Ero sivun ”Travelleri” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 28: | Rivi 28: | ||
|+Skills | |+Skills | ||
|- | |- | ||
| − | ! Skill name !! Kairre (KoneV) !! | + | ! Skill name !! Kairre (KoneV) !! (Tero) !! Y !! Z |
|- | |- | ||
| Admin || || || || | | Admin || || || || | ||
| Rivi 34: | Rivi 34: | ||
| Advocate || 1 || || || | | Advocate || 1 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Animals () || 0 || | + | | Animals () || 0 || 0 || || |
|- | |- | ||
| Athletics () || || || || | | Athletics () || || || || | ||
| Rivi 42: | Rivi 42: | ||
| Art () || || || || | | Art () || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Astrogation || || | + | | Astrogation || || 2 || || |
|- | |- | ||
| Battle Dress || || || || | | Battle Dress || || || || | ||
| Rivi 50: | Rivi 50: | ||
| Carouse || || || || | | Carouse || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Comms || 0 || | + | | Comms || 0 || 0 || || |
|- | |- | ||
| − | | Computers || 2 || | + | | Computers || 2 || 0 || || |
|- | |- | ||
| Deception || || || || | | Deception || || || || | ||
| Rivi 58: | Rivi 58: | ||
| Diplomat || 0 || || || | | Diplomat || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Drive () || || | + | | Drive () || || 0 || || |
|- | |- | ||
| − | | Engineer () || || | + | | Engineer () || || 0 || || |
|- | |- | ||
| Explosives || || || || | | Explosives || || || || | ||
| Rivi 71: | Rivi 71: | ||
|- | |- | ||
| Gun Combat (energy pistol) || 1 || || || | | Gun Combat (energy pistol) || 1 || || || | ||
| + | |- | ||
| + | | Gun Combat (energy Rifle) || || 3 || || | ||
|- | |- | ||
| Gun Combat () || 0 || || || | | Gun Combat () || 0 || || || | ||
| Rivi 78: | Rivi 80: | ||
| Investigate || 0 || || || | | Investigate || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Jack of all Trades || || | + | | Jack of all Trades || || 1 || || |
|- | |- | ||
| Language () || 0 || || || | | Language () || 0 || || || | ||
| Rivi 88: | Rivi 90: | ||
| Life Sciences () || 0 || || || | | Life Sciences () || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Mechanic || || | + | | Mechanic || || 0 || || |
|- | |- | ||
| − | | Medic || 1 || | + | | Medic || 1 || 1 || || |
|- | |- | ||
| Melee () || || || || | | Melee () || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Navigation || || | + | | Navigation || || 1 || || |
|- | |- | ||
| Persuade || || || || | | Persuade || || || || | ||
| + | |- | ||
| + | | Pilot (Spacecraft) || || 3 || || | ||
|- | |- | ||
| Pilot () || 0 || || || | | Pilot () || 0 || || || | ||
| Rivi 102: | Rivi 106: | ||
| Physical Sciences () || 0 || || || | | Physical Sciences () || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Recon || || | + | | Recon || || 1 || || |
|- | |- | ||
| Remote Operations || || || || | | Remote Operations || || || || | ||
| Rivi 108: | Rivi 112: | ||
| Seafarer () || || || || | | Seafarer () || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Sensors || || | + | | Sensors || || 1 || || |
|- | |- | ||
| Social Sciences (linguistics) || 1 || || || | | Social Sciences (linguistics) || 1 || || || | ||
| Rivi 118: | Rivi 122: | ||
| Space Sciences () || 0 || || || | | Space Sciences () || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Stealth || || | + | | Stealth || || 1 || || |
|- | |- | ||
| Steward || || || || | | Steward || || || || | ||
| Rivi 124: | Rivi 128: | ||
| Streetwise || || || || | | Streetwise || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Survival || 1 || | + | | Survival || 1 || 0 || || |
|- | |- | ||
| Tactics () || || || || | | Tactics () || || || || | ||
| Rivi 130: | Rivi 134: | ||
| Trade () || || || || | | Trade () || || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Vacc Suit || 0 || | + | | Vacc Suit || 0 || 1 || || |
|- | |- | ||
| Zero-G || || || || | | Zero-G || || || || | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 6. toukokuuta 2016 kello 14.49
Maailma
Alus
Hahmot
| Characteristic | Kairre (KoneV) | (Tero) | Y | Z |
|---|---|---|---|---|
| Strength | 6 | 9 | ||
| Dexterity | 6 | 9 | ||
| Endurance | 8 | 10 | ||
| Intellect | 9 | 9 | ||
| Education | 10 | 10 | ||
| Social | 7 | 6 |
| Skill name | Kairre (KoneV) | (Tero) | Y | Z |
|---|---|---|---|---|
| Admin | ||||
| Advocate | 1 | |||
| Animals () | 0 | 0 | ||
| Athletics () | ||||
| Art (writing) | 1 | |||
| Art () | ||||
| Astrogation | 2 | |||
| Battle Dress | ||||
| Broker | ||||
| Carouse | ||||
| Comms | 0 | 0 | ||
| Computers | 2 | 0 | ||
| Deception | ||||
| Diplomat | 0 | |||
| Drive () | 0 | |||
| Engineer () | 0 | |||
| Explosives | ||||
| Flyer () | 0 | |||
| Gambler | ||||
| Gunner () | ||||
| Gun Combat (energy pistol) | 1 | |||
| Gun Combat (energy Rifle) | 3 | |||
| Gun Combat () | 0 | |||
| Heavy Weapons () | ||||
| Investigate | 0 | |||
| Jack of all Trades | 1 | |||
| Language () | 0 | |||
| Leadership | ||||
| Life Sciences (biology) | 1 | |||
| Life Sciences () | 0 | |||
| Mechanic | 0 | |||
| Medic | 1 | 1 | ||
| Melee () | ||||
| Navigation | 1 | |||
| Persuade | ||||
| Pilot (Spacecraft) | 3 | |||
| Pilot () | 0 | |||
| Physical Sciences () | 0 | |||
| Recon | 1 | |||
| Remote Operations | ||||
| Seafarer () | ||||
| Sensors | 1 | |||
| Social Sciences (linguistics) | 1 | |||
| Social Sciences () | 0 | |||
| Space Sciences (planetology) | 1 | |||
| Space Sciences () | 0 | |||
| Stealth | 1 | |||
| Steward | ||||
| Streetwise | ||||
| Survival | 1 | 0 | ||
| Tactics () | ||||
| Trade () | ||||
| Vacc Suit | 0 | 1 | ||
| Zero-G |