Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
|||
| Rivi 13: | Rivi 13: | ||
|colspan=5 align="center" | '''Komentoryhmä''' | |colspan=5 align="center" | '''Komentoryhmä''' | ||
|- | |- | ||
| − | | || Joukkueen johtaja || || || | + | |Raoul Gollwitzer || Joukkueen johtaja || Inspiring Leader || || |
|- | |- | ||
|Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | |Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | ||
| Rivi 27: | Rivi 27: | ||
|Wolf Schwarzenegger || Laskinaliupseeri || Accurate calculations || || | |Wolf Schwarzenegger || Laskinaliupseeri || Accurate calculations || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusaliupseeri || || || | + | |Benjamin Rothman || Ammusaliupseeri || Varas || || |
|- | |- | ||
| − | | || | Kuski || || || | + | |Elmo Schmid || | Kuski || Sliding Stop || || |
|- | |- | ||
|colspan=5 align="center" | '''Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä''' | |colspan=5 align="center" | '''Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä''' | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ryhmänjohtaja || || || | + | |Hartmut Kuchler || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || |
|- | |- | ||
|Adolar Kamphaus || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | |Adolar Kamphaus || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | ||
| Rivi 39: | Rivi 39: | ||
|Werner Kiesel || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | |Werner Kiesel || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Apusuuntaaja || || || | + | |Viktor Germann || Apusuuntaaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
|Ingolf Saudek || | Panostaja || Quick load || || | |Ingolf Saudek || | Panostaja || Quick load || || | ||
| Rivi 49: | Rivi 49: | ||
|Isaak Hauser || Ammusmies || Hoarder || || | |Isaak Hauser || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Sigmund Schmerling || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Tilmann Siegel || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | Kuski || || || | + | |Julian Schrade || | Kuski || Sliding Stop || || |
|- | |- | ||
|colspan=5 align="center" | '''Toinen kranaatinheitinryhmä''' | |colspan=5 align="center" | '''Toinen kranaatinheitinryhmä''' | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ryhmänjohtaja || || || | + | |Heinz Schultze || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || |
|- | |- | ||
|Willi Wehausen || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | |Willi Wehausen || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || | ||
| Rivi 73: | Rivi 73: | ||
|Patrik Grau || Ammusmies || Hoarder || || | |Patrik Grau || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Berndt Schroth || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Ralph Goldwasser || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | Kuski || || || | + | |Victor Maurer || | Kuski || Sliding Stop || || |
|- | |- | ||
|colspan=5 align="center" | '''Kolmas kranaatinheitinryhmä''' | |colspan=5 align="center" | '''Kolmas kranaatinheitinryhmä''' | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ryhmänjohtaja || || || | + | |Oskar Feistel || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ryhmänvarajohtaja || || || | + | |Nikolaus Dünhaupt || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
|Hans Schneider || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | |Hans Schneider || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | ||
| Rivi 97: | Rivi 97: | ||
|Nils Roemheld || Ammusmies || Hoarder || || | |Nils Roemheld || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Franz Graebner || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Benjamin Klopp || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | Kuski || || || | + | |Nikolaus Ochs || | Kuski || Sliding Stop, Varas || || |
|- | |- | ||
|colspan=5 align="center" | '''Neljäs kranaatinheitinryhmä''' | |colspan=5 align="center" | '''Neljäs kranaatinheitinryhmä''' | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ryhmänjohtaja || || || | + | |Ralf Grebel || Ryhmänjohtaja || Inspiring Leader || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ryhmänvarajohtaja || || || | + | |Jacob Salzer || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
|Erhard Himmelfarb || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | |Erhard Himmelfarb || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | ||
| Rivi 113: | Rivi 113: | ||
| || Apusuuntaaja || || || | | || Apusuuntaaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Silvester Schneider | + | |Silvester Schneider || Panostaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
|Jörn Brickner || Ammusmies || Hoarder || || | |Jörn Brickner || Ammusmies || Hoarder || || | ||
| Rivi 121: | Rivi 121: | ||
|Ansgar Strauss || Ammusmies || Hoarder || || | |Ansgar Strauss || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Niclas Lasker || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Aayden Sulzberger || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | || | Kuski || || || | + | |Kuno Dahmen || | Kuski || Sliding Stop || || |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 18. heinäkuuta 2017 kello 10.24
8cm Granatwerfer34 joukkue
xp:
53 miestä
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä | ||||
| Raoul Gollwitzer | Joukkueen johtaja | Inspiring Leader | ||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Lorenz Goldreich | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement | ||
| Henny Haussegger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Björn Brunner | Laskinaliupseeri | Quick calculator | ||
| Wolf Schwarzenegger | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Benjamin Rothman | Ammusaliupseeri | Varas | ||
| Elmo Schmid | Kuski | Sliding Stop | ||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Hartmut Kuchler | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader | ||
| Adolar Kamphaus | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Viktor Germann | Apusuuntaaja | Mechanic | ||
| Ingolf Saudek | Panostaja | Quick load | ||
| Lutz Gerster | Ammusmies | Hoarder | ||
| Woldemar Scharwenka | Ammusmies | Hoarder | ||
| Isaak Hauser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Sigmund Schmerling | Ammusmies | Hoarder | ||
| Tilmann Siegel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Julian Schrade | Kuski | Sliding Stop | ||
| Toinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Heinz Schultze | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader | ||
| Willi Wehausen | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Berthold Nowitzki | Panostaja | Quick load | ||
| Phillipp Untermann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Erich Kocher | Ammusmies | Hoarder | ||
| Patrik Grau | Ammusmies | Hoarder | ||
| Berndt Schroth | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ralph Goldwasser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Victor Maurer | Kuski | Sliding Stop | ||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä | ||||
| Oskar Feistel | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader | ||
| Nikolaus Dünhaupt | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Kuno Mayer | Panostaja | Quick load | ||
| Bernd Schwertfeger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kurt Masing | Ammusmies | Hoarder | ||
| Nils Roemheld | Ammusmies | Hoarder | ||
| Franz Graebner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Benjamin Klopp | Ammusmies | Hoarder | ||
| Nikolaus Ochs | Kuski | Sliding Stop, Varas | ||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ralf Grebel | Ryhmänjohtaja | Inspiring Leader | ||
| Jacob Salzer | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Silvester Schneider | Panostaja | Quick load | ||
| Jörn Brickner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Reinhold Ritschel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ansgar Strauss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Niclas Lasker | Ammusmies | Hoarder | ||
| Aayden Sulzberger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kuno Dahmen | Kuski | Sliding Stop | ||