Ero sivun ”Jokimetsän laulu:Pilvi Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
|||
| Rivi 26: | Rivi 26: | ||
| style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{WWDots0}} || style="width:24%" | Craft || style="width:10%" | {{WWDots3}} || style="width:23%" | Bureaucracy || style="width:10%" | {{WWDots0}} | | style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{WWDots0}} || style="width:24%" | Craft || style="width:10%" | {{WWDots3}} || style="width:23%" | Bureaucracy || style="width:10%" | {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Athletics || {{WWDots2}} || Larceny || {{WWDots0}} || Investigation || {{ | + | | Athletics || {{WWDots2}} || Larceny || {{WWDots0}} || Investigation || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| Awareness || {{WWDots2}} || Linguistics || {{WWDots3}} || Lore || {{WWDots3}} | | Awareness || {{WWDots2}} || Linguistics || {{WWDots3}} || Lore || {{WWDots3}} | ||
Versio 1. kesäkuuta 2010 kello 17.39
| Nimi: Pilvi Rastaantytär | Motivaatiot: |
| Kasti: Uusikuu | Anima: Yönsininen pyörre josta muodostuu varjomainen ilves |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Strength | Charisma | Perception | |||||||||||||||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||||||||||||||
| Stamina | Appearance | Wits |
Charms
| Name | Attribute | Cost | Duration | Type | Effect |
| Eye of the Cat | Per | 6m | Scene | Simple | (L180) |
| Hide of The Cunning Hunter | App | 2m | Indefinite | Reflexive | (L176) |
| Graceful Crane Stance | Dex | 3m | Scene | Reflexive | (E222-223) |
Knacks
| Name | Effect |
| Changing Plumage Mastery | (L135) |
| Deadly Beastman Transformation | +1 Str, Dex, Sta; Enhanced Hearing & Sight: +2 dice to Awareness checks with these senses; Fur: +1 dice to Survival pool, +1B / +1L to soak; Claws: Punches and kicks inflict lethal damage; Fangs: ???; Night Vision |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Mentor | Manse | Heart's Blood | |||
| Terä, susikultin kohde | 4-10 erillistä hahmoa | ||||
| Solar Bond | Artifact | Resources | |||
| Kuunhopeinen sydänkiviamuletti | Pieni rohdoskauppa Samarassa | ||||
Merits & Flaws
| Name | Description | Pts | Page |
| 0 | 00 |