Ero sivun ”KoExalted:HSKH Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 191: | Rivi 191: | ||
| <small>Effect</small> | | <small>Effect</small> | ||
| <small>Page</small> | | <small>Page</small> | ||
| + | |- | ||
| + | | Raiton's Nimble Perch || Ath || 3m || Scene || Refl || COk || As GCS (Perfect Balance, p.222) || <small>164</small> | ||
| + | |- | ||
| + | | Effortless Unnatural Grace || Ath || - (1m) || Inst || Perm || - || RNP doesn't count as charm use, neg. dam from falling || <small>165</small> | ||
|- | |- | ||
| Shadow Races the Light || Ath || 3m || Scene || Refl || COk || As LSpeed (Add Ath to Move, p.224) || <small>166</small> | | Shadow Races the Light || Ath || 3m || Scene || Refl || COk || As LSpeed (Add Ath to Move, p.224) || <small>166</small> | ||
| Rivi 204: | Rivi 208: | ||
| Death-Deflecting Technique || Mel || 3m || Inst || Refl(2) || Spct,Obv,COk || As HeavGD (PerfParry, p.193) || <small>131</small> | | Death-Deflecting Technique || Mel || 3m || Inst || Refl(2) || Spct,Obv,COk || As HeavGD (PerfParry, p.193) || <small>131</small> | ||
|- | |- | ||
| − | | Improvised Assasin's Trick || Thr || | + | | Improvised Assasin's Trick || Thr || 1m || Inst || Refl(1) || COk || Can always use Spd5, Acc-2, Dam+0L, Rate3, Ran10 weapons; neg suprise Att diff || <small>132</small> |
|- | |- | ||
| − | | Crypt Bolt Attack || Thr || | + | | Crypt Bolt Attack || Thr || 4m || Scene || Refl(1) || COk,Obv || Hands inflict L; ranged Spd5, Acc+0, Dam(2*Ess)L, Rate(1/Hand), Ran(10*Thr) || <small>134</small> |
|- | |- | ||
| || || || || || || || <small>#</small> | | || || || || || || || <small>#</small> | ||
Versio 13. huhtikuuta 2009 kello 17.13
| Nimi: Hajonneen Sirpaleen Kaksi Haavaa | Motivaatio: Tappaa pettäjät |
| Kasti: Ilta | Anima: kahti halkaiseva Daiclave |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Melee | Performance | Ride | ||||||||||||||||
| Thrown | Athletics |
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| Raiton's Nimble Perch | Ath | 3m | Scene | Refl | COk | As GCS (Perfect Balance, p.222) | 164 |
| Effortless Unnatural Grace | Ath | - (1m) | Inst | Perm | - | RNP doesn't count as charm use, neg. dam from falling | 165 |
| Shadow Races the Light | Ath | 3m | Scene | Refl | COk | As LSpeed (Add Ath to Move, p.224) | 166 |
| Five Shadow Feint | Mel | 2m/-DV | Inst | Suppl | COk | Drop target DV by 1 per 2m | 129 |
| Unfurling Iron Lotus | Mel | 2m/Att | Inst | ExtAct | COk,Obv | As PeonyBA (Ess+1 Att, no MultAct pen, p.191) | 129 |
| Elegant Flowing Deflection | Mel | 2m | Inst | Refl(2) | COk | As DippSD (No pen to PDV, p.192) | 130 |
| Vengeful Riposte | Mel | 3m | Inst | Refl(9) | CAtt,CBas | As SolCA (p.194) | 130 |
| Death-Deflecting Technique | Mel | 3m | Inst | Refl(2) | Spct,Obv,COk | As HeavGD (PerfParry, p.193) | 131 |
| Improvised Assasin's Trick | Thr | 1m | Inst | Refl(1) | COk | Can always use Spd5, Acc-2, Dam+0L, Rate3, Ran10 weapons; neg suprise Att diff | 132 |
| Crypt Bolt Attack | Thr | 4m | Scene | Refl(1) | COk,Obv | Hands inflict L; ranged Spd5, Acc+0, Dam(2*Ess)L, Rate(1/Hand), Ran(10*Thr) | 134 |
| # | |||||||
| # |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Liege | Whispers | Artifact | |||
| Kuvausta yms. | Kuvaus (2.sarake) | Kuvaus | |||
| Underworld Manse | Cult | Artifact | |||
| Seuraava kuvaus, rivi 2 | |||||
| Spies | Artifact | ||||
| Seuraava kuvaus, rivi 3 | |||||