Ero sivun ”KoExalted:Harmaa Honka” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
| + | [[KoExalted:PJn tiedot Hongasta|PJn tiedot Hongasta]] | ||
| + | |||
{| style="width:100%;" | {| style="width:100%;" | ||
|- | |- | ||
| Rivi 36: | Rivi 38: | ||
! colspan=2 align="center" | Specialties | ! colspan=2 align="center" | Specialties | ||
|- | |- | ||
| − | | Melee || {{WWDots0}} || Sail || {{WWDots0}} || Being likable & pleasant || {{WWDotF}}{{ | + | | Melee || {{WWDots0}} || Sail || {{WWDots0}} || Soc, Being likable & pleasant || {{WWDotF}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| − | | Resistance || {{WWDots4}} || Socialize || {{WWDots5}} || | + | | Resistance || {{WWDots4}} || Socialize || {{WWDots5}} || MA, Unarmed || {{WWDotF}}{{WWDotF}}{{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| Thrown || {{WWDots5}} || Stealth || {{WWDots3}} || || {{WWDotE}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} | | Thrown || {{WWDots5}} || Stealth || {{WWDots3}} || || {{WWDotE}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} | ||
| Rivi 79: | Rivi 81: | ||
| colspan=2 | Incapacitated | | colspan=2 | Incapacitated | ||
| align="right" | {{WWBox}} | | align="right" | {{WWBox}} | ||
| − | | Personal | + | | Personal 22<small>(Max)</small> ___<small>(Curr.)</small> |
|- | |- | ||
| Join combat: __ Join Debate: __ | | Join combat: __ Join Debate: __ | ||
| colspan=2 | Dying | | colspan=2 | Dying | ||
| align="right" | 7 x {{WWBox}} | | align="right" | 7 x {{WWBox}} | ||
| − | | Peripheral | + | | Peripheral 46<small>(Max)</small> ___<small>(Curr.)</small> ___<small>(Comm.)</small> |
|} | |} | ||
| Rivi 100: | Rivi 102: | ||
| align="center" | <small>Range</small> | | align="center" | <small>Range</small> | ||
| align="center" | <small>Ammo</small> | | align="center" | <small>Ammo</small> | ||
| − | | Compassion || align="right" | {{ | + | | Compassion || align="right" | {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| Rivi 118: | Rivi 120: | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| − | | Valor || align="right" | {{ | + | | Valor || align="right" | {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
Versio 3. syyskuuta 2007 kello 18.08
| Nimi: Harmaahonka | Motivaatio: |
| Kasti: Muuttuva Kuu | Anima: Tummanvioletti pitkäkuonoinen karhu, jolla on rinnassa hopeinen läikkä |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Strength | Charisma | Perception | |||||||||||||||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||||||||||||||
| Stamina | Appearance | Wits |
Charms
| Name | Attribute | Cost | Duration | Type | Effect |
| Ox-body Technique | Sta | - | - | Perm. | Twice: 2 x -1, 4 x -2 |
| Terrifying Lust Infliction | Cha | ||||
| Hide of the Cunning Hunter | App | ||||
| One of the Herd | App | ||||
Knacks
| Name | Effect |
| Changing Plumage Mastery | p.135 |
| Humble Mouse Shape | p.131 |
| Prey's Skin Disguise | p.132 |
| Life of the Hummingbird | p.134 |
| Deadly Beastman Transformation | p.136 |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Solar Bond | Heart's Blood | Artifact | |||
| Tuntuu mutta harvoin voimakkaasti | 4-10 tässä vaiheessa... | Moonsilver Hearthstone bracers | |||
| Contacts | Mentor | ||||
| Tuntee ainakin yhden uudenkuun. | Voipi olla jo kuollut... | ||||