Ero sivun ”KoExalted:Nelia Statit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp (update) |
|||
| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| Dexterity || {{WWDots5}} || Manipulation || {{WWDots4}} || Intelligence || {{WWDots2}} | | Dexterity || {{WWDots5}} || Manipulation || {{WWDots4}} || Intelligence || {{WWDots2}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Stamina || {{WWDots4}} || Appearance || {{WWDots3}} || Wits || {{ | + | | Stamina || {{WWDots4}} || Appearance || {{WWDots3}} || Wits || {{WWDots3}} |
|} | |} | ||
| Rivi 31: | Rivi 31: | ||
| '''Thrown''' || {{WWDots3}} || '''Resistance''' || {{WWDots2}} || Medicine || {{WWDots0}} | | '''Thrown''' || {{WWDots3}} || '''Resistance''' || {{WWDots2}} || Medicine || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | War || {{WWDots0}} || '''Survival''' || {{ | + | | War || {{WWDots0}} || '''Survival''' || {{WWDots2}} || Occult || {{WWDots0}} |
|- align="center" | |- align="center" | ||
! colspan=2 | Night || colspan=2 | Eclipse || colspan=2 | Other | ! colspan=2 | Night || colspan=2 | Eclipse || colspan=2 | Other | ||
| Rivi 166: | Rivi 166: | ||
| ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | | ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Awareness ||{{WWBox}}||{{WWSquareX}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} |
| ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | | ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | ||
| ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | | ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | ||
| Rivi 197: | Rivi 197: | ||
|- | |- | ||
| Monkey Leap Technique || Athletics || 3m || One Scene || Reflexive || Hyppyjen pituus 2x | | Monkey Leap Technique || Athletics || 3m || One Scene || Reflexive || Hyppyjen pituus 2x | ||
| + | |- | ||
| + | | Keen Hearing and Touch Technique || Awareness || 3m || One Scene || Reflexive || +2 kuulemis- ja kosketustesteihin | ||
|- | |- | ||
| Shadow Over Water || Dodge || 1m || Instant || Reflexive (step 2) || Nollaa dodge DV:n miinuksista | | Shadow Over Water || Dodge || 1m || Instant || Reflexive (step 2) || Nollaa dodge DV:n miinuksista | ||
Versio 9. lokakuuta 2007 kello 12.18
| Nimi: Nelia | Motivaatio: Näytä Dragon-Bloodeille, keitä heidän todelliset johtajat ovat |
| Kasti: Night | Anima: Musta, köyryselkäinen, vihainen kissa, jonka karvat näyttävät neuloilta |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Throwing | |||||||||||||||||
| Awareness | |||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Effect |
| Fist of Iron Technique | Martial Arts | 1m | Instant | Supplemental | Osuu paremmin, sattuu enemmän |
| Joint Wounding Attack | Throwing | 3m | Instant | Supplemental | Kriplaus/stunnaus |
| Durability of Oak Meditation | Resistance | 3m | Instant | Reflexive (step 7) | Hardness 8 |
| Ox-Body Technique | Resistance | - | Permanent | Permanent | 2 x -1 Health leveleitä |
| Graceful Crane Stance | Athletics | 3m | One Scene | Reflexive | Automaattinen tasapaino |
| Monkey Leap Technique | Athletics | 3m | One Scene | Reflexive | Hyppyjen pituus 2x |
| Keen Hearing and Touch Technique | Awareness | 3m | One Scene | Reflexive | +2 kuulemis- ja kosketustesteihin |
| Shadow Over Water | Dodge | 1m | Instant | Reflexive (step 2) | Nollaa dodge DV:n miinuksista |
| Seven Shadow Evasion (Conviction Flaw) | Dodge | 3m | Instant | Reflexive (step 2) | Väistää odotetun hyökkäyksen, myös väistämättömän |
| Lock-Opening Touch | Larceny | 3m | Instant | Supplemental | Lukko auki naks, maagisille plussaa |
| Easily Overlooked Presence Method | Stealth | 3m | One Scene | Simple | Joukkoon sulautuminen |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds