Ero sivun ”KoExalted:Mihail Statit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunMV (keskustelu | muokkaukset) |
MV (keskustelu | muokkaukset) p |
||
| Rivi 162: | Rivi 162: | ||
| style="width:23%" | || <small>1</small> || <small>2</small> || <small>3</small> || <small>4</small> || <small>5</small> | | style="width:23%" | || <small>1</small> || <small>2</small> || <small>3</small> || <small>4</small> || <small>5</small> | ||
|- | |- | ||
| − | | Craft ||{{ | + | | Craft ||{{WWBox}}||{{WWBoxX}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} |
| ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | | ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | ||
| ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | | ||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}}||{{WWBox}} | ||
Versio 24. elokuuta 2007 kello 20.26
| Nimi: Mihail | Motivaatio: Royal-luokan warstriderin rakentaminen. |
| Kasti: Twilight | Anima: Valkoinen hämähäkki, jolla kirkkaat siniset silmät ja selässä kultainen kastimerkki. |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Craft | |||||||||||||||||
| Melee | |||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Effect |
| Terrestrial Circle Sorcery | Occult | - | Instant | Permanent | Can take Terrestrial Circle Sorcery actions. |
| Mastery of Small Manners | Socialize | 1m | Until next action | Reflexive(Step 1 or 2) | Attune to patterns of human interaction. |
| Frugal Merchant Method | Bureaucracy | 1m | Instant | Supplemental | Helps estimate price and quality. |
| Easily Overlooked Presence Method | Stealth | 3m | One scene | Simple | Difficult to notice |
| Ox Body Technique | Resistance | - | Permanent | Permanent | 1 -2 and 2 -2 health levels |
| Ox Body Technique | Resistance | - | Permanent | Permanent | 1 -2 and 2 -2 health levels |
| Dipping Swallow Defence | Melee | 2m | Instant | Reflexive(Step 2) | Ignore penalties to parry DV |
| Bulwark Stance | Melee | 5m | Until next action | Reflexive(Step 2) | Ignore penalties to parry DV |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds