Ero sivun ”KoExalted:Samuel Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 272: | Rivi 272: | ||
| <small>Page</small> | | <small>Page</small> | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | Master Horseman’s Techniques || Ride || - || Permanent || Permanent || - || Harmony of spirits, Horse-Summoning Whistle, Speed-Sustaining Technique || <small>380</small> |
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | Frugal Merchant Method || Bureaucracy || 1m || Instant || Simple || - || Tietää tavaran kunnon || <small>283</small> |
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | Insightful Buyer Technique || Bureaucracy || 3m || Instant || Simple || - || Tietää tavaran hinnan tietyllä kauppapaikalla || <small>284</small> |
|- <!-- Name, Abil, Cost, Dur, Type, KeyW, Effect, Page --> style="vertical-align: top" | |- <!-- Name, Abil, Cost, Dur, Type, KeyW, Effect, Page --> style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | Consumer-Evaluating Glance || Bureaucracy || 3m || Instant || Reflexive || - || Arvioi ostajan aikeet ([Perception or Wits] + Bureaucracy) read intentions vs guile || <small>284</small> |
| + | |- All-Seeing Master Procurer || Bureaucracy || 5m || One scene || Reflexive || - || Muut olettavat Solarilta saatavan kauppapaikan parhaat hinnat || <small>284</small> | ||
| + | |- Integrity-Protecting Prana || Integrity || -(5m, 1wp) || Permanent || Permanent || - || Suojaa Wyldiltä || <small>304</small> | ||
| + | |- || || || || || || || <small>#</small> | ||
| + | |- || || || || || || || <small>#</small> | ||
| + | |- || || || || || || || <small>#</small> | ||
| + | |- || || || || || || || <small>#</small> | ||
| + | |- || || || || || || || <small>#</small> | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 23. maaliskuuta 2016 kello 19.43
| Nimi: Samuel | Hahmokonsepti: Kauppias |
| Kasti: | Anima: |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Combat
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| Master Horseman’s Techniques | Ride | - | Permanent | Permanent | - | Harmony of spirits, Horse-Summoning Whistle, Speed-Sustaining Technique | 380 |
| Frugal Merchant Method | Bureaucracy | 1m | Instant | Simple | - | Tietää tavaran kunnon | 283 |
| Insightful Buyer Technique | Bureaucracy | 3m | Instant | Simple | - | Tietää tavaran hinnan tietyllä kauppapaikalla | 284 |
| Consumer-Evaluating Glance | Bureaucracy | 3m | Instant | Reflexive | - | Arvioi ostajan aikeet ([Perception or Wits] + Bureaucracy) read intentions vs guile | 284 |