Ero sivun ”ManseExalted:Oriel Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
|||
| Rivi 27: | Rivi 27: | ||
| Martial Arts || {{WWDots1}} || Performance || {{WWDots0}} || <b>Investigation</b> || {{WWDots2}} | | Martial Arts || {{WWDots1}} || Performance || {{WWDots0}} || <b>Investigation</b> || {{WWDots2}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Melee || {{WWDots1}} || Presence || {{WWDots0}} || Lore || {{ | + | | Melee || {{WWDots1}} || Presence || {{WWDots0}} || Lore || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| <b>Thrown</b> || {{WWDots3}} || <b>Resistance</b> || {{WWDots2}} || Medicine || {{WWDots0}} | | <b>Thrown</b> || {{WWDots3}} || <b>Resistance</b> || {{WWDots2}} || Medicine || {{WWDots0}} | ||
| Rivi 219: | Rivi 219: | ||
|- | |- | ||
|Seven Shadow Evasion||Dodge||3m||Instant||Reflexive (step 2)||Combo-OK||Perfect Defence, conviction flaw | |Seven Shadow Evasion||Dodge||3m||Instant||Reflexive (step 2)||Combo-OK||Perfect Defence, conviction flaw | ||
| + | |- | ||
| + | |Spider-Foot Style||Athletics||4m||Scene||Reflexive||Combo-OK, Obvious||Saa juosta millä tahansa pinnalla | ||
|} | |} | ||
| Rivi 247: | Rivi 249: | ||
|- | |- | ||
| Resources || align="right" | {{WWDots3}} | | Resources || align="right" | {{WWDots3}} | ||
| − | | Artefacts || align="right" | {{ | + | | Artefacts || align="right" | {{WWDots2}} |
| − | | | + | | Followers || align="right" | {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| colspan=2 | Pieni asunto ja rahaa | | colspan=2 | Pieni asunto ja rahaa | ||
| colspan=2 | Jade reinforced buff jacket, orichalcum breastplate | | colspan=2 | Jade reinforced buff jacket, orichalcum breastplate | ||
| − | | colspan=2 | | + | | colspan=2 | Montesguen porukkaa (n. 20) |
|} | |} | ||
Versio 6. syyskuuta 2009 kello 20.09
| Nimi: Oriel | Motivaatio: Scavenger Landsin valtioiden valtiomuotojen muuttaminen |
| Kasti: Yö | Anima: Metsästävä Pöllö |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Stealth | 1.rivi 2.sar | ||||||||||||||||
| Dodge | |||||||||||||||||
| Thrown |
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect |
| Ox-Body Technique | Resistance | - | Permanent | Permanent | Stackable | one -1HL, two -2HL |
| Lock-Opening Touch | Larceny | 3m | instant | supplemental | Combo-OK | ei-taika lukkoja avatessa automaattinen onnistuminen |
| Easily Overlooked Precence Method | Stealth | 3m | scene | simple | Combo-OK | mahdollisuus auto-epäonnistumiseen etsiesään Solaria |
| Mental Invisibility Technique | Stealth | 5m, 1wp | scene | simple | Combo-OK, Compulsion | (dex + stealth) + essence successes, jos yli dodge MDV niin pakko ignoroida Solar |
| Invisible Statue Spirit | Stealth | 5m | Indefinite | simple | Combo-OK | ei nähdä jos en liiku |
| Triple-Distance Attack Technique | Thrown | 3m | instant | supplemental | Combo-OK | 3 x range |
| Essence Arrow Attack | Archery | 2m | instant | supplemental | Combo-OK, Obvious | lisää essence damage + Kaikki |
| Shadow Over Water | Dodge | 1m | instant | Reflexive (step 2) | Combo-OK | no penalty to dodge DV |
| Leaping Dodge Method | Dodge | 3m | instant | Reflexive (step 9) | Combo-OK, counterattack | (str + dodge) x 3 yrd ylös, 2 x sivulle |
| Vanishing From Mind's Eye Method | Stealth | 10m, 1wp | Indefinite | simple | Combo-OK | Retroactive stealth |
| Graceful Crane Stance | Athletics | 3m | Scene | Reflexive | Combo-OK | Auto-balance ja voi seistä melkein kaiken päällä |
| Seven Shadow Evasion | Dodge | 3m | Instant | Reflexive (step 2) | Combo-OK | Perfect Defence, conviction flaw |
| Spider-Foot Style | Athletics | 4m | Scene | Reflexive | Combo-OK, Obvious | Saa juosta millä tahansa pinnalla |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds