Ero sivun ”SV:Hellen hahmo” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 94: | Rivi 94: | ||
|- | |- | ||
| Lore | | Lore | ||
| − | | {{ | + | | {{WWDots2}} |
| Might | | Might | ||
Versio 16. elokuuta 2018 kello 16.16
Alexander Young
Kuvaus hahmosta
Clan: Tremere
Age: 53
Languages: English
Height/Weight: 175cm / 65kg
Hair: Black
Eyes: Green
Aspects
Menneisyys: Aseseppä, anti-vampyyriaseiden päätutkija
Ongelmia: Addiktoitunut verimagiaan
Lähimenneisyys: San Diegon Sabbath tukikohdan tuhoaminen
Suhde nunnaan: ??
Suhde näytteljään: ??
Abilities
| Willpower | Humanity |
| Discipline | Consciousness | Conviction |
Skills
| Alertness | Athletics | Burglary | |||
| Craftmanship | Deceit | Driving | |||
| Empathy | Endurance | Fists | |||
| Guns | Intimidatation | Investigation | |||
| Lore | Might | Performance | |||
| Presence | Rapport | Scholarship | |||
| Stealth | Survival | Weapons |
Stunts
- Scientist, military technology
- Capable researcher
- Teflon persona
Disciplines
| Thaumaturgy | Possession | Auspex |
Backgrounds
| Mentor | Status | Contacts |