Ero sivun ”Exalted:EsimerkkiHahmolomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 4: | Rivi 4: | ||
|- | |- | ||
| style="width:25%" | Nimi: | | style="width:25%" | Nimi: | ||
| − | | style="width:75%" | | + | | style="width:75%" | Hahmokonsepti: |
|- | |- | ||
| Kasti: | | Kasti: | ||
| Rivi 33: | Rivi 33: | ||
! style="width:33%" | <BIG>Merits</BIG> | ! style="width:33%" | <BIG>Merits</BIG> | ||
|- | |- | ||
| − | | <!-- | + | | <!-- Abilities: Supernal '''bolded''', other Caste + Favored <U>underlined</U>, if others have a charm then ''italic'' becauuse also has excellency. --> |
{| | {| | ||
|- | |- | ||
| style="width:75%" | Archery || style="width:25%" | {{WWDots0}} | | style="width:75%" | Archery || style="width:25%" | {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Athletics || {{WWDots0}} | + | | Athletics || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Awareness || {{WWDots0}} | + | | Awareness || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Brawl || {{WWDots0}} | + | | Brawl || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Bureaucracy || {{WWDots0}} | + | | Bureaucracy || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Dodge | + | | Dodge || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Integrity || {{WWDots0}} | + | | Integrity || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| Investigation || {{WWDots0}} | | Investigation || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Larceny | + | | Larceny || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Linguistics || {{WWDots0}} | + | | Linguistics || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| Lore || {{WWDots0}} | | Lore || {{WWDots0}} | ||
| Rivi 60: | Rivi 60: | ||
| Medicine || {{WWDots0}} | | Medicine || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Melee | + | | Melee || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| Occult || {{WWDots0}} | | Occult || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Performance || {{WWDots0}} | + | | Performance || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Presence | + | | Presence || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Resistance | + | | Resistance || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Ride | + | | Ride || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Sail | + | | Sail || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Socialize | + | | Socialize || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Stealth | + | | Stealth || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Survival | + | | Survival || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Thrown | + | | Thrown || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | War | + | | War || {{WWDots0}} |
|} | |} | ||
| <!-- Table in column 2 --> | | <!-- Table in column 2 --> | ||
{| | {| | ||
|- | |- | ||
| − | | Craft | + | | Craft: type || {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Martial Arts || {{WWDots0}} | + | | Martial Arts: Style || {{WWDots0}} |
|} | |} | ||
| <!-- Table in column 3 --> Foo | | <!-- Table in column 3 --> Foo | ||
Versio 9. tammikuuta 2016 kello 14.24
SIVU MUUTOSVAIHEESSA 3E:n HAHMOLOMAKKEESEEN!
| Nimi: | Hahmokonsepti: |
| Kasti: | Anima: |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Backgrounds
| Taustan tyyppi | Tausta 2 | Tausta 3 | |||
| Kuvaus tähän | |||||
| Taustan tyyppi | |||||
| Seuraava kuvaus | |||||
Merits & Flaws
| Name | Description | Pts | Page |
| # | # |
Combat
| Combat values | Health Levels | Willpower | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Weapons & Attacks | Virtues | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| # | |||||||
| # | |||||||
| # | |||||||
| # |