Ero sivun ”KoExalted:Damien Statit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 58: | Rivi 58: | ||
| style="width:14%" align="right" | {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | style="width:14%" align="right" | {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| − | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{ | + | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| − | | Soak | + | | Soak 13 B 11 L 10 A |
| -1 | | -1 | ||
| align="right" | {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} | | align="right" | {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} | ||
| Rivi 72: | Rivi 72: | ||
! align="center" | <big>Essence</big> | ! align="center" | <big>Essence</big> | ||
|- | |- | ||
| − | | Mental Dodge DV | + | | Mental Dodge DV _6_ |
| -4 | | -4 | ||
| align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | | align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | ||
| align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Mental Parry DV | + | | Mental Parry DV _?_ |
| colspan=2 | Incapacitated | | colspan=2 | Incapacitated | ||
| align="right" | {{WWBox}} | | align="right" | {{WWBox}} | ||
| − | | Personal | + | | Personal 16 <small>(Max)</small> ___<small>(Curr.)</small> |
|- | |- | ||
| − | | Join combat: | + | | Join combat: _5_ Join Debate: _?_ Join War: _?_ |
| colspan=2 | Dying | | colspan=2 | Dying | ||
| align="right" | n * {{WWBox}} | | align="right" | n * {{WWBox}} | ||
| − | | Peripheral | + | | Peripheral 37 <small>(Max)</small> ___<small>(Curr.)</small> ___<small>(Comm.)</small> |
|} | |} | ||
| Rivi 107: | Rivi 107: | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| − | | Conviction || align="right" | {{ | + | | Conviction || align="right" | {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| Rivi 113: | Rivi 113: | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| − | | Temperance || align="right" | {{ | + | | Temperance || align="right" | {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| Rivi 119: | Rivi 119: | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| − | | Valor || align="right" | {{ | + | | Valor || align="right" | {{WWDots4}} |
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| Rivi 135: | Rivi 135: | ||
| align="center" | <small>Mob.</small> | | align="center" | <small>Mob.</small> | ||
| align="center" | <small>Fat.</small> | | align="center" | <small>Fat.</small> | ||
| − | | colspan=2 | Virtue Flaw: | + | | colspan=2 | Virtue Flaw: Foolhardy contempt |
|- | |- | ||
| colspan=2 | | | colspan=2 | | ||
Versio 15. lokakuuta 2007 kello 20.30
| Nimi: Damien | Motivaatio: Ajaa purppuraimperiumi pois haaskamailta |
| Kasti: Dawn | Anima: Iso nousevan auringon lippu |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Taito | |||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Effect |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Taustan tyyppi | tyyppi myös | tyyppi yhä | |||
| Kuvausta yms. | Kuvaus | Kuvaus | |||
| Seuraava tyyppi | |||||
| Seuraava kuvaus | |||||