Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 13: | Rivi 13: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=5 align="center" | '''Komentoryhmä''' | + | |colspan=5 align="center" | '''Komentoryhmä''' xp: |
|- | |- | ||
| − | |Raoul Gollwitzer || Joukkueen johtaja || Inspiring Leader || || | + | |Raoul Gollwitzer || Joukkueen johtaja || Inspiring Leader, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | |Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | ||
| Rivi 21: | Rivi 21: | ||
|Lorenz Goldreich || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | |Lorenz Goldreich || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || | + | |Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || || |
|- | |- | ||
|Henny Haussegger || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || | |Henny Haussegger || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || | ||
| Rivi 33: | Rivi 33: | ||
|Elmo Schmid || | Kuski || Sliding Stop || || | |Elmo Schmid || | Kuski || Sliding Stop || || | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=5 align="center" | '''Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä''' | + | |colspan=5 align="center" | '''Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä''' xp: |
|- | |- | ||
| − | |Hartmut Kuchler || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || | + | |Hartmut Kuchler || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Adolar Kamphaus || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | |Adolar Kamphaus || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Werner Kiesel || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Werner Kiesel || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Viktor Germann || Apusuuntaaja || Mechanic || || | |Viktor Germann || Apusuuntaaja || Mechanic || || | ||
| Rivi 57: | Rivi 57: | ||
|Julian Schrade || | Kuski || Sliding Stop || || | |Julian Schrade || | Kuski || Sliding Stop || || | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=5 align="center" | '''Toinen kranaatinheitinryhmä''' | + | |colspan=5 align="center" | '''Toinen kranaatinheitinryhmä''' xp: |
|- | |- | ||
| − | |Heinz Schultze || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || | + | |Heinz Schultze || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Willi Wehausen || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | |Willi Wehausen || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Jürgen Ochs || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Jürgen Ochs || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | | || Apusuuntaaja || || || | + | |Erhard Romberg || Apusuuntaaja || || || |
|- | |- | ||
|Berthold Nowitzki || |Panostaja || Quick load || || | |Berthold Nowitzki || |Panostaja || Quick load || || | ||
| Rivi 81: | Rivi 81: | ||
|Victor Maurer || | Kuski || Sliding Stop || || | |Victor Maurer || | Kuski || Sliding Stop || || | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=5 align="center" | '''Kolmas kranaatinheitinryhmä''' xp: | + | |colspan=5 align="center" | '''Kolmas kranaatinheitinryhmä''' xp: |
|- | |- | ||
| − | |Oskar Feistel || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || | + | |Oskar Feistel || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Nikolaus Dünhaupt || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | |Nikolaus Dünhaupt || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Hans Schneider || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Hans Schneider || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | | || Apusuuntaaja || || || | + | |Felix König || Apusuuntaaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
|Kuno Mayer || |Panostaja || Quick load || || | |Kuno Mayer || |Panostaja || Quick load || || | ||
| Rivi 97: | Rivi 97: | ||
|Kurt Masing || Ammusmies || Hoarder || || | |Kurt Masing || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Nils Roemheld || Ammusmies || Hoarder || || | + | |Nils Roemheld || Ammusmies || Hoarder, Varas || || Tarkkuuspistooli: 3n; 50m |
|- | |- | ||
|Franz Graebner || Ammusmies || Hoarder || || | |Franz Graebner || Ammusmies || Hoarder || || | ||
| Rivi 105: | Rivi 105: | ||
|Nikolaus Ochs || | Kuski || Sliding Stop, Varas || || | |Nikolaus Ochs || | Kuski || Sliding Stop, Varas || || | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=5 align="center" | '''Neljäs kranaatinheitinryhmä''' xp: | + | |colspan=5 align="center" | '''Neljäs kranaatinheitinryhmä''' xp: |
|- | |- | ||
|Ralf Grebel || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || | |Ralf Grebel || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Jacob Salzer || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || Hieno kultakello: reroll one result 6 from mortar delay roll | + | |Jacob Salzer || Ryhmänvarajohtaja || Varas, Weapon specialist (PPSh-41) || || Hieno kultakello: reroll one result 6 from mortar delay roll, PPSh-41: 5n; 100m |
|- | |- | ||
| − | |Erhard Himmelfarb || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Erhard Himmelfarb || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | | || Apusuuntaaja || || || | + | |Erhardt Specht || Apusuuntaaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
|Silvester Schneider || Panostaja || Quick load || || | |Silvester Schneider || Panostaja || Quick load || || | ||
Versio 24. heinäkuuta 2017 kello 20.07
8cm Granatwerfer34 joukkue
xp:
53 miestä
Tuliannos tilanne: 0.8/3.0
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä xp: | ||||
| Raoul Gollwitzer | Joukkueen johtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Lorenz Goldreich | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement | ||
| Henny Haussegger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Björn Brunner | Laskinaliupseeri | Quick calculator | ||
| Wolf Schwarzenegger | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Benjamin Rothman | Ammusaliupseeri | Varas | ||
| Elmo Schmid | Kuski | Sliding Stop | ||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä xp: | ||||
| Hartmut Kuchler | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Adolar Kamphaus | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Viktor Germann | Apusuuntaaja | Mechanic | ||
| Ingolf Saudek | Panostaja | Quick load | ||
| Lutz Gerster | Ammusmies | Hoarder | ||
| Woldemar Scharwenka | Ammusmies | Hoarder | ||
| Isaak Hauser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Sigmund Schmerling | Ammusmies | Hoarder | ||
| Tilmann Siegel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Julian Schrade | Kuski | Sliding Stop | ||
| Toinen kranaatinheitinryhmä xp: | ||||
| Heinz Schultze | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Willi Wehausen | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Erhard Romberg | Apusuuntaaja | |||
| Berthold Nowitzki | Panostaja | Quick load | ||
| Phillipp Untermann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Erich Kocher | Ammusmies | Hoarder | ||
| Patrik Grau | Ammusmies | Hoarder | ||
| Berndt Schroth | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ralph Goldwasser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Victor Maurer | Kuski | Sliding Stop | ||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä xp: | ||||
| Oskar Feistel | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Nikolaus Dünhaupt | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Felix König | Apusuuntaaja | Mechanic | ||
| Kuno Mayer | Panostaja | Quick load | ||
| Bernd Schwertfeger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kurt Masing | Ammusmies | Hoarder | ||
| Nils Roemheld | Ammusmies | Hoarder, Varas | Tarkkuuspistooli: 3n; 50m | |
| Franz Graebner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Benjamin Klopp | Ammusmies | Hoarder | ||
| Nikolaus Ochs | Kuski | Sliding Stop, Varas | ||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä xp: | ||||
| Ralf Grebel | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader | ||
| Jacob Salzer | Ryhmänvarajohtaja | Varas, Weapon specialist (PPSh-41) | Hieno kultakello: reroll one result 6 from mortar delay roll, PPSh-41: 5n; 100m | |
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Erhardt Specht | Apusuuntaaja | Mechanic | ||
| Silvester Schneider | Panostaja | Quick load | ||
| Jörn Brickner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Reinhold Ritschel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ansgar Strauss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Niclas Lasker | Ammusmies | Hoarder | ||
| Aayden Sulzberger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kuno Dahmen | Kuski | Sliding Stop | ||