Ero sivun ”JM: Sakrin hahmo” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 118: | Rivi 118: | ||
| {{WWDots2}} <!-- Persuasion --> | | {{WWDots2}} <!-- Persuasion --> | ||
|- | |- | ||
| − | | Occult | + | | Occult (alchemy) <!-- Occult --> |
| {{WWDots4}} <!-- Occult --> | | {{WWDots4}} <!-- Occult --> | ||
| Rivi 136: | Rivi 136: | ||
| {{WWDots0}} <!-- Streetwise --> | | {{WWDots0}} <!-- Streetwise --> | ||
|- | |- | ||
| − | | Science | + | | Science (geology) <!-- Science --> |
| {{WWDots2}} <!-- Science --> | | {{WWDots2}} <!-- Science --> | ||
| − | | Weaponry | + | | Weaponry (walking sticks) <!-- Weaponry --> |
| {{WWDots3}} <!-- Weaponry --> | | {{WWDots3}} <!-- Weaponry --> | ||
Versio 23. huhtikuuta 2013 kello 20.47
Clarence Gladstone
Concept: Jovial Alchemist
Tradition: Order of Hermes
Essence: Pattern
Nature/Demeanor: Architect/Judge
Age: 48
Languages: English
Height/Weight: 185cm / 120kg
Hair: Black/Grey
Eyes: Blue
Attributes
| Intelligence | Strength | Presence | |||
| Wits | Dexterity | Manipulation | |||
| Resolve | Stamina | Composure |
Abilities
Spheres
| Correspondence | Life | Prime (Enochian) | |||
| Entropy | Matter (alchemy) | Spirit | |||
| Forces (wands and staves) | Mind | Time |
Backgrounds
| Avatar | |
| Library | |
| Resources | |
| Node | |
| Contacts | |
| Eidetic Memory (merit) |
Health & Essence
| Willpower | Arete | Resonance | |
| Dynamic | |||
| Entropic | |||
| Static (crystallic) | |||
Experience Details
| Total Spent: | ||
| Unspent: | ||
| Total Experience: |