Ero sivun ”Gloryseekers” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| 5 || Paerish Shuan || Lineman || '''7''' || 3 || 4 || 7 || '''+MA''' || || 3 || - || - || - || 1 || 8 || 90k || GA || SP | | 5 || Paerish Shuan || Lineman || '''7''' || 3 || 4 || 7 || '''+MA''' || || 3 || - || - || - || 1 || 8 || 90k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 6 || Mashoran Ghist || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || '''Guard''' || Niggli || - || 1 || - || - || | + | | 6 || Mashoran Ghist || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || '''Guard''' || Niggli || - || 1 || - || - || 2 || 13 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 7 || Ruash Dien || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || - || - || - || - || 60k || GA || SP | | 7 || Ruash Dien || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || - || - || - || - || 60k || GA || SP | ||
| Rivi 28: | Rivi 28: | ||
| 12 || Terra Carmine || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || 2 || - || - || 1 || 1 || 9 || 80k || GA || SP | | 12 || Terra Carmine || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || 2 || - || - || 1 || 1 || 9 || 80k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 13 || Mangeland Heep || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || 1 || - || - || - || | + | | 13 || Mangeland Heep || Lineman || 6 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || 1 || - || - || - || 2 || 11 || 80k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 14 || Ray Bidht || Blitzer || 7 || 3 || 4 || 8 || Block, Sidestep || || - || - || - || - || - || - || 110k || GA || SP | | 14 || Ray Bidht || Blitzer || 7 || 3 || 4 || 8 || Block, Sidestep || || - || - || - || - || - || - || 110k || GA || SP | ||
Versio 2. joulukuuta 2009 kello 18.02
Roster
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Norm | Double |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shuarn Handl | Catcher | 9 | 3 | 4 | 7 | Nerves of Steel, Catch, +MA | Niggli | 3 | 1 | - | - | - | 6 | 130k | GA | SP |
| 2 | 6 | 3 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | - | GA | SP | |||||
| 3 | Daish Bendabl | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Block | 4 | 2 | - | - | - | 10 | 80k | GA | SP | |
| 4 | Casse Alty | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Block | 1 | 3 | - | - | - | 10 | 80k | GA | SP | |
| 5 | Paerish Shuan | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | +MA | 3 | - | - | - | 1 | 8 | 90k | GA | SP | |
| 6 | Mashoran Ghist | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Guard | Niggli | - | 1 | - | - | 2 | 13 | 90k | GA | SP |
| 7 | Ruash Dien | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | - | 60k | GA | SP | ||
| 8 | Ekhs Bendabl | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | 3 | - | - | - | - | 3 | 60k | GA | SP | ||
| 9 | Landor Carmine | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Guard | 1 | 1 | - | 2 | - | 7 | 90k | GA | SP | |
| 10 | Phaed Phun | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Dirty Player | Niggli(aging) | - | - | - | 2 | 1 | 9 | 80k | GA | SP |
| 11 | Ashur Tobian | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Block | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 13 | 80k | GA | SP | |
| 12 | Terra Carmine | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Block | 2 | - | - | 1 | 1 | 9 | 80k | GA | SP | |
| 13 | Mangeland Heep | Lineman | 6 | 3 | 4 | 7 | Block | 1 | - | - | - | 2 | 11 | 80k | GA | SP | |
| 14 | Ray Bidht | Blitzer | 7 | 3 | 4 | 8 | Block, Sidestep | - | - | - | - | - | - | 110k | GA | SP | |
| 15 | Daysh Presto | Blitzer | 7 | 3 | 4 | 8 | Block, Sidestep | Niggli, miss | - | - | - | - | - | - | 110k | GA | SP |
Team Stuff
| Sum | |||
|---|---|---|---|
| Rerolls | 4 | 200k | |
| Fan Factor | 2 | 20k | |
| Assistant Coach | 1 | 10k | |
| Cheerleader | 0 | 0 | |
| Apothecary | On | 50k | |
| Treasury | 70k | ||
| Team Value | 1500k | ||
Hall of Quitters
Diann Shuan, Lineman: Suffered from broken back, was put out of his misery.
Relinh Quish, Lineman: Kicked out of the team after getting his collar bone smashed.
Hemuran Hage, Lineman: Punched by a knight, nosebled to death.
Yhteystiedot
Sähköposti: jussi.eerio tut.fi:ssä.
Puh. 040-5484421
IRC: Jushak