Ero sivun ”Peruna:Sakrin seikkailut” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| border="1" | {| border="1" | ||
| − | |+ '''<big> Greyhawk -hahmojen maagiset esineet</big>''' | + | |+ '''<big> Greyhawk-hahmojen maagiset esineet</big>''' |
| − | ! !! | + | ! !! Tynnyri !! Faler !! Joaquim !! Tannel !! Tsardis !! Yuriel !! Party Pool |
|- | |- | ||
! Weapon 1 | ! Weapon 1 | ||
| Rivi 8: | Rivi 8: | ||
|<!--Joaquim--> <small></small> | |<!--Joaquim--> <small></small> | ||
|<!--Tannel--> <small></small> | |<!--Tannel--> <small></small> | ||
| − | |<!--Tsardis--> <small> | + | |<!--Tsardis--> <small>Thunderguard Full Blade +4 (18)</small> |
|<!--Yuriel--> <small>Farslayer Greatspear +3 (13)</small> | |<!--Yuriel--> <small>Farslayer Greatspear +3 (13)</small> | ||
|<!--Party--> <small>+3 Subtle dagger (13)</small> | |<!--Party--> <small>+3 Subtle dagger (13)</small> | ||
| Rivi 19: | Rivi 19: | ||
|<!--Tsardis--> <small></small> | |<!--Tsardis--> <small></small> | ||
|<!--Yuriel--> <small>Sunblade Longsword +1 (4)</small> | |<!--Yuriel--> <small>Sunblade Longsword +1 (4)</small> | ||
| − | |<!--Party--> <small></small> | + | |<!--Party--> <small>Adamantine falchion +2</small> |
|- | |- | ||
! Implement 1 | ! Implement 1 | ||
| Rivi 179: | Rivi 179: | ||
|<!--Joaquim--> 65 | |<!--Joaquim--> 65 | ||
|<!--Tannel--> 82 | |<!--Tannel--> 82 | ||
| − | |<!--Tsardis--> | + | |<!--Tsardis--> 80 |
|<!--Yuriel--> 81 | |<!--Yuriel--> 81 | ||
|<!--Party--> 18 | |<!--Party--> 18 | ||
Versio 31. tammikuuta 2009 kello 19.40
| Tynnyri | Faler | Joaquim | Tannel | Tsardis | Yuriel | Party Pool | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Weapon 1 | Longsword | Bloodiron dagger +3 (13) | Thunderguard Full Blade +4 (18) | Farslayer Greatspear +3 (13) | +3 Subtle dagger (13) | ||
| Weapon 2 | Hand Crossbow +2 (6) | Sunblade Longsword +1 (4) | Adamantine falchion +2 | ||||
| Implement 1 | Sundisk of Pelor +3 | Staff of Ruin +3 (13) | Staff of Ruin +3 (13) | ||||
| Implement 2 | Orb of Inevitable Continuance +1 (3) | ||||||
| Armor | Agile Wyvernscale +3 | Snakeskin leather, Repulsive +4 (17) | Chaos weave Earthhide +3 (14) | Rat Form Drowmesh +3 (13) | Laughing Death Leather +2 (9) | Magic Hide +3 (11) | |
| Arms | Storm Shield | Iron Armbands of Power (6) | Couters of Second Chances (15) | Bracers of Tactical Blows (16) | |||
| Feet | Boots of Quickness | Boots of Dancing (11) | Steadfast Boots (8) | Boots of Adept Charging (2) | |||
| Hands | Gloves of Piercing | Strikeback Gloves (10) | Gloves of Piercing (3) | Luckbender gloves (6) | Parry Gauntlets (5) | ||
| Head | Circlet of Indomitability (8) | Helm of Battle (9) | Stag Helm (5) | Stag Helm (5) | Helm of Opportunity (4) | ||
| Neck | Cloak of Survival +3 | Amulet of Protection +4 (16) | Cloak of Displacement +3 (15) | Necklace of Fireballs +3 (15) | Medallion of Death Deferred +3 (14) | Amulet of Physical Resolve +3 (12) | |
| Ring | Ring of Evasion (17) | ||||||
| Ring | War Ring (16) | ||||||
| Waist | Belt of Vim (8) | Belt of Vigor (2) | Viper Belt (4) | Belt of Vigor (2) | Healer's Sash (11) | Barbed Baldric (5) | |
| Other | Veterans hide +1 | Unfettered Thieves' Tools (11) | Reading Spectacles (2) | Amulet of Physical Resolve +2 (7) | Battle Standard of Might (4) | Rope of Climbing (10) | |
| Other | Basket of Everlasting Provisions (4) | Bag of Holding (5) | Bag of Holding (5) | Shield of Defiance (8) | |||
| Other | Zagig's Key (30) | Pouches of shared acquisition | |||||
| Other | |||||||
| Other | |||||||
| Other | |||||||
| Level Sum | 68 | 151 | 65 | 82 | 80 | 81 | 18 |
| Päivitetty 12.1. jälkeen? | EI | JOO | JOO | JOO | Joo | JOO | - |