Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 64: | Rivi 64: | ||
|Phillipp Untermann || Ammusmies || Hoarder || || | |Phillipp Untermann || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Erich Kocher || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| || Ammusmies || || || | | || Ammusmies || || || | ||
| Rivi 86: | Rivi 86: | ||
|Bernd Schwertfeger || Ammusmies || Hoarder || || | |Bernd Schwertfeger || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Kurt Masing || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| || Ammusmies || || || | | || Ammusmies || || || | ||
| Rivi 108: | Rivi 108: | ||
|Jörn Brickner || Ammusmies || Hoarder || || | |Jörn Brickner || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Reinhold Ritschel || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| || Ammusmies || || || | | || Ammusmies || || || | ||
Versio 8. toukokuuta 2017 kello 21.49
8cm Granatwerfer34 joukkue
xp:
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä | ||||
| Joukkueen johtaja | ||||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Tulenjohtoaliupseeri | ||||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement | ||
| Henny Haussegger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Laskinaliupseeri | ||||
| Laskinaliupseeri | ||||
| Ammusaliupseeri | ||||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Lutz Gerster | Ammusmies | Hoarder | ||
| Woldemar Scharwenka | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Toinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Phillipp Untermann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Erich Kocher | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Bernd Schwertfeger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kurt Masing | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Jörn Brickner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Reinhold Ritschel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||