Ero sivun ”Peruna:Sakrin seikkailut” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
|||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| border="1" | {| border="1" | ||
|+ '''<big> Greyhawk-hahmojen maagiset esineet</big>''' | |+ '''<big> Greyhawk-hahmojen maagiset esineet</big>''' | ||
| − | ! !! | + | ! !! Nimetön !! Faler !! Joaquim !! Tannel !! Tsardis !! Yuriel |
|- | |- | ||
! Weapon 1 | ! Weapon 1 | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Bloodiron dagger +3 (13)</small> | |<!--Faler--> <small>Bloodiron dagger +3 (13)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 12: | Rivi 12: | ||
|- | |- | ||
! Weapon 2 | ! Weapon 2 | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Hand Crossbow +2 (6)</small> | |<!--Faler--> <small>Hand Crossbow +2 (6)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 20: | Rivi 20: | ||
|- | |- | ||
! Implement 1 | ! Implement 1 | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small></small> | |<!--Faler--> <small></small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Staff of Ruin +3 (13)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Staff of Ruin +3 (13)</small> | ||
| Rivi 28: | Rivi 28: | ||
|- | |- | ||
! Implement 2 | ! Implement 2 | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small></small> | |<!--Faler--> <small></small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Orb of Inevitable Continuance +1 (3)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Orb of Inevitable Continuance +1 (3)</small> | ||
| Rivi 36: | Rivi 36: | ||
|- | |- | ||
! Armor | ! Armor | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faelar--> <small>Repulsive Snakeskin Leather +4 (17)</small> | |<!--Faelar--> <small>Repulsive Snakeskin Leather +4 (17)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Veteran's Fey Hide +4 (17)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Veteran's Fey Hide +4 (17)</small> | ||
| Rivi 44: | Rivi 44: | ||
|- | |- | ||
! Arms | ! Arms | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Iron Armbands of Power (6)</small> | |<!--Faler--> <small>Iron Armbands of Power (6)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 52: | Rivi 52: | ||
|- | |- | ||
! Feet | ! Feet | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Boots of Dancing (11)</small> | |<!--Faler--> <small>Boots of Dancing (11)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Steadfast Boots (8)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Steadfast Boots (8)</small> | ||
| Rivi 60: | Rivi 60: | ||
|- | |- | ||
! Hands | ! Hands | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Strikeback Gloves (10)</small> | |<!--Faler--> <small>Strikeback Gloves (10)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Gloves of Piercing (3)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Gloves of Piercing (3)</small> | ||
| Rivi 68: | Rivi 68: | ||
|- | |- | ||
! Head | ! Head | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Helm of Battle (9)</small> | |<!--Faler--> <small>Helm of Battle (9)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Stag Helm (5)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Stag Helm (5)</small> | ||
| Rivi 76: | Rivi 76: | ||
|- | |- | ||
! Neck | ! Neck | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Amulet of Protection +4 (16)</small> | |<!--Faler--> <small>Amulet of Protection +4 (16)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Cloak of Displacement +3 (15)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Cloak of Displacement +3 (15)</small> | ||
| Rivi 84: | Rivi 84: | ||
|- | |- | ||
! Ring | ! Ring | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Ring of Evasion (17)</small> | |<!--Faler--> <small>Ring of Evasion (17)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 92: | Rivi 92: | ||
|- | |- | ||
! Ring | ! Ring | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>War Ring (16)</small> | |<!--Faler--> <small>War Ring (16)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 100: | Rivi 100: | ||
|- | |- | ||
! Waist | ! Waist | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Belt of Vigor (2)</small> | |<!--Faler--> <small>Belt of Vigor (2)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small>Healer's Sash (11)</small> | |<!--Joaquim--> <small>Healer's Sash (11)</small> | ||
| Rivi 108: | Rivi 108: | ||
|- | |- | ||
! Other | ! Other | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Unfettered Thieves' Tools (11)</small> | |<!--Faler--> <small>Unfettered Thieves' Tools (11)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 116: | Rivi 116: | ||
|- | |- | ||
! Other | ! Other | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small>Everlasting Provisions (4)</small> | |<!--Faler--> <small>Everlasting Provisions (4)</small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 124: | Rivi 124: | ||
|- | |- | ||
! Other | ! Other | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small></small> | |<!--Faler--> <small></small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 132: | Rivi 132: | ||
|- | |- | ||
! Other | ! Other | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small></small> | |<!--Faler--> <small></small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 140: | Rivi 140: | ||
|- | |- | ||
! Other | ! Other | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small></small> | |<!--Faler--> <small></small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 148: | Rivi 148: | ||
|- | |- | ||
! Other | ! Other | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> <small></small> |
|<!--Faler--> <small></small> | |<!--Faler--> <small></small> | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
| Rivi 156: | Rivi 156: | ||
|- | |- | ||
! Level Sum | ! Level Sum | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> |
|<!--Faler--> 139 | |<!--Faler--> 139 | ||
|<!--Joaquim--> 74 | |<!--Joaquim--> 74 | ||
| Rivi 164: | Rivi 164: | ||
|- | |- | ||
! Päivitetty viimeksi | ! Päivitetty viimeksi | ||
| − | |<!-- | + | |<!--Nimetön--> |
|<!--Faler--> | |<!--Faler--> | ||
|<!--Joaquim--> | |<!--Joaquim--> | ||
Versio 23. helmikuuta 2009 kello 01.03
| Nimetön | Faler | Joaquim | Tannel | Tsardis | Yuriel | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Weapon 1 | Bloodiron dagger +3 (13) | Thundergod Full Blade +4 (18) | Farslayer Greatspear +3 (13) | |||
| Weapon 2 | Hand Crossbow +2 (6) | Sunblade Longsword +1 (4) | ||||
| Implement 1 | Staff of Ruin +3 (13) | Staff of Ruin +3 (13) | ||||
| Implement 2 | Orb of Inevitable Continuance +1 (3) | Orb of Coercive Dementia +4 (19) | ||||
| Armor | Repulsive Snakeskin Leather +4 (17) | Veteran's Fey Hide +4 (17) | Rat Form Drowmesh +3 (13) | Laughing Death Leather +2 (9) | chaos weave earth hide +3 (14) | |
| Arms | Iron Armbands of Power (6) | Couters of Second Chances (15) | Bracers of Tactical Blows (16) | |||
| Feet | Boots of Dancing (11) | Steadfast Boots (8) | Sandals of Precise Stepping (16) | Boots of the Fencing Master (7) | Boots of Adept Charging (2) | |
| Hands | Strikeback Gloves (10) | Gloves of Piercing (3) | Luckbender Gloves (6) | Parry Gauntlets (5) | ||
| Head | Helm of Battle (9) | Stag Helm (5) | Stag Helm (5) | Helm of Opportunity (4) | ||
| Neck | Amulet of Protection +4 (16) | Cloak of Displacement +3 (15) | Clasp of Noble Sacrifice +4 (17) | Medallion of Death Deferred +3 (14) | Chamber Cloak +4 (18) | |
| Ring | Ring of Evasion (17) | |||||
| Ring | War Ring (16) | |||||
| Waist | Belt of Vigor (2) | Healer's Sash (11) | Belt of Vigor (2) | Viper Belt (4) | Barbed Baldric (5) | |
| Other | Unfettered Thieves' Tools (11) | Reading Spectacles (2) | Battle Standard of Might (4) | |||
| Other | Everlasting Provisions (4) | Bag of Holding (5) | Bag of Holding (5) | |||
| Other | Zagig's Key (30) | |||||
| Other | ||||||
| Other | ||||||
| Other | ||||||
| Level Sum | 139 | 74 | 122 | 73 | 87 | |
| Päivitetty viimeksi |
- Party
- residuum: 31840
- aarrekartta: Xul Jarak, kuningas Kursk yksihampaan hauta
- NELIAPILA (limited wish)
- rituaali: kuinka tehdään puolilohikäärmeitä
- maaginen vieraskirja kirjastoon (arvo 1000)
- Zagygin talismaani
- vihreä mithrilistä tehty epämaaginen lehti (muuttuu avaimeksi, kun ottaa käteen)
- rituaalikirja: kaikki arcane-rituaalit tasolle 4 asti
- rituaalikirja: PHB:n rituaalit tasolle 10 asti
- rituaalikirja: PHB:n arcane-rituaalit tasolle 20 asti
- rituaalikirja: teleportaatio-ohjeita
- rituaalikirja: wizard's sight
- rituaalikäärö: View location
- rituaalikäärö: Consult Oracle
- rituaalikäärö: Shadow walk
- rituaalikäärö: detect object
- rituaalikäärö: power transfer scroll
- Rope of Climbing (10)
- Pouches of shared acquisition (15)
- Ikisoihtuja (2 kpl)
- Factotum Helm (AV141)
- kristallikallo
- ruumiin tummunut hopeasormus
- kristallikallon sirpaleet
- elixir of flying
- jäätynyt teroituskivi
- Necklace of Fireballs +3 (15)