Ero sivun ”Boss Fight” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun (Ak: Uusi sivu: {|border="1" |+ !Name !Position !MA !ST !AG !AV !Skills !INJ !COMP !TD !INT !CAS !MVP !SPP !Value |- | |Master Moulder |7 |4 |4 |8 |Big hand, Nerves of steel, Block | | | | | | |...) |
|||
| Rivi 34: | Rivi 34: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | |2 | + | |2 Ultima |
|Rat Ogre | |Rat Ogre | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 50: | Rivi 50: | ||
|180k | |180k | ||
|- | |- | ||
| − | |3 | + | |3 Gilgamesh |
|Rat Ogre | |Rat Ogre | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 66: | Rivi 66: | ||
|160k | |160k | ||
|- | |- | ||
| − | |4 | + | |4 Seifer |
|Rat Ogre | |Rat Ogre | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 82: | Rivi 82: | ||
|160k | |160k | ||
|- | |- | ||
| − | |5 | + | |5 Seymour |
|Rat Ogre | |Rat Ogre | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 98: | Rivi 98: | ||
|180k | |180k | ||
|- | |- | ||
| − | |1 | + | |1 Odin |
|Packleader | |Packleader | ||
|7 | |7 | ||
| Rivi 114: | Rivi 114: | ||
|60k | |60k | ||
|- | |- | ||
| − | |13 | + | |13 Lady Yunalesca |
|Packleader | |Packleader | ||
|7 | |7 | ||
| Rivi 130: | Rivi 130: | ||
|90k | |90k | ||
|- | |- | ||
| − | |6 | + | |6 Diablos |
|Giant Rat | |Giant Rat | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 146: | Rivi 146: | ||
|40k | |40k | ||
|- | |- | ||
| − | |7 | + | |7 Ifrit |
|Giant Rat | |Giant Rat | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 162: | Rivi 162: | ||
|40k | |40k | ||
|- | |- | ||
| − | |8 | + | |8 Cerberos |
|Giant Rat | |Giant Rat | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 178: | Rivi 178: | ||
|60k | |60k | ||
|- | |- | ||
| − | |9 | + | |9 Bahamut |
|Giant Rat | |Giant Rat | ||
|6 | |6 | ||
| Rivi 194: | Rivi 194: | ||
|40k | |40k | ||
|- | |- | ||
| − | |10 | + | |10 Brothers |
|Giant Rat | |Giant Rat | ||
|6 | |6 | ||
Versio 16. joulukuuta 2013 kello 22.06
| Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Master Moulder | 7 | 4 | 4 | 8 | Big hand, Nerves of steel, Block | |||||||||
| 2 Ultima | Rat Ogre | 6 | 5 | 2 | 8 | Prehensile Tail, Wild Animal, Loner, Frenzy, Mighty Blow, Guard | 2 | 10 | 180k | |||||
| 3 Gilgamesh | Rat Ogre | 6 | 5 | 2 | 8 | Prehensile Tail, Wild Animal, Loner, Frenzy, Mighty Blow | 1 | 5 | 160k | |||||
| 4 Seifer | Rat Ogre | 6 | 5 | 2 | 8 | Prehensile Tail, Wild Animal, Loner, Frenzy, Mighty Blow | 160k | |||||||
| 5 Seymour | Rat Ogre | 6 | 5 | 2 | 8 | Prehensile Tail, Wild Animal, Loner, Frenzy, Mighty Blow, Guard | 2 | 10 | 180k | |||||
| 1 Odin | Packleader | 7 | 3 | 3 | 7 | Kick | 60k | |||||||
| 13 Lady Yunalesca | Packleader | 7 | 3 | 3 | 7 | Kick, Guard | 2 | 10 | 90k | |||||
| 6 Diablos | Giant Rat | 6 | 2 | 3 | 6 | Stunty, Dodge, No hands, Claws | 40k | |||||||
| 7 Ifrit | Giant Rat | 6 | 2 | 3 | 6 | Stunty, Dodge, No hands, Claws | 1 | 5 | 40k | |||||
| 8 Cerberos | Giant Rat | 6 | 2 | 3 | 6 | Stunty, Dodge, No hands, Claws, Two Heads | 2 | 10 | 60k | |||||
| 9 Bahamut | Giant Rat | 6 | 2 | 3 | 6 | Stunty, Dodge, No hands, Claws | 40k | |||||||
| 10 Brothers | Giant Rat | 6 | 2 | 3 | 6 | Stunty, Dodge, No hands, Claws | 1 | 5 | 40k | |||||
| Assistant Coach | ||||||||||||||
| Päävalmentaja | Hyvä Tuuri | 8 |
| Re-rolls | 1 (x 70k) | 70k |
| Apothecary | no | 0k |
| Assistant Coach | 1 | 10k |
| Fanit | 8 | 80k |
| Treasury | 0k | |
| Total Value | 1210 | 1210 |
Mut saa kiinni irkistä nickillä Sdrachus tai soittamalla numeroon 040 5616197. Sposti tupsu91@gmail.com.
| Qty | Position | Cost | MA | ST | AG | AV | Skills | Normal | Double |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0-16 | Giant Rat | 40k | 6 | 2 | 3 | 6 | Stunty, Dodge, No hands, Claws | AM | GSP |
| 0-2 | Packleader | 60k | 7 | 3 | 3 | 7 | Kick | GMP | AS |
| 0-4 | Rat Ogre | 160k | 6 | 5 | 2 | 8 | Prehensile Tail, Wild Animal, Loner, Frenzy, Mighty Blow | SM | GAP |
| 0-1 | Master Moulder | 200k | 7 | 4 | 4 | 8 | Big hand, Nerves of steel, Block | GAMPS | |
| Reroll | 70k | ||||||||
| Apotechary | 50k |