Ero sivun ”ToVN:Dampfkopf” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 130: | Rivi 130: | ||
|Pioneeri | |Pioneeri | ||
|Weapon Specialist KK | |Weapon Specialist KK | ||
| − | |( | + | |(4 days) |
| | | | ||
|- | |- | ||
| Rivi 148: | Rivi 148: | ||
|Räjäytyspioneeri | |Räjäytyspioneeri | ||
|Quick Loader KK | |Quick Loader KK | ||
| − | |( | + | |(4 days) |
| | | | ||
|- | |- | ||
Versio 24. heinäkuuta 2017 kello 18.38
The First Infantry Squad
- Exp: 2
- Ammo-tilanne: 2/2(3)
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Raphael Schneiderman | Alik. | Inspiring Leader, Survivor | ||
| Armin Klopstock | Korpraali | Inspiring Leader, Survivor | Dead | |
| Nils Sternberger | KK | Weapon Specialist KK, Survivor | ||
| Severin Stuhr | Liekinheitin | Tank Buster | Dead | |
| Ewald Kuechler | Lataaja | Quick Loader KK, Quick Deploy | ||
| Pioneeri | Dead | |||
| Pioneeri | ||||
| Ewald Hegewald | Räjäytyspioneeri | Quick Loader KK | ||
| Harald Hippler | Räjäytyspioneeri | Weapon Specialist KK | ||
| Räjäytyspioneeri | Lost leg | |||
| Klaus Felsenbaum | Kuski | Sliding Stop, Medic | ||
| Oscar Künneth | Ampuja | Weapon Specialist KK, Medic |
The Second Infantry Squad
- Exp: 0
- Ammo-tilanne: 2/2(3)
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Jörgen Essler | Alik. | Inspiring Leader, Weasel, Medic, Stealth, Survivor, Dive, Inspiring Leader, Improvised Assault | ||
| Berndt Holderman | Korpraali | Inspiring Leader | Lost arm | |
| Adler Wynning | KK | Weapon specialist KK, Survivor | ||
| Kaspar Gräbner | Liekinheitin | Tank Buster, Quick Exit, Survivor | ||
| Albrecht Stock | Lataaja | Quick Loader KK, Quick Deploy KK | Dead | |
| Simon Littauer | Pioneeri | Weapon Specialist KK | (4 days) | |
| Pioneeri | Lost arm | |||
| Räjäytyspioneeri | x | |||
| Mark Hauschka | Räjäytyspioneeri | Quick Loader KK | (4 days) | |
| Räjäytyspioneeri | Chest Wound | |||
| Urban Kabisch | Kuski | Mechanic, Thief, Sliding Stop | ||
| Ampuja | x |
The Third Infantry Squad
- Exp: 1
- Ammo-tilanne: 1/2(3)
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Volker Spiegler | Alik. | Inspiring Leader, Inspiring Leader | ||
| Martin Buchheim | Korpraali | Inspiring Leader | Dead | |
| Nikolaus Hochmeister | KK | Weapon Specialist KK, Survivor | ||
| Robin Kunst | Liekinheitin | Tank Buster | Dead | |
| Timm Schickendantz | Lataaja | Quick Loader KK, Quick Deploy | ||
| Eduard Schaab | Pioneeri | Weapon Specialist KK | Dead | |
| Oskar Pöpel | Pioneeri | Quick Loader KK, Quick Deploy | ||
| Räjäytyspioneeri | (6 weeks) | |||
| Luis Freudenberger | Räjäytyspioneeri | Survivor, Thief | ||
| Räjäytyspioneeri | Dead | |||
| Helmut Hessel | Kuski | Mechanic, Sliding Stop | ||
| Rupert Henze | Ampuja | Weapon Specialist KK, Survivor | * |