Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
8cm Granatwerfer34 joukkue<br> | 8cm Granatwerfer34 joukkue<br> | ||
| − | xp: | + | xp: <br> |
53 miestä<br> | 53 miestä<br> | ||
| Rivi 17: | Rivi 17: | ||
|Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | |Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Tulenjohtoaliupseeri || || || | + | |Lorenz Goldreich || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || |
|- | |- | ||
|Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || || | |Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || || | ||
| Rivi 25: | Rivi 25: | ||
|Björn Brunner || Laskinaliupseeri || Quick calculator || || | |Björn Brunner || Laskinaliupseeri || Quick calculator || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Laskinaliupseeri || || || | + | |Wolf Schwarzenegger || Laskinaliupseeri || Accurate calculations || || |
|- | |- | ||
| || Ammusaliupseeri || || || | | || Ammusaliupseeri || || || | ||
| Rivi 41: | Rivi 41: | ||
| || Apusuuntaaja || || || | | || Apusuuntaaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || | Panostaja || || || | + | |Ingolf Saudek || | Panostaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
|Lutz Gerster || Ammusmies || Hoarder || || | |Lutz Gerster || Ammusmies || Hoarder || || | ||
| Rivi 65: | Rivi 65: | ||
| || Apusuuntaaja || || || | | || Apusuuntaaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || |Panostaja || || || | + | |Berthold Nowitzki || |Panostaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
|Phillipp Untermann || Ammusmies || Hoarder || || | |Phillipp Untermann || Ammusmies || Hoarder || || | ||
| Rivi 89: | Rivi 89: | ||
| || Apusuuntaaja || || || | | || Apusuuntaaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || |Panostaja || || || | + | |Kuno Mayer || |Panostaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
|Bernd Schwertfeger || Ammusmies || Hoarder || || | |Bernd Schwertfeger || Ammusmies || Hoarder || || | ||
| Rivi 113: | Rivi 113: | ||
| || Apusuuntaaja || || || | | || Apusuuntaaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || |Panostaja || || || | + | |Silvester Schneider || |Panostaja || Quick load || || |
|- | |- | ||
|Jörn Brickner || Ammusmies || Hoarder || || | |Jörn Brickner || Ammusmies || Hoarder || || | ||
Versio 3. heinäkuuta 2017 kello 23.43
8cm Granatwerfer34 joukkue
xp:
53 miestä
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä | ||||
| Joukkueen johtaja | ||||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Lorenz Goldreich | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement | ||
| Henny Haussegger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Björn Brunner | Laskinaliupseeri | Quick calculator | ||
| Wolf Schwarzenegger | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Ammusaliupseeri | ||||
| Kuski | ||||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Adolar Kamphaus | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Ingolf Saudek | Panostaja | Quick load | ||
| Lutz Gerster | Ammusmies | Hoarder | ||
| Woldemar Scharwenka | Ammusmies | Hoarder | ||
| Isaak Hauser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kuski | ||||
| Toinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Berthold Nowitzki | Panostaja | Quick load | ||
| Phillipp Untermann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Erich Kocher | Ammusmies | Hoarder | ||
| Patrik Grau | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kuski | ||||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Kuno Mayer | Panostaja | Quick load | ||
| Bernd Schwertfeger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kurt Masing | Ammusmies | Hoarder | ||
| Nils Roemheld | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kuski | ||||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Silvester Schneider | Panostaja | Quick load | ||
| Jörn Brickner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Reinhold Ritschel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ansgar Strauss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kuski | ||||