Ero sivun ”Dynasty of Necronomiconoclasm” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 52: | Rivi 52: | ||
|colspan=16 |'''Specials''' | |colspan=16 |'''Specials''' | ||
|- | |- | ||
| − | |Destroyer | + | |Heavy Destroyer |
|4 | |4 | ||
|4 | |4 | ||
| Rivi 63: | Rivi 63: | ||
|3+/5+++ | |3+/5+++ | ||
|Jet Pack Inf. | |Jet Pack Inf. | ||
| − | |Heavy Gauss Cannon (24", S: 9, AP: | + | |Heavy Gauss Cannon (24", S: 9, AP: 2, Heavy 1, Gauss) |
| | | | ||
| | | | ||
Versio 26. helmikuuta 2015 kello 02.19
Pelaaja: SalaHyena
IRCnet//Quakenet//Mibbit->SalaHyena
0404133060
| Upgrades |
|---|
| - |
| Leaders | |||||||||||||||
| Name | WS | BS | S | T | W | I | A | Ld | Sv | Type | Options | Injuries | Battle Honours | Special Rules | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lord Conoclast | 4 | 4 | 5 | 6 | 3 | 2 | 2 | 10 | 2+/3++/5+++ | Jetbike | Tomb Blade, Sempiternal Weave, Gauntlet of Fire(Template S: 4, AP: 5, Assault 1), Dispersion Shield, Voidblade (S: user, AP: 4, Melee, Rending, Entropic Strike) | Reanimation Protocols | 115 | ||
| Specials | |||||||||||||||
| Heavy Destroyer | 4 | 4 | 4 | 5 | 2 | 2 | 1 | 10 | 3+/5+++ | Jet Pack Inf. | Heavy Gauss Cannon (24", S: 9, AP: 2, Heavy 1, Gauss) | Reanimation Protocols, Preferred Enemy | 50 | ||
Core
| Group Catatholic | ||||||||||||||
| Name | WS | BS | S | T | W | I | A | Ld | Sv | Type | Options | Battle Honours | Special Rules | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4x Necron Warriors | 4 | 4 | 4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 10 | 4+/5+++ | Inf. | Gauss Flayer (24", S: 4, AP: 5, Rapid Fire, Gauss) | Reanimation Protocols | 52 | |
| Group Derelict | ||||||||||||||
| Name | WS | BS | S | T | W | I | A | Ld | Sv | Type | Options | Battle Honours | Special Rules | Pts |
| 2x Immortals | 4 | 4 | 4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 10 | 3+/5+++ | Inf. | Tesla Carbine (24", S: 5, AP: -, Assault 1, Tesla) | Reanimation Protocols | 34 | |
| Group Iconomy | ||||||||||||||
| Name | WS | BS | S | T | W | I | A | Ld | Sv | Type | Options | Battle Honours | Special Rules | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2x Tomb Blade | 4 | 4 | 4 | 5 | 1 | 2 | 1 | 10 | 3+/5+++ | Jetbike | Shield Vanes, Nebuloscope, Particle Beamer (24", S: 6, AP: 5, Heavy 1, Blast) | Reanimation Protocols | 48 | |