Ero sivun ”KoExalted:Damien Statit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 188: | Rivi 188: | ||
| <small>Effect</small> | | <small>Effect</small> | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Ox-body technique *2 || resistance || - || permanent || permanent || 2*-1; -1, 2*-2 |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Call the blade || melee || 1m || instant || reflexive || quick draw |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Summoning the loyal steel || melee || 1m || indefinite || simple || quick draw ++ |
| + | |- | ||
| + | | One weapon two blows || melee || 1m || one action || reflexive || +1 rate | ||
| + | |- | ||
| + | | Peony blosson attack || melee || 2m / strike || one action || extra action || max +dex strikes | ||
| + | |- | ||
| + | | Dipping swallow defence || melee || 2m || instant || reflexive || ignore parry DV penalties | ||
| + | |- | ||
| + | | Majestic radiant presence || presence || 7m || scene || reflexive || valor diff 1 to oppose | ||
| + | |- | ||
| + | | Authory radiating stance || presence || 3m (2m) || scene || simple || MD < presence see as authority | ||
| + | |- | ||
| + | | Mob dispersing rebuke || war || 7m/1wp || instant || simple || disperses crowd | ||
|} | |} | ||
Versio 20. joulukuuta 2007 kello 19.46
| Nimi: Damien | Motivaatio: Ajaa purppuraimperiumi pois haaskamailta |
| Kasti: Dawn | Anima: Iso nousevan auringon lippu |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Melee | Presence | War | |||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Effect |
| Ox-body technique *2 | resistance | - | permanent | permanent | 2*-1; -1, 2*-2 |
| Call the blade | melee | 1m | instant | reflexive | quick draw |
| Summoning the loyal steel | melee | 1m | indefinite | simple | quick draw ++ |
| One weapon two blows | melee | 1m | one action | reflexive | +1 rate |
| Peony blosson attack | melee | 2m / strike | one action | extra action | max +dex strikes |
| Dipping swallow defence | melee | 2m | instant | reflexive | ignore parry DV penalties |
| Majestic radiant presence | presence | 7m | scene | reflexive | valor diff 1 to oppose |
| Authory radiating stance | presence | 3m (2m) | scene | simple | MD < presence see as authority |
| Mob dispersing rebuke | war | 7m/1wp | instant | simple | disperses crowd |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Taustan tyyppi | tyyppi myös | tyyppi yhä | |||
| Kuvausta yms. | Kuvaus | Kuvaus | |||
| Seuraava tyyppi | |||||
| Seuraava kuvaus | |||||