Ero sivun ”Travelleri” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun (→Hahmot) |
|||
| Rivi 8: | Rivi 8: | ||
|+Characteristics | |+Characteristics | ||
|- | |- | ||
| − | ! Characteristic !! Kairre (KoneV) !! (Tero) !! | + | ! Characteristic !! Kairre (KoneV) !! (Tero) !! Pirkko-Petteri(helle) !! Z |
|- | |- | ||
| − | | Strength || 6 || 9 || | + | | Strength || 6 || 9 || 3 || |
|- | |- | ||
| − | | Dexterity || 6 || 9 || | + | | Dexterity || 6 || 9 || 9 || |
|- | |- | ||
| − | | Endurance || 8 || 10 || | + | | Endurance || 8 || 10 || 8 || |
|- | |- | ||
| − | | Intellect || 9 || 9 || | + | | Intellect || 9 || 9 || 15 || |
|- | |- | ||
| − | | Education || 10 || 10 || | + | | Education || 10 || 10 || 15 || |
|- | |- | ||
| − | | Social || 7 || 6 || | + | | Social || 7 || 6 || 14 || |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Rivi 28: | Rivi 28: | ||
|+Skills | |+Skills | ||
|- | |- | ||
| − | ! Skill name !! Kairre (KoneV) !! (Tero) !! | + | ! Skill name !! Kairre (KoneV) !! (Tero) !! Pirkko-Petteri(helle) !! Z |
|- | |- | ||
| Admin || || || || | | Admin || || || || | ||
| Rivi 42: | Rivi 42: | ||
| Art () || || || || | | Art () || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Astrogation || || 2 || | + | | Astrogation || || 2 || 1 || |
|- | |- | ||
| Battle Dress || || || || | | Battle Dress || || || || | ||
| Rivi 50: | Rivi 50: | ||
| Carouse || || || || | | Carouse || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Comms || 0 || 0 || | + | | Comms || 0 || 0 || 0 || |
|- | |- | ||
| − | | Computers || 2 || 0 || | + | | Computers || 2 || 0 || 1 || |
|- | |- | ||
| Deception || || || || | | Deception || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Diplomat || 0 || || | + | | Diplomat || 0 || || 1 || |
|- | |- | ||
| Drive () || || 0 || || | | Drive () || || 0 || || | ||
|- | |- | ||
| Engineer () || || 0 || || | | Engineer () || || 0 || || | ||
| + | |- | ||
| + | | Engineer (Jump drives) || || 0 || 1 || | ||
|- | |- | ||
| Explosives || || || || | | Explosives || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Flyer () || 0 || || | + | | Flyer () || 0 || || 1 || |
|- | |- | ||
| Gambler || || || || | | Gambler || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Gunner () || || || | + | | Gunner () || || || 3 || |
|- | |- | ||
| Gun Combat (energy pistol) || 1 || || || | | Gun Combat (energy pistol) || 1 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Gun Combat (energy rifle) || || 3 || | + | | Gun Combat (energy rifle) || || 3 || 1 || |
|- | |- | ||
| Gun Combat () || 0 || || || | | Gun Combat () || 0 || || || | ||
| Rivi 78: | Rivi 80: | ||
| Heavy Weapons () || || || || | | Heavy Weapons () || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Investigate || 0 || || | + | | Investigate || 0 || || 0 || |
|- | |- | ||
| Jack of all Trades || || 1 || || | | Jack of all Trades || || 1 || || | ||
| Rivi 84: | Rivi 86: | ||
| Language () || 0 || || || | | Language () || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Leadership || || || | + | | Leadership || || || 1 || |
|- | |- | ||
| Life Sciences (biology) || 1 || || || | | Life Sciences (biology) || 1 || || || | ||
| Rivi 90: | Rivi 92: | ||
| Life Sciences () || 0 || || || | | Life Sciences () || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Mechanic || || 0 || | + | | Mechanic || || 0 || 0 || |
|- | |- | ||
| Medic || 1 || 1 || || | | Medic || 1 || 1 || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Melee () || || || | + | | Melee () || || || 2 || |
|- | |- | ||
| − | | Navigation || || 1 || | + | | Navigation || || 1 || 0 || |
|- | |- | ||
| Persuade || || || || | | Persuade || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Pilot (Spacecraft) || || 3 || || | + | | Pilot (Spacecraft) || || 3 || 1 || |
| + | |- | ||
| + | | Pilot (Smallcraft) || || || 1 || | ||
|- | |- | ||
| Pilot () || 0 || || || | | Pilot () || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Physical Sciences () || 0 || || | + | | Physical Sciences () || 0 || || 0 || |
|- | |- | ||
| − | | Recon || || 1 || | + | | Recon || || 1 || 1 || |
|- | |- | ||
| Remote Operations || || || || | | Remote Operations || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Seafarer () || || || | + | | Seafarer () || || || 0 || |
|- | |- | ||
| Sensors || || 1 || || | | Sensors || || 1 || || | ||
| Rivi 126: | Rivi 130: | ||
| Steward || || || || | | Steward || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Streetwise || || || | + | | Streetwise || || || 1 || |
| + | |- | ||
| + | | Survival || 1 || 0 || 1 || | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Tactics (naval) || || || 1 || |
|- | |- | ||
| Tactics () || || || || | | Tactics () || || || || | ||
| Rivi 134: | Rivi 140: | ||
| Trade () || || || || | | Trade () || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Vacc Suit || 0 || 1 || | + | | Vacc Suit || 0 || 1 || 1 || |
|- | |- | ||
| − | | Zero-G || || || | + | | Zero-G || || || 1 || |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 6. toukokuuta 2016 kello 15.20
Maailma
Alus
Hahmot
| Characteristic | Kairre (KoneV) | (Tero) | Pirkko-Petteri(helle) | Z |
|---|---|---|---|---|
| Strength | 6 | 9 | 3 | |
| Dexterity | 6 | 9 | 9 | |
| Endurance | 8 | 10 | 8 | |
| Intellect | 9 | 9 | 15 | |
| Education | 10 | 10 | 15 | |
| Social | 7 | 6 | 14 |
| Skill name | Kairre (KoneV) | (Tero) | Pirkko-Petteri(helle) | Z |
|---|---|---|---|---|
| Admin | ||||
| Advocate | 1 | |||
| Animals () | 0 | 0 | ||
| Athletics () | ||||
| Art (writing) | 1 | |||
| Art () | ||||
| Astrogation | 2 | 1 | ||
| Battle Dress | ||||
| Broker | ||||
| Carouse | ||||
| Comms | 0 | 0 | 0 | |
| Computers | 2 | 0 | 1 | |
| Deception | ||||
| Diplomat | 0 | 1 | ||
| Drive () | 0 | |||
| Engineer () | 0 | |||
| Engineer (Jump drives) | 0 | 1 | ||
| Explosives | ||||
| Flyer () | 0 | 1 | ||
| Gambler | ||||
| Gunner () | 3 | |||
| Gun Combat (energy pistol) | 1 | |||
| Gun Combat (energy rifle) | 3 | 1 | ||
| Gun Combat () | 0 | |||
| Heavy Weapons () | ||||
| Investigate | 0 | 0 | ||
| Jack of all Trades | 1 | |||
| Language () | 0 | |||
| Leadership | 1 | |||
| Life Sciences (biology) | 1 | |||
| Life Sciences () | 0 | |||
| Mechanic | 0 | 0 | ||
| Medic | 1 | 1 | ||
| Melee () | 2 | |||
| Navigation | 1 | 0 | ||
| Persuade | ||||
| Pilot (Spacecraft) | 3 | 1 | ||
| Pilot (Smallcraft) | 1 | |||
| Pilot () | 0 | |||
| Physical Sciences () | 0 | 0 | ||
| Recon | 1 | 1 | ||
| Remote Operations | ||||
| Seafarer () | 0 | |||
| Sensors | 1 | |||
| Social Sciences (linguistics) | 1 | |||
| Social Sciences () | 0 | |||
| Space Sciences (planetology) | 1 | |||
| Space Sciences () | 0 | |||
| Stealth | 1 | |||
| Steward | ||||
| Streetwise | 1 | |||
| Survival | 1 | 0 | 1 | |
| Tactics (naval) | 1 | |||
| Tactics () | ||||
| Trade () | ||||
| Vacc Suit | 0 | 1 | 1 | |
| Zero-G | 1 |