Ero sivun ”ToVN:Rynnäkkötykit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 25: | Rivi 25: | ||
|Medic | |Medic | ||
| | | | ||
| − | |KP | + | |KP, Panzerschreck |
|- | |- | ||
|Wilfried Meisner | |Wilfried Meisner | ||
Versio 28. elokuuta 2017 kello 23.33
8.8 cm KwK 36 rof 4, range 1000, vs inf 10, pene 5
7.5 cm KwK 40 rof 4, range 750, vs inf 8, pene 4
MG34 rof 15, range 300, vs inf 1, pene -, Slow deploy
Command Squad
- Exp:0
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Helmuth Regenbogen | Tulenjohto alik. | Thief, Survivor, Inspiring leader | Lost an arm | Luger |
| Tobias Heinrichs | Tulenjohto alik. | Medic | KP, Panzerschreck | |
| Wilfried Meisner | Tulenjohto alik. | Medic | KP | |
| Samuel Hafner | Radisti | Medic | KP | |
| Othmar Gärtner | Radisti | Medic | KP | |
| Hartmut Jung | Radisti | Medic | KP | |
| Ansem Behringer | Kuski | Sliding stop, Survivor |
Nashorn
- Exp: 0
- Ammo /60
- HE
- AP
- KK 2/2
- Panssari: 1
- Nopeus: 8
- Special: Open top
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Lenz Swango | Johtaja | Inspirational leader x2, Quick exit x3, Survivor, Thief, Medic | ||
| Leonard Saller | Ampuja | Critical hitter, Tank buster x2, Survivor, Quick exit | Shock. Jos moraalia heitetään, -1 to hit/halved lopputaistelun ajan, ei ammu pinnissä | |
| Thorben Burgstaller | Ajaja | Smooth operator, Positioning, Quick exit x2, Survivor, Thief | ||
| Waldemar Ingersleben | Lataaja | Quick loader | ||
| Adam Kaube | Radisti | Quick exit |
The First StuG Squad
- Exp: 0
- Ammo /50
- HE
- AP
- Smoke
- KK 2/2
- Suojasavut 1/1
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Alexis Vogt | Johtaja | Inspiring leader | ||
| Reiner Brune | Ampuja | WS "HE" | ||
| Jörg Spannagel | Ajaja | Smooth operator | ||
| Seppel Junge | Lataaja/Radisti | Channel surfer |
The Second StuG Squad
- Exp: 0
- Ammo /50
- HE
- AP
- Smoke
- KK 2/2
- Suojasavut 1/1
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Kunibert Gunther | Johtaja | Inspiring leader | ||
| Alban Schuchardt | Ampuja | WS "HE" | ||
| Markus Lorentz | Ajaja | Smooth operator | ||
| Hugo Penzig | Lataaja/Radisti | Channel surfer |