic | ||
| Mark Rohrmann | Radisti | Hoarder | ||
| Baldur Preiss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Horst Ducke | Ammusmies | Hoarder | ||
| Marco Oppert | Ammusmies | Hoarder | ||
| Volkhardt Stern | Ammusmies | Hoarder | ||
| Helmut Herrlein | Kuski | Smooth operator? | ||
| Sascha Teicher | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||