Ero sivun ”ToVN:Mörselblitz” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 9: | Rivi 9: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan= | + | |colspan=4 align="center" | '''Skdfz222 komentovaunu - Purppura''' || xp: |
|- | |- | ||
|colspan=4 | 2.0 Kwk; ROF: 10; rng: 400; vsINF: 3; pen: 1; Autocannon || Ammo: 216/216 30% AP ratio | |colspan=4 | 2.0 Kwk; ROF: 10; rng: 400; vsINF: 3; pen: 1; Autocannon || Ammo: 216/216 30% AP ratio | ||
| Rivi 37: | Rivi 37: | ||
|Nikolaus Ochs || Kuski || Sliding Stop, Varas, Smooth Operator || || Stalingrad veteran | |Nikolaus Ochs || Kuski || Sliding Stop, Varas, Smooth Operator || || Stalingrad veteran | ||
|- | |- | ||
| − | |Benedikt Dittrich || Ampuja || Critical Hitter || || | + | |Benedikt Dittrich || Ampuja || Critical Hitter, Planebuster, Planebuster || || |
|- | |- | ||
| − | |colspan= | + | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 1 - Keltainen''' || xp: |
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 101/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
|- | |- | ||
| − | |Ludwig Feininger || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || | + | |Ludwig Feininger || Ryhmänjohtaja || Air Alert || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Victor Häussler || Varajohtaja || Varas || || | + | |Victor Häussler || Varajohtaja || Varas || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Meik Fleck || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Meik Fleck || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Burkhardt Gansz || Apusuuntaaja || Quick load || || | + | |Burkhardt Gansz || Apusuuntaaja || Quick load || 3d || |
|- | |- | ||
| − | |Ralf Büchner || Panostaja || Mechanic || || | + | |Ralf Büchner || Panostaja || Mechanic || 2w || |
|- | |- | ||
| − | |Tilman Kretschmer || Radisti || Hoarder || || | + | |Tilman Kretschmer || Radisti || Hoarder || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Rolf Strasburg || Ammusmies || Hoarder || || | + | |Rolf Strasburg || Ammusmies || Hoarder || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Ulrich Westheimer || Ammusmies || Hoarder || || | + | |Ulrich Westheimer || Ammusmies || Hoarder || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Philip Felgenhauer || Ammusmies || Hoarder || || | + | |Philip Felgenhauer || Ammusmies || Hoarder || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Rupert Hofstetter || Ammusmies || Hoarder || || | + | |Rupert Hofstetter || Ammusmies || Hoarder || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Baldur Tanneberger || Kuski || Smooth operator || || | + | |Baldur Tanneberger || Kuski || Smooth operator || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |Thomas Hagmann || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | + | |Thomas Hagmann || Ampuja || Weapon Specialist:MG || Dead || |
|- | |- | ||
| − | |colspan= | + | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 2 - Sininen''' || xp: 3 |
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 87/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
| Rivi 97: | Rivi 97: | ||
|Rolf Heitz || Kuski || Smooth operator || || | |Rolf Heitz || Kuski || Smooth operator || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Bernhardt Wallner || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | + | |Bernhardt Wallner || Ampuja || Weapon Specialist:MG, MVP || || |
|- | |- | ||
| − | |colspan= | + | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 3 - Oranssi''' || xp: 5 |
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 86/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
| Rivi 129: | Rivi 129: | ||
|Kajetan Schöll || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | |Kajetan Schöll || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan= | + | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 4 - Vihreä''' || xp: 7 |
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 |8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 |8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 88/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 |MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 |MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
Versio 28. elokuuta 2017 kello 22.39
60 miestä, 5 varasta, 4 mekaanikkoa.
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Skdfz222 komentovaunu - Purppura | xp: | |||
| 2.0 Kwk; ROF: 10; rng: 400; vsINF: 3; pen: 1; Autocannon | Ammo: 216/216 30% AP ratio | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Wulf Umlauf | Joukkueen johtaja | Air Alert | ||
| Lukas Mozart | Joukkueen varajohtaja | Varas | ||
| Kurt Ettlinger | Radisti | Hoarder | ||
| Olaf Klaproth | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Philip Seidel | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Gotthard Rieger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Ekkehard Wiener | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Josua Goldblum | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Asser Pelzer | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Niklas Werthner | Ammusaliupseeri | Hoarder | ||
| Nikolaus Ochs | Kuski | Sliding Stop, Varas, Smooth Operator | Stalingrad veteran | |
| Benedikt Dittrich | Ampuja | Critical Hitter, Planebuster, Planebuster | ||
| Sdkfz 251/2 no. 1 - Keltainen | xp: | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 101/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Ludwig Feininger | Ryhmänjohtaja | Air Alert | Dead | |
| Victor Häussler | Varajohtaja | Varas | Dead | |
| Meik Fleck | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | Dead | |
| Burkhardt Gansz | Apusuuntaaja | Quick load | 3d | |
| Ralf Büchner | Panostaja | Mechanic | 2w | |
| Tilman Kretschmer | Radisti | Hoarder | Dead | |
| Rolf Strasburg | Ammusmies | Hoarder | Dead | |
| Ulrich Westheimer | Ammusmies | Hoarder | Dead | |
| Philip Felgenhauer | Ammusmies | Hoarder | Dead | |
| Rupert Hofstetter | Ammusmies | Hoarder | Dead | |
| Baldur Tanneberger | Kuski | Smooth operator | Dead | |
| Thomas Hagmann | Ampuja | Weapon Specialist:MG | Dead | |
| Sdkfz 251/2 no. 2 - Sininen | xp: 3 | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 87/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Laurin Reichleitner | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Jakob Herberger | Varajohtaja | Varas | ||
| Albrecht Steinhaeuser | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Gunter Schwarzmann | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Marwin Busch | Panostaja | Mechanic | ||
| Karlheinz Niehaus | Radisti | Hoarder | ||
| Bernhard Fromm | Ammusmies | Hoarder | ||
| Steffen Beck | Ammusmies | Hoarder | ||
| Gerwald Taube | Ammusmies | Hoarder | ||
| Zacharias Buhler | Ammusmies | Hoarder | ||
| Rolf Heitz | Kuski | Smooth operator | ||
| Bernhardt Wallner | Ampuja | Weapon Specialist:MG, MVP | ||
| Sdkfz 251/2 no. 3 - Oranssi | xp: 5 | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 86/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Bernhard Schwartz | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Harald Gutfreund | Varajohtaja | Varas | ||
| Hubert Backer | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Oliver Eichmann | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Kai Pfitzner | Panostaja | Mechanic | ||
| Joachim Hechler | Radisti | Hoarder | ||
| Jonathan Nadelmann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Veit Einstein | Ammusmies | Hoarder | ||
| Leopold Jung | Ammusmies | Hoarder | ||
| Carl Lachs | Ammusmies | Hoarder | ||
| Bastian Hechler | Kuski | Smooth operator | ||
| Kajetan Schöll | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 4 - Vihreä | xp: 7 | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 88/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Arne Tarr | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Benedict Landauer | Varajohtaja | Varas | ||
| Jonas Waxman | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Martin Fechner | Apusuuntaaja | Quick load | ||
| Stephan Glehn | Panostaja | Mechanic | ||
| Mark Rohrmann | Radisti | Hoarder | ||
| Baldur Preiss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Horst Ducke | Ammusmies | Hoarder | ||
| Marco Oppert | Ammusmies | Hoarder | ||
| Volkhardt Stern | Ammusmies | Hoarder | ||
| Helmut Herrlein | Kuski | Smooth operator | ||
| Sascha Teicher | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||