Ero sivun ”ManseExalted:Oriel Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuunp |
|||
| Rivi 109: | Rivi 109: | ||
| Compassion || align="right" | {{WWDots2}} | | Compassion || align="right" | {{WWDots2}} | ||
|- | |- | ||
| − | |Orichalcum Daiklave||5||10|| | + | |Orichalcum Daiklave||5||10||8L||+3||4||-||- |
| || align="right" | {{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}} | | || align="right" | {{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}} | ||
|- | |- | ||
| − | |Long Bow||6||9|| | + | |Long Bow||6||9||4L/2L Pierc||-||3||200||20+20 |
| Conviction || align="right" | {{WWDots2}} | | Conviction || align="right" | {{WWDots2}} | ||
|- | |- | ||
| − | |Sky-Cutter||5||10|| | + | |Sky-Cutter||5||10||7L||-||2||50||- |
| || align="right" | {{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}} | | || align="right" | {{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}} | ||
|- | |- | ||
Versio 8. syyskuuta 2008 kello 17.22
| Nimi: Oriel | Motivaatio: Scavenger Landsin valtioiden valtiomuotojen muuttaminen |
| Kasti: Yö | Anima: Metsästävä Pöllö |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Stealth | 1.rivi 2.sar | ||||||||||||||||
| Dodge | |||||||||||||||||
| Thrown |
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect |
| Ox-Body Technique | Resistance | - | Permanent | Permanent | Stackable | one -1HL, two -2HL |
| Lock-Opening Touch | Larceny | 3m | instant | supplemental | Combo-OK | ei-taika lukkoja avatessa automaattinen onnistuminen |
| Easily Overlooked Precence Method | Stealth | 3m | scene | simple | Combo-OK | mahdollisuus auto-epäonnistumiseen etsiesään Solaria |
| Mental Invisibility Technique | Stealth | 5m, 1wp | scene | simple | Combo-OK, Compulsion | (dex + stealth) + essence successes, jos yli dodge MDV niin pakko ignoroida Solar |
| Invisible Statue Spirit | Stealth | 5m | Indefinite | simple | Combo-OK | ei nähdä jos en liiku |
| Triple-Distance Attack Technique | Thrown | 3m | instant | supplemental | Combo-OK | 3 x range |
| Essence Arrow Attack | Archery | 2m | instant | supplemental | Combo-OK, Obvious | lisää essence damage + Kaikki |
| Shadow Over Water | Dodge | 1m | instant | Reflexive (step 2) | Combo-OK | no penalty to dodge DV |
| Leaping Dodge Method | Dodge | 3m | instant | Reflexive (step 9) | Combo-OK, counterattack | (str + dodge) x 3 yrd ylös, 2 x sivulle |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Contacts | Artefacts | tyyppi yhä | |||
| Grey Forksissa kontakteja | Sky-cutter | Kuvaus | |||
| Resources | |||||