Ero sivun ”KoExalted:Alyssa Lomake Vanha” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 25: | Rivi 25: | ||
| style="width:23%" | '''Archery''' || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:24%" | Integrity || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:23%" | Craft || style="width:10%" | {{WWDots0}} | | style="width:23%" | '''Archery''' || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:24%" | Integrity || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:23%" | Craft || style="width:10%" | {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | '''Martial Arts''' || {{ | + | | '''Martial Arts''' || {{WWDots4}} || Performance || {{WWDots2}} || Investigation || {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| Melee || {{WWDots0}} || Presence || {{WWDots4}} || Lore || {{WWDots1}} | | Melee || {{WWDots0}} || Presence || {{WWDots4}} || Lore || {{WWDots1}} | ||
| Rivi 201: | Rivi 201: | ||
|- | |- | ||
| Blossom of Inevitable Demise Technique || MA || || || || | | Blossom of Inevitable Demise Technique || MA || || || || | ||
| + | |- | ||
| + | | Lightning draw stance || MA || || || || | ||
|- | |- | ||
| Irresistible salesman spirit || Pre || || || || | | Irresistible salesman spirit || Pre || || || || | ||
Versio 15. lokakuuta 2007 kello 23.39
| Nimi: Alyssa | Motivaatio: |
| Kasti: Pimennys | Anima: |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Socialize | |||||||||||||||||
| Presence | |||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Effect |
| Ox-Body Technique x1 | Res | - | Perm | Perm | -1, 2x -2 |
| Taboo Inflicting Diatribe | Soc | ||||
| Venomous Whispers Technique | Soc | ||||
| Shadow over water | Dod | ||||
| Reflex sidestep technique | Dod | ||||
| Seven Shadow Evasion | Dod | ||||
| Kiss of the Sun Concentration | MA | ||||
| Blossom of Inevitable Demise Technique | MA | ||||
| Lightning draw stance | MA | ||||
| Irresistible salesman spirit | Pre | ||||
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds