Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 2: | Rivi 2: | ||
Ammustilanne: 1 | Ammustilanne: 1 | ||
| − | + | 1 XP | |
{|border="1" | {|border="1" | ||
| Rivi 16: | Rivi 16: | ||
| || Joukkueen johtaja || || || | | || Joukkueen johtaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Siegfried Müller || | + | | Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || |
|- | |- | ||
| || Tulenjohtoaliupseeri || || || | | || Tulenjohtoaliupseeri || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Mittausaliupseeri || || || | + | | Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || || |
|- | |- | ||
| || Mittausaliupseeri || || || | | || Mittausaliupseeri || || || | ||
Versio 7. huhtikuuta 2017 kello 15.18
8cm Granatwerfer34 joukkue
Ammustilanne: 1
1 XP
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä | ||||
| Joukkueen johtaja | ||||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Tulenjohtoaliupseeri | ||||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement | ||
| Mittausaliupseeri | ||||
| Laskinaliupseeri | ||||
| Laskinaliupseeri | ||||
| Ammusaliupseeri | ||||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Toinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||