Ero sivun ”Stuntymen” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 8: | Rivi 8: | ||
| 2 || Chuck Norris || Wardancer || 8 || 3 || 4 || 7 || Block, Dodge, Leap || || - || - || - || - || - || - || 120k || GA || SP | | 2 || Chuck Norris || Wardancer || 8 || 3 || 4 || 7 || Block, Dodge, Leap || || - || - || - || - || - || - || 120k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 3 || Lämpötekniikan harkkatyö || Wardancer || | + | | 3 || Lämpötekniikan harkkatyö || Wardancer || '''9''' || 3 || 4 || 7 || Block, Dodge, Leap, '''+MA''' || || - || 1 || - || 1 || 1 || 10 || 150k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 4 || || Catcher || 8 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, Sprint || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | | 4 || || Catcher || 8 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, Sprint || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | ||
| Rivi 16: | Rivi 16: | ||
| 6 || || Catcher || 8 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, Sprint || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | | 6 || || Catcher || 8 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge, Sprint || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 7 || Vitutus || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || '''Guard''' || || - || | + | | 7 || Vitutus || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || '''Guard''' || || - || 1 || - || - || - || 3 || 100k || GA || SP |
|- | |- | ||
| − | | 8 || Tuska || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || | + | | 8 || Tuska || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || 1 || - || - || - || - || 1 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 9 || Vitun retardit professorit || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | | 9 || Vitun retardit professorit || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | ||
| Rivi 24: | Rivi 24: | ||
| 10 || Virtausnaali || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | | 10 || Virtausnaali || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 11 || Persetuska || Lineman || 7 || 3 || 4 || | + | | 11 || Persetuska || Lineman || 7 || 3 || 4 || '''6''' || ''Dodge'' || AV, MISS || 1 || - || - || - || - || 1 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| − | | 12 || 30 vitun sivua || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || | + | | 12 || 30 vitun sivua || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || 1 || - || - || 3 || 70k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 13 || Eniten vituttaa kaikki || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || - || - || - || - || 70k || GA || SP | | 13 || Eniten vituttaa kaikki || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || - || - || - || - || 70k || GA || SP | ||
| Rivi 34: | Rivi 34: | ||
| 15 || Trololoo || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || - || - || - || - || 70k || GA || SP | | 15 || Trololoo || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || || || - || - || - || - || - || - || 70k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 16 || Salty || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Dirty player'' || || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP | + | | 16 || Salty || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Dirty player'' || DEAD || - || - || - || - || - || - || 90k || GA || SP |
|} | |} | ||
'''Team Stuff''' | '''Team Stuff''' | ||
Versio 15. toukokuuta 2012 kello 18.14
Roster
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Norm | Double |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Treeman | 2 | 6 | 1 | 10 | Loner, Mighty Blow, Stand Firm, Strong Arm, Take Root, Thick Skull, Throw Team-Mate | - | - | - | - | - | - | 120k | S | GAP | ||
| 2 | Chuck Norris | Wardancer | 8 | 3 | 4 | 7 | Block, Dodge, Leap | - | - | - | - | - | - | 120k | GA | SP | |
| 3 | Lämpötekniikan harkkatyö | Wardancer | 9 | 3 | 4 | 7 | Block, Dodge, Leap, +MA | - | 1 | - | 1 | 1 | 10 | 150k | GA | SP | |
| 4 | Catcher | 8 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, Sprint | - | - | - | - | - | - | 90k | GA | SP | ||
| 5 | Catcher | 8 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, Sprint | - | - | - | - | - | - | 90k | GA | SP | ||
| 6 | Catcher | 8 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge, Sprint | - | - | - | - | - | - | 90k | GA | SP | ||
| 7 | Vitutus | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Guard | - | 1 | - | - | - | 3 | 100k | GA | SP | |
| 8 | Tuska | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | 1 | - | - | - | - | 1 | 90k | GA | SP | |
| 9 | Vitun retardit professorit | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | - | - | - | - | - | - | 90k | GA | SP | |
| 10 | Virtausnaali | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | - | - | - | - | - | - | 90k | GA | SP | |
| 11 | Persetuska | Lineman | 7 | 3 | 4 | 6 | Dodge | AV, MISS | 1 | - | - | - | - | 1 | 90k | GA | SP |
| 12 | 30 vitun sivua | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | 1 | - | - | 3 | 70k | GA | SP | ||
| 13 | Eniten vituttaa kaikki | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | - | 70k | GA | SP | ||
| 14 | Huomenna uusiks | Lineman | 7 | 4 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | - | 70k | GA | SP | ||
| 15 | Trololoo | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | - | 70k | GA | SP | ||
| 16 | Salty | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Dirty player | DEAD | - | - | - | - | - | - | 90k | GA | SP |
Team Stuff
| sum | |||
|---|---|---|---|
| Rerolls | 3 | 150 | |
| Fan Factor | 0 | 0 | |
| Assistant Coach | 1 | 10 | |
| Cheerleader | 0 | 0 | |
| Apothecary | on | 50 | |
| Kiertopalkinto | |||
| Treasury | 30k | ||
| Team Value | 1280k | ||