Ero sivun ”KoExalted:Alyssa Alkustatit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| style="width:100%;" | {| style="width:100%;" | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:25%" | Nimi: || style="width:75%" | Motivaatio: | + | | style="width:25%" | Nimi: Alyssa || style="width:75%" | Motivaatio: Ylevöitettyjen/yhteiskuntien parantaminen |
|- | |- | ||
| − | | Kasti: | + | | Kasti: Pimennys || Anima: Hopeinen suurkäärme, päällä kultainen varoituskuvio |
|} | |} | ||
| Rivi 10: | Rivi 10: | ||
{| style="width:100%" | {| style="width:100%" | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:23%" | Strength || style="width:10%" | {{ | + | | style="width:23%" | Strength || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:24%" | Charisma || style="width:10%" | {{WWDots3}} || style="width:23%" | Perception || style="width:10%" | {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | Dexterity || {{ | + | | Dexterity || {{WWDots4}} || Manipulation || {{WWDots5}} || Intelligence || {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| − | | Stamina || {{ | + | | Stamina || {{WWDots2}} || Appearance || {{WWDots4}} || Wits || {{WWDots4}} |
|} | |} | ||
| Rivi 23: | Rivi 23: | ||
! colspan=2 | Dawn || colspan=2 | Zenith || colspan=2 | Twilight | ! colspan=2 | Dawn || colspan=2 | Zenith || colspan=2 | Twilight | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{ | + | | style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{WWDots1}} || style="width:24%" | Integrity || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:23%" | Craft || style="width:10%" | {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Martial Arts || {{ | + | | Martial Arts || {{WWDots3}} || Performance || {{WWDots0}} || Investigation || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | Melee || {{WWDots0}} || Presence || {{ | + | | Melee || {{WWDots0}} || Presence || {{WWDots4}} || Lore || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| − | | Thrown || {{WWDots0}} || Resistance || {{ | + | | Thrown || {{WWDots0}} || Resistance || {{WWDots2}} || Medicine || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| − | | War || {{WWDots0}} || Survival || {{WWDots0}} || Occult || {{ | + | | War || {{WWDots0}} || Survival || {{WWDots0}} || Occult || {{WWDots1}} |
|- align="center" | |- align="center" | ||
| − | ! colspan=2 | Night || colspan=2 | Eclipse || colspan=2 | | + | ! colspan=2 | Night || colspan=2 | Eclipse || colspan=2 | Specialties |
|- | |- | ||
| − | | Athletics || {{ | + | | Athletics || {{WWDots3}} || Bureaucracy || {{WWDots5}} || Soc:discern motivation || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | Awareness || {{ | + | | Awareness || {{WWDots1}} || Linguistics || {{WWDots1}} || Pres:persuasion || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | Dodge || {{ | + | | Dodge || {{WWDots3}} || Ride || {{WWDots0}} || MArts:firearms || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| Larceny || {{WWDots0}} || Sail || {{WWDots0}} || || {{WWDots0}} | | Larceny || {{WWDots0}} || Sail || {{WWDots0}} || || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Stealth || {{WWDots0}} || Socialize || {{ | + | | Stealth || {{WWDots0}} || Socialize || {{WWDots5}} || || {{WWDots0}} |
|} | |} | ||
Versio 3. joulukuuta 2010 kello 22.38
| Nimi: Alyssa | Motivaatio: Ylevöitettyjen/yhteiskuntien parantaminen |
| Kasti: Pimennys | Anima: Hopeinen suurkäärme, päällä kultainen varoituskuvio |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Taito | 1.rivi 2.sarake | 1.rivi 3.sarake | |||||||||||||||
| 2.rivi 1.sar | |||||||||||||||||
| 3.rivi 1.sar |
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| # | |||||||
| # | |||||||
| # |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Taustan tyyppi | tyyppi myös (sarake 2) | tyyppi yhä | |||
| Kuvausta yms. | Kuvaus (sarake 2) | Kuvaus | |||
| Seuraava tyyppi, rivi 2 | |||||
| Seuraava kuvaus, rivi 2 | |||||
Thaumaturgy
Degrees: None.
Procedures:
| Name | Art | Rank | Attr | Diff | Cast.Time | Effect | Page/Book |
| 138-9/Core | |||||||
| 13x-14x/OC | |||||||
| WW:n wiki |