Ero sivun ”KoExalted:Harmaa Honka” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| style="width:23%" | Strength || style="width:10%" | {{WWDots4}} || style="width:24%" | <b>Charisma</b> || style="width:10%" | {{WWDots5}} || style="width:23%" | <b>Perception</b> || style="width:10%" | {{WWDots5}} | | style="width:23%" | Strength || style="width:10%" | {{WWDots4}} || style="width:24%" | <b>Charisma</b> || style="width:10%" | {{WWDots5}} || style="width:23%" | <b>Perception</b> || style="width:10%" | {{WWDots5}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Dexterity || {{WWDots5}} || <b>Manipulation</b> || {{ | + | | Dexterity || {{WWDots5}} || <b>Manipulation</b> || {{WWDots5}} || Intelligence || {{WWDots4}} |
|- | |- | ||
| − | | Stamina || {{ | + | | Stamina || {{WWDots5}} || <b>Appearance</b> || {{WWDots5}} || Wits || {{WWDots5}} |
|} | |} | ||
| Rivi 25: | Rivi 25: | ||
! colspan=2 | War || colspan=2 | Life || colspan=2 | Wisdom | ! colspan=2 | War || colspan=2 | Life || colspan=2 | Wisdom | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{ | + | | style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{WWDots3}} || style="width:24%" | Craft:Wood || style="width:10%" | {{WWDots4}} || style="width:23%" | Bureaucracy || style="width:10%" | {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| − | | Athletics || {{WWDots5}} || Larceny || {{ | + | | Athletics || {{WWDots5}} || Larceny || {{WWDots3}} || Investigation || {{WWDots4}} |
|- | |- | ||
| − | | Awareness || {{ | + | | Awareness || {{WWDots5}} || Linguistics || {{WWDots3}} || Lore || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | Dodge || {{WWDots5}} || Performance || {{WWDots5}} || Medicine || {{ | + | | Dodge || {{WWDots5}} || Performance || {{WWDots5}} || Medicine || {{WWDots4}} |
|- | |- | ||
| Integrity || {{WWDots5}} || Presence || {{WWDots5}} || Occult || {{WWDots3}} | | Integrity || {{WWDots5}} || Presence || {{WWDots5}} || Occult || {{WWDots3}} | ||
|- | |- | ||
| − | | <b>Martial Arts</b> || {{WWDots5}} || Ride || {{ | + | | <b>Martial Arts</b> || {{WWDots5}} || Ride || {{WWDots1}} |
! colspan=2 align="center" | Specialties | ! colspan=2 align="center" | Specialties | ||
|- | |- | ||
| − | | Melee || {{ | + | | Melee || {{WWDots1}} || Sail || {{WWDots0}} || Soc, Being likable & pleasant || {{WWDotF}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| − | | Resistance || {{ | + | | Resistance || {{WWDots5}} || Socialize || {{WWDots5}} || MA, Unarmed || {{WWDotF}}{{WWDotF}}{{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| − | | Thrown || {{WWDots5}} || Stealth || {{ | + | | Thrown || {{WWDots5}} || Stealth || {{WWDots5}} || Craft:Earth || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| − | | War || {{ | + | | War || {{WWDots1}} || <b>Survival</b> || {{WWDots5}} || Craft:Water || {{WWDots3}} |
|} | |} | ||
| Rivi 59: | Rivi 59: | ||
| style="width:14%" align="right" | {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | style="width:14%" align="right" | {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| − | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{ | + | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} |
|- | |- | ||
| Soak __ B __ L __ A | | Soak __ B __ L __ A | ||
| Rivi 76: | Rivi 76: | ||
| -4 | | -4 | ||
| align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | | align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | ||
| − | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{ | + | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| Mental Parry DV | | Mental Parry DV | ||
| colspan=2 | Incapacitated | | colspan=2 | Incapacitated | ||
| align="right" | {{WWBox}} | | align="right" | {{WWBox}} | ||
| − | | Personal | + | | Personal 25<small>(Max)</small> ___<small>(Curr.)</small> |
|- | |- | ||
| Join combat: __ Join Debate: __ | | Join combat: __ Join Debate: __ | ||
| colspan=2 | Dying | | colspan=2 | Dying | ||
| align="right" | 12 x {{WWBox}} | | align="right" | 12 x {{WWBox}} | ||
| − | | Peripheral | + | | Peripheral 52<small>(Max)</small> ___<small>(Curr.)</small> ___<small>(Comm.)</small> |
|} | |} | ||
| Rivi 120: | Rivi 120: | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| − | | Valor || align="right" | {{ | + | | Valor || align="right" | {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| || || || || || || || | | || || || || || || || | ||
| Rivi 245: | Rivi 245: | ||
| <small>Effect</small> | | <small>Effect</small> | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Humble Mouse Shape || p.131 |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Towering Beast Form || p. 131 |
|- | |- | ||
| Prey's Skin Disguise || p.132 | | Prey's Skin Disguise || p.132 | ||
| Rivi 253: | Rivi 253: | ||
| Life of the Hummingbird || p.134 | | Life of the Hummingbird || p.134 | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Hybrid Body Rearrangement || p. 135 |
| + | |- | ||
| + | | Monkey Arm Style || p. 135 | ||
| + | |- | ||
| + | | Changing Plumage Mastery || p.135 | ||
| + | |- | ||
| + | | Internal Form Mastery || p. 136 | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Quicksilver Second Face || p. 136 |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Deadly Beastman Transformation || p.136 |
|- | |- | ||
| || | | || | ||
Versio 11. syyskuuta 2007 kello 00.24
| Nimi: Harmaahonka | Motivaatio: Kulkea ympäri Itää ja auttaa niitä vähäisiä joita tapaa |
| Kasti: Muuttuva Kuu | Anima: Tummanvioletti pitkäkuonoinen karhu, jolla on rinnassa hopeinen läikkä |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Strength | Charisma | Perception | |||||||||||||||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||||||||||||||
| Stamina | Appearance | Wits |
Charms
| Name | Attribute | Cost | Duration | Type | Effect |
| Ox-body Technique | Sta | - | - | Perm. | Four: 4 x -1, 8 x -2, p. 156 |
| Relentless Lunar Fury | Sta | 1m,1wp | Ess*2 Act | Refl | p. 158 |
| Golden Tiger Stance | Dex | 2m | Inst | Refl | p. 151 |
| Wary Swallow Method | Dex | ||||
| Wasp Sting Blur | Dex | ||||
| Bruise-Relief Method | Sta | ||||
| Hide-Toughening Essence | Sta | ||||
| Cobra Hypnotic Method | Cha | ||||
| Forgetful Victim Prana | Cha | ||||
| Perfect Fear Scent | Cha | ||||
| Terrifying Lust Infliction | Cha | ||||
| Hide of the Cunning Hunter | App | ||||
| One of the Herd | App | ||||
| New Friend Aroma | App | ||||
| Irresistible Silver Spirit | App | ||||
| Lodestone Reckoning Manner | Wits | ||||
| Foot-Trapping Counter | Dex | ||||
| Rabid Beast Attitude | Dex | ||||
| Thousand Claw Infliction | Dex | ||||
| Lunar Hero Form | Dex | ||||
Knacks
| Name | Effect |
| Humble Mouse Shape | p.131 |
| Towering Beast Form | p. 131 |
| Prey's Skin Disguise | p.132 |
| Life of the Hummingbird | p.134 |
| Hybrid Body Rearrangement | p. 135 |
| Monkey Arm Style | p. 135 |
| Changing Plumage Mastery | p.135 |
| Internal Form Mastery | p. 136 |
| Quicksilver Second Face | p. 136 |
| Deadly Beastman Transformation | p.136 |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Solar Bond | Heart's Blood | Artifact | |||
| Tuntuu mutta harvoin voimakkaasti | 4-10 tässä vaiheessa... | Moonsilver Hearthstone bracers | |||
| Contacts | Mentor | ||||
| Tuntee ainakin yhden uudenkuun. | Voipi olla jo kuollut... | ||||
Deadly Beastman form:
- +1 Str, Dex, Sta
- Talons: +2L MA, punches & kicks (Lunar p.208/Wyld p.147, 2 pts)
- Fur: +1 dice to Survival pools, +1B/L soak (Core p.288, 1 pt)
- Small: -1 Str, Sta; +1 difficulty to hit (Core p.288, 1 pt)
- Wall walking: Full move dex + 8 per action, half to take actions (Core p.289, 4 pts)
- (future) Enhanced Smell: +2 dice to appropriate Awareness pools (Core p.288, 1 pt)
- (future) Wood adaptation: Immune to plant toxins, move easily through woods, -1 to difficulty of climbing rolls, double climbing speed
- (farther future) Fur -> Thick Fur: +2B/L soak (Lunar p.208/Wyld p.147, 1 -> 2 pts)
- Other possible effects: digging, hibernation, omnivorous