Ero sivun ”Pirunlinnan Herrasmiespalloilijat” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 19: | Rivi 19: | ||
|- | |- | ||
|1 | |1 | ||
| − | |Puppe | + | |[[Herrasmiehet:Puppe|Puppe]] |
|Nuorempi Herrasmies | |Nuorempi Herrasmies | ||
|4 | |4 | ||
Versio 5. kesäkuuta 2009 kello 11.46
| Number | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Puppe | Nuorempi Herrasmies | 4 | 5 | 1 | 9 | Loner, Regeneration, Really stupid, Always hungry, Mighty blow, Throw team-mate | 110 | |||||||
| 2 | Vanhempi Herrasmies | 5 | 5 | 2 | 9 | Loner, Bonehead, Mighty blow, Thick skull, Throw team-mate | |||||||||
| 3 | Maskotti | 5 | 5 | 2 | 8 | Mighty blow, Horns, Wild animal, Thick skull, Frenzy, Loner | |||||||||
| 4 | Ulkomaalainen Herrasmies | 6 | 3 | 4 | 8 | Animosity | |||||||||
| 5 | HerrasmiesHuijari | 7 | 3 | 3 | 7 | Animosity | |||||||||
| 6 | Herra Nietzsche | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 7 | Sir Thomas Graham | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 8 | Oberst Hans-Ulrich Rudel | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 9 | Le Patron Bonaparte | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 10 | Kenraali Hannibal Barca | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 11 | Sir Arthur Wellesley | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 12 | Freiherr Manfred von Richthofen | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 13 | Hauptsturmfuhrer Michael Wittmann | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 14 | Kapitan Otto Kretschmer | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 15 | Major-General Richard Mansfield | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 | ||||||||
| 16 | General Antoine Charles Louis Collinet | Herrasmies | 6 | 3 | 3 | 8 | 50 |
| Rerolls | 4 | 280 |
| Fan Factor | 0 | 0 |
| Apotechary | Yes | 50 |
| Assistant Coach | 0 | 0 |
| Cheerleader | 0 | 0 |
| Treasury | 10k | |
| Total Value | 990k | |
| Kiertopalkinto | ei | 0 |
Tappajasorsa geemailista.
Edesmenneet Kunnian Miehet
| Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Menetettyä expaa: Menetettyä rahaa: Menetettyjä skillejä: