Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 89: | Rivi 89: | ||
|Hans Schneider || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || | |Hans Schneider || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || | ||
|- | |- | ||
| − | |'''EMPTY''' || Apusuuntaaja || | + | |'''EMPTY''' || Apusuuntaaja || || || |
|- | |- | ||
|Kuno Mayer || Panostaja || Quick load. Survivor || || | |Kuno Mayer || Panostaja || Quick load. Survivor || || | ||
Versio 8. elokuuta 2017 kello 12.04
8cm Granatwerfer34 joukkue
xp:
53 miestä
Tuliannos tilanne: 1.45/3.0
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä "Diamant" xp: | ||||
| Raoul Gollwitzer | Joukkueen johtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions, Survivor | ||
| Lorenz Goldreich | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions, Survivor | ||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement, Quick deploy | ||
| Henny Haussegger | Mittausaliupseeri | Quick deploy, Accurate measurement | ||
| Björn Brunner | Laskinaliupseeri | Quick calculator, Survivor | ||
| Wolf Schwarzenegger | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Benjamin Rothman | Ammusaliupseeri | Varas | ||
| Elmo Schmid | Kuski | Sliding Stop | ||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä "Smaragd" xp: | ||||
| Hartmut Kuchler | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Adolar Kamphaus | Ryhmänvarajohtaja | Varas, Survivor | ||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Viktor Germann | Apusuuntaaja | Mechanic, Survivor | ||
| Ingolf Saudek | Panostaja | Quick load, Survivor | ||
| Lutz Gerster | Ammusmies | Hoarder, Survivor | ||
| Woldemar Scharwenka | Ammusmies | Hoarder | ||
| Isaak Hauser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Sigmund Schmerling | Ammusmies | Hoarder | ||
| Tilmann Siegel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Julian Schrade | Kuski | Sliding Stop | ||
| Toinen kranaatinheitinryhmä "Saphir" xp: | ||||
| Heinz Schultze | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Willi Wehausen | Ryhmänvarajohtaja | Varas, Survivor | ||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Erhard Romberg | Apusuuntaaja | Mechanic, Survivor | ||
| Berthold Nowitzki | Panostaja | Quick load, Survivor | ||
| Phillipp Untermann | Ammusmies | Hoarder, Survivor | ||
| Erich Kocher | Ammusmies | Hoarder, Survivor | ||
| Patrik Grau | Ammusmies | Hoarder | ||
| Berndt Schroth | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ralph Goldwasser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Victor Maurer | Kuski | Sliding Stop | ||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä "Topas" xp: | ||||
| Oskar Feistel | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Nikolaus Dünhaupt | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| EMPTY | Apusuuntaaja | |||
| Kuno Mayer | Panostaja | Quick load. Survivor | ||
| Bernd Schwertfeger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kurt Masing | Ammusmies | Hoarder | ||
| Nils Roemheld | Ammusmies | Hoarder, Varas | Tarkkuuspistooli: 3n; 50m | |
| Franz Graebner | Ammusmies | Hoarder, Survivor, Varas | ||
| Benjamin Klopp | Ammusmies | Hoarder, Survivor | ||
| Nikolaus Ochs | Kuski | Sliding Stop, Varas | ||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä "Beryll" xp: | ||||
| Ralf Grebel | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Jacob Salzer | Ryhmänvarajohtaja | Varas, Weapon specialist (PPSh-41) | Hieno kultakello: reroll one result 6 from mortar delay roll, PPSh-41: 5n; 100m | |
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Erhardt Specht | Apusuuntaaja | Mechanic | ||
| Silvester Schneider | Panostaja | Quick load | ||
| Jörn Brickner | Ammusmies | Hoarder, Varas, Weapon specialist (PPSh-41) | PPSh-41: 5n; 100m | |
| Reinhold Ritschel | Ammusmies | Hoarder, Weapon specialist (PPSh-41) | PPSh-41: 5n; 100m | |
| Ansgar Strauss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Niclas Lasker | Ammusmies | Hoarder | ||
| Aayden Sulzberger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kuno Dahmen | Kuski | Sliding Stop | ||
In Memoriam
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Felix König | Apusuuntaaja | Mechanic | Wounded in Stalingrad. Spinal Damage, War is over. |