Ero sivun ”KoExalted:Aurora Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 43: | Rivi 43: | ||
| Dodge || {{WWDots0}} | | Dodge || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | <U>Integrity</U> || {{ | + | | <U>Integrity</U> || {{WWDots5}} |
|- | |- | ||
| Investigation || {{WWDots0}} | | Investigation || {{WWDots0}} | ||
| Rivi 61: | Rivi 61: | ||
| '''Performance''' || {{WWDots5}} | | '''Performance''' || {{WWDots5}} | ||
|- | |- | ||
| − | | <U>Presence</U> || {{ | + | | <U>Presence</U> || {{WWDots4}} |
|- | |- | ||
| <U>Resistance</U> || {{WWDots3}} | | <U>Resistance</U> || {{WWDots3}} | ||
| Rivi 127: | Rivi 127: | ||
{| style="width:100%" | {| style="width:100%" | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:50%" | Resolve: | + | | style="width:50%" | Resolve: 4 <!-- [Wits + Integrity] / 2 (p. 214) --> |
| style="width:50%" | Guile: 3 <!-- [Manipulation + Socialize] / 2 (p. 214) --> | | style="width:50%" | Guile: 3 <!-- [Manipulation + Socialize] / 2 (p. 214) --> | ||
|} | |} | ||
Versio 27. tammikuuta 2016 kello 23.53
| Nimi: Aurora | Hahmokonsepti: Sinisilmäinen maailmanparantaja |
| Kasti: Keskipäivä | Anima: |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Combat
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| Masterful performance exercise | Perf | # | |||||
| Soul-Firing Performance | Perf | # | |||||
| Stillness-Drawing Meditation | Perf | # | |||||
| Trance of Fugue Vision | Perf | # | |||||
| Penultimate Unity of Form | Perf | # | |||||
| Soul-bracing momentous power | Perf | # | |||||
| Motive-Discerning technique x2 | Soc | # | |||||
| Spirit-Detecting Glance | Occ | # | |||||
| Spirit-Cutting Attack | Occ | # | |||||
| Excellent strike | Mel | # | |||||
| One Weapon, Two Blows | Mel | # | |||||
| Call the Blade | Mel | # | |||||
| Summoning the Loyal Steel | Mel | # | |||||
| Ox-body technique | Res | # | |||||
| # |