Ero sivun ”Kerhon lautapelit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 315: | Rivi 315: | ||
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/944 Mag-Blast] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/944 Mag-Blast] | ||
| − | | | + | | 5,96 || 4/5 || 60 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/2093/mahjong Mahjong] | ! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/2093/mahjong Mahjong] | ||
| − | | | + | | 7,05 || 4 || 120 || 3 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/310 Marnon] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/310 Marnon] | ||
| − | | | + | | 6,15 || 4 || 180 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2392 Mastermind] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2392 Mastermind] | ||
| − | | | + | | 5,41 || 2 || 20 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/10630 Memoir '44] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/10630 Memoir '44] | ||
| − | | 7, | + | | 7,54 || 4 || 60 || 2 || 2/4/6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/14996 Menolippu Eurooppa] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/14996 Menolippu Eurooppa] | ||
| − | | | + | | 7,58 || 4 || 60 || 2 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/52 Mighty Empires] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/52 Mighty Empires] | ||
| − | | | + | | 6,09 || N/A || 300 || 2 || 3 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/118 Modern Art] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/118 Modern Art] | ||
| − | | 7, | + | | 7,34 || 4/5 || 45 || 3 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/152 Mü & Mehr] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/152 Mü & Mehr] | ||
| − | | | + | | 7,20 || 5 || 60 || 2 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1927 Munchkin] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1927 Munchkin] | ||
| − | | | + | | 6,09 || 4 || 90 || 3 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/6607 Munchkin Fu] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/6607 Munchkin Fu] | ||
| − | | | + | | 6,07 || 4/5 || 90 || 3 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1662 Napoleon - The Waterloo Campaign, 1815] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1662 Napoleon - The Waterloo Campaign, 1815] | ||
| − | | | + | | 7,31 || 2/3 || 120 || 2 || 3 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/12942 No Merci] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/12942 No Merci] | ||
| Rivi 354: | Rivi 354: | ||
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1830 Nippon Rails] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1830 Nippon Rails] | ||
| − | | | + | | 6,79 || 3 || 180 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/5206 Ogre] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/5206 Ogre] | ||
| − | | | + | | 6,99 || 2 || 45 || 2 || 3 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1933 Pimeyden valtakunta] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1933 Pimeyden valtakunta] | ||
| − | | | + | | 5,15 || 4 || 45 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/3076 Puerto Rico] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/3076 Puerto Rico] | ||
| − | | 8, | + | | 8,19 || 4 || 90 || 3 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/91536/quarriors Quarriors] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/91536/quarriors Quarriors] | ||
| − | | | + | | 7,00 || N/A || 30 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2520 Renegade Legion: Interceptor] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2520 Renegade Legion: Interceptor] | ||
| − | | | + | | 6,50 || 4 || 120 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1513 Republic of Rome, The] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1513 Republic of Rome, The] | ||
| − | | | + | | 7,56 || 5/6 || 300 || 1 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/128882/the-resistance-avalon Resistance: Avalon, The] | ! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/128882/the-resistance-avalon Resistance: Avalon, The] | ||
| − | | | + | | 7,99 || 7/8 || 30 || 5 || 10 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1711 Richthofen's War] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1711 Richthofen's War] | ||
| − | | | + | | 5,82 || 2 || 60 || 1 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/51 Ricochet Robots] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/51 Ricochet Robots] | ||
| − | | | + | | 7,00 || 4/5/6 || 30 || 1 || 15 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/18 Roborally] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/18 Roborally] | ||
| − | | | + | | 7,22 || 5/6 || 120 || 2 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1569 Roborally - Armed and Dangerous] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1569 Roborally - Armed and Dangerous] | ||
| − | | | + | | 7,82 || 6/7/8 || 90 || 2 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1558 Rogue Trooper] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1558 Rogue Trooper] | ||
| − | | | + | | 6,03 || 4/5 || 120 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/83 Sam Grant] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/83 Sam Grant] | ||
| − | | | + | | 6,46 || 2 || 180 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/3/samurai Samurai] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/3/samurai Samurai] | ||
| − | | | + | | 7,45 || 3 || 45 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/13 Settlers of Catan] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/13 Settlers of Catan] | ||
| − | | | + | | 7,42 || 4 || 90 || 3 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/171 Shakki] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/171 Shakki] | ||
| − | | | + | | 7,12 || 2 || 60 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2065 Shogi] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2065 Shogi] | ||
| − | | | + | | 7,40 || 2 || 60 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/221 Shogun] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/221 Shogun] | ||
| − | | | + | | 7,05 || 4/5 || 240 || 2 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/39007 Sniper! 2nd Edition] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/39007 Sniper! 2nd Edition] | ||
| − | | | + | | 6,73 || 2 || 60 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2163 Space Hulk] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2163 Space Hulk] | ||
| − | | | + | | 7,48 || 2 || 45 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/13315 Space Hulk - Deathwing] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/13315 Space Hulk - Deathwing] | ||
| − | | | + | | 7,85 || 2 || 45 || 1 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/13393 Space Hulk - Genestealer] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/13393 Space Hulk - Genestealer] | ||
| − | | | + | | 6,98 || 2 || 45 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1647 Spammers] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1647 Spammers] | ||
| − | | | + | | 4,15 || N/A || 90 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/714 Talisman] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/714 Talisman] | ||
| − | | | + | | 6,46 || 3/4 || 240 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1740 Talisman City] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1740 Talisman City] | ||
| − | | | + | | 6,32 || 3 || 240 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/15915 Temppelin kirous] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/15915 Temppelin kirous] | ||
Versio 22. helmikuuta 2014 kello 18.29
| Lautapeli | Average rating (BGG) | Suositeltu Pelaajamäärä | Peliaika (min) | MIN Pelaajamäärä | MAX Pelaajamäärä |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 Nimmt! | 6,87 | 5/6 | 45 | 2 | 10 |
| Ace of Aces - Wingleader | 6,54 | 2 | 20 | 2 | 2 |
| Acquire | 7,40 | 4 | 90 | 3 | 6 |
| Adel Verpflichtet | 6,57 | 5/6 | 45 | 2 | 6 |
| Advanced Civilization | 8,00 | 6/7/8 | 360 | 2 | 8 |
| Advanced Third Reich | 6,68 | 2 | 2480 | 2 | 6 |
| Against the Reich | 6,93 | 2 | 360 | 2 | 2 |
| Age of Renaissance | 7,13 | 5/6 | 360 | 3 | 6 |
| Agricola | 8,20 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Airlines | 4,52 | 3 | 120 | 2 | 4 |
| Airlines 2 | 5,24 | 4 | 45 | 2 | 4 |
| Alcatraz | 5,45 | 2 | 30 | 2 | 4 |
| Alhambra | 7,05 | 3 | 60 | 2 | 6 |
| Aqua Romana | 6,41 | N/A | 60 | 2 | 4 |
| Arctic Storm - The Russo-Finnish Winter War 1939-40 | 6,53 | 2 | 360 | 2 | 2 |
| Arkham Horror | 6,55 | 3/4 | 180 | 1 | 8 |
| Assassin | 3,41 | N/A | 90 | 3 | 6 |
| Avalon: The Resistance | 7,99 | 7/8 | 30 | 5 | 10 |
| Awful Green Things from Outer Space, The | 6,49 | 2 | 90 | 2 | 2 |
| Axis & Allies | 6,55 | 2/5 | 180 | 2 | 5 |
| Backgammon | 6,51 | 2 | 30 | 2 | 2 |
| Bang! | 6,70 | 7 | 30 | 4 | 7 |
| Bang! - Dodge City | 6,94 | 8 | 45 | 3 | 8 |
| Battletech | 6,92 | 2 | 90 | 2 | 20 |
| Best of Dragon Magazine Games, The | 6,17 | N/A | 60 | 2 | 6 |
| Bilekuosi | 5,58 | 4 | 60 | 2 | 6 |
| Blackbeard | 6,15 | 3 | 120 | 1 | 5 |
| Block Mania | 6,40 | 2 | 120 | 2 | 2 |
| Blood Bowl - Second Edition | 6,72 | 2 | 180 | 2 | 2 |
| Blood Bowl - Second Edition: Elves, Dwarfs and Dungeonbowl | 6,46 | 2 | 180 | 2 | 2 |
| Blood Bowl - Third Edition | 7,59 | 2 | 120 | 2 | 2 |
| Bluff | 6,97 | 6 | 15 | 2 | 6 |
| Bobby Lee | 6,86 | 2 | 240 | 2 | 2 |
| Boggle | 6,21 | 3/4/5 | 10 | 1 | 8 |
| Bram Stoker's Dracula: The Board Game | 4,92 | N/A | 180 | 1 | 6 |
| Britannia | 7,29 | 4 | 240 | 3 | 5 |
| Buck Rogers - Battle for the 25th Century Game | 6,39 | 6 | 120 | 2 | 6 |
| Carcassonne | 7,44 | 2 | 45 | 2 | 5 |
| Carcassonne - City, The | 7,23 | 2/3 | 45 | 2 | 4 |
| Carcassonne - Erweiterung, Die | 7,60 | 2/3 | 60 | 2 | 6 |
| Carcassonne - Händler & Baumeister | 7,58 | 2/3 | 60 | 2 | 6 |
| Carcassonne: Catapult | 4,97 | N/A | 30 | 2 | 6 |
| Carolus Magnus | 6,89 | 3 | 60 | 2 | 4 |
| Car Wars | 6,29 | 4 | 45 | 2 | 8 |
| Ca$h 'n Gun$ | 6,73 | 6 | 30 | 4 | 6 |
| Ca$h 'n Gun$ - les Yakuzas | 6,65 | 9 | 45 | 6 | 9 |
| Catan: Cities & Knights | 7,52 | 4 | 90 | 3 | 4 |
| Catan: Seafarers | 7,22 | 4 | 90 | 3 | 4 |
| Caylus | 7,94 | 3 | 120 | 2 | 5 |
| Chez Geek | 5,78 | 4/5 | 60 | 2 | 5 |
| Chez Goth | 6,02 | 4/5 | 60 | 2 | 5 |
| Clans | 6,56 | 2 | 30 | 2 | 4 |
| Death Zone | 7,53 | 2 | 120 | 2 | 2 |
| Die Sieben Siegel | 6,95 | 5 | 30 | 3 | 5 |
| Diplomacy | 7,12 | 7 | 360 | 2 | 7 |
| Dominion | 7,85 | 3 | 30 | 2 | 4 |
| Dominion: Intrigue | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Dragon's Gold | 7,91 | 3 | 30 | 2 | 4 |
| Eclipse | 8,18 | 4/6 | 120 | 2 | 6 |
| Elfenland | 6,78 | 4 | 60 | 2 | 6 |
| El Grande | 7,85 | 5 | 90 | 2 | 5 |
| Empire of the Rising Sun | 6,61 | 2 | 240 | 2 | 6 |
| Empires in Arms | 7,50 | 7 | 120 | 2 | 7 |
| Enemy in Sight | 6,26 | 3/4 | 120 | 2 | 8 |
| Europe Engulfed | 7,60 | 2 | 720 | 2 | 3 |
| Excalibur | 6,26 | 4 | 120 | 2 | 6 |
| Fury of Dracula, The | 6,99 | 4 | 180 | 2 | 4 |
| Gangsters | 6,23 | 4 | 120 | 2 | 5 |
| Gettysburg - 125th Anniversary Edition | 6,48 | 2 | 90 | 2 | 2 |
| Ghost stories | 7,40 | 4 | 60 | 1 | 4 |
| Go | 7,75 | 2 | 20 | 2 | 2 |
| Great Dalmuti, The | 6,56 | 6/7 | 60 | 4 | 8 |
| Guerre des Moutons, La | 6,14 | N/A | 30 | 2 | 4 |
| Guillotine | 6,54 | 4 | 30 | 2 | 5 |
| Hacienda | 7,03 | 4 | 60 | 2 | 5 |
| Hacker | 5,88 | 6 | 120 | 2 | 6 |
| Hacker II: The Dark Side | 6,23 | 4/5/6 | 120 | 2 | 8 |
| High Finance | 5,82 | N/A | 45 | 2 | 6 |
| History of the World | 7,14 | 6 | 180 | 3 | 6 |
| Hobbit, The | 5,63 | 3/4 | 90 | 2 | 4 |
| Hungry Troll and the Gobbo's | 4,69 | N/A | 20 | N/A | N/A |
| Illuminati | 6,26 | 4/5 | 120 | 2 | 6 |
| Im Schatten des Sonnenkönigs | 5,12 | N/A | 45 | 2 | 6 |
| Junta | 6,86 | 7 | 240 | 2 | 7 |
| Kadonnut Kaupunki | 7,59 | 4 | 45 | 2 | 5 |
| Kensington | 5,33 | 2 | 20 | 2 | 6 |
| King Maker | 6,40 | 5 | 240 | 2 | 7 |
| Knights of the Air | 5,76 | 6 | 90 | 1 | 6 |
| Knightmare Chess | 6,44 | 2 | 60 | 2 | 2 |
| Koukussa! | 5,36 | 2 | 40 | 2 | 2 |
| Kremlin | 7,06 | 5/6 | 75 | 3 | 6 |
| Last Battle, Twilight 2000 | 5,65 | 2 | 120 | 2 | 8 |
| Le Havre | 8,03 | 3 | 150 | 1 | 5 |
| Lonely Mountain, The | 6,52 | N/A | 90 | 2 | 5 |
| Lord of the Rings | 6,86 | 4 | 60 | 2 | 5 |
| Lotr: Confrontation | 7,26 | 2 | 30 | 2 | 2 |
| Lunch Money | 5,67 | 4 | 20 | 2 | 4 |
| Lunch Money - Sticks and Stone | 6,28 | 3/4/5/6 | 10 | 2 | 8 |
| Löwenherz | 7,07 | 4 | 90 | 2 | 4 |
| Machiavelli | 7,08 | 6/7 | 480 | 4 | 8 |
| Mag-Blast | 5,96 | 4/5 | 60 | 2 | 6 |
| Mahjong | 7,05 | 4 | 120 | 3 | 4 |
| Marnon | 6,15 | 4 | 180 | 2 | 6 |
| Mastermind | 5,41 | 2 | 20 | 2 | 2 |
| Memoir '44 | 7,54 | 4 | 60 | 2 | 2/4/6 |
| Menolippu Eurooppa | 7,58 | 4 | 60 | 2 | 5 |
| Mighty Empires | 6,09 | N/A | 300 | 2 | 3 |
| Modern Art | 7,34 | 4/5 | 45 | 3 | 5 |
| Mü & Mehr | 7,20 | 5 | 60 | 2 | 8 |
| Munchkin | 6,09 | 4 | 90 | 3 | 6 |
| Munchkin Fu | 6,07 | 4/5 | 90 | 3 | 6 |
| Napoleon - The Waterloo Campaign, 1815 | 7,31 | 2/3 | 120 | 2 | 3 |
| No Merci | 6,99 | 4/5 | 20 | 3 | 5 |
| Nippon Rails | 6,79 | 3 | 180 | 2 | 4 |
| Ogre | 6,99 | 2 | 45 | 2 | 3 |
| Pimeyden valtakunta | 5,15 | 4 | 45 | 2 | 6 |
| Puerto Rico | 8,19 | 4 | 90 | 3 | 5 |
| Quarriors | 7,00 | N/A | 30 | 2 | 4 |
| Renegade Legion: Interceptor | 6,50 | 4 | 120 | 2 | 4 |
| Republic of Rome, The | 7,56 | 5/6 | 300 | 1 | 6 |
| Resistance: Avalon, The | 7,99 | 7/8 | 30 | 5 | 10 |
| Richthofen's War | 5,82 | 2 | 60 | 1 | 6 |
| Ricochet Robots | 7,00 | 4/5/6 | 30 | 1 | 15 |
| Roborally | 7,22 | 5/6 | 120 | 2 | 8 |
| Roborally - Armed and Dangerous | 7,82 | 6/7/8 | 90 | 2 | 8 |
| Rogue Trooper | 6,03 | 4/5 | 120 | 2 | 6 |
| Sam Grant | 6,46 | 2 | 180 | 2 | 2 |
| Samurai | 7,45 | 3 | 45 | 2 | 4 |
| Settlers of Catan | 7,42 | 4 | 90 | 3 | 4 |
| Shakki | 7,12 | 2 | 60 | 2 | 2 |
| Shogi | 7,40 | 2 | 60 | 2 | 2 |
| Shogun | 7,05 | 4/5 | 240 | 2 | 5 |
| Sniper! 2nd Edition | 6,73 | 2 | 60 | 2 | 2 |
| Space Hulk | 7,48 | 2 | 45 | 2 | 4 |
| Space Hulk - Deathwing | 7,85 | 2 | 45 | 1 | 4 |
| Space Hulk - Genestealer | 6,98 | 2 | 45 | 2 | 4 |
| Spammers | 4,15 | N/A | 90 | 2 | 6 |
| Talisman | 6,46 | 3/4 | 240 | 2 | 6 |
| Talisman City | 6,32 | 3 | 240 | 2 | 6 |
| Temppelin kirous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tichu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tikal | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tokyo Express | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Traders of Genoa, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| TransAmerica | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Trivial Pursuit | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Twilight Imperium 3rd Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Universumin valtiaat | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Viisasten kokous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Vinci | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Warlock - Velhojen valtataistelu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Wings of War - Famous Aces | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Wizard Kings | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| World at War, A | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Xena Warrior Princess - The Board Game | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Zug um Zug | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
--Zato 22. helmikuuta 2014 kello 16.37 (EET) Kadonnut kaupunki ja No Merci lisätty. Tiedot oikein lautapeliin "Clans" asti.