Ero sivun ”ToVN:Mörselblitz” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 41: | Rivi 41: | ||
|colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 1 - Keltainen''' || xp: | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 1 - Keltainen''' || xp: | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 120/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | |Lothar Storl || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Ulrich Herig || Varajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Adelger Fürstenberg || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || |
|- | |- | ||
| − | |Burkhardt Gansz || Apusuuntaaja || Quick | + | |Burkhardt Gansz || Apusuuntaaja || Quick loader || || |
|- | |- | ||
| − | |Ralf Büchner || Panostaja || Mechanic || | + | |Ralf Büchner || Panostaja || Mechanic || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Simon Wimpffen|| Radisti || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Ronald Tanneberger || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Chris Weschler || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Kunz Wasser || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Emmerich Weiskopf || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| − | |Baldur Tanneberger || Kuski || Smooth operator || | + | |Baldur Tanneberger || Kuski || Smooth operator || || |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Siegmund Scherer || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || |
|- | |- | ||
|colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 2 - Sininen''' || xp: 3 | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 2 - Sininen''' || xp: 3 | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 120/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
|- | |- | ||
| − | |Laurin Reichleitner || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || | + | |Laurin Reichleitner || Ryhmänjohtaja || Air Alert, Inspiring leader || || |
|- | |- | ||
|Jakob Herberger || Varajohtaja || Varas || || | |Jakob Herberger || Varajohtaja || Varas || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Albrecht Steinhaeuser || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Albrecht Steinhaeuser || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | |Gunter Schwarzmann || Apusuuntaaja || Quick | + | |Gunter Schwarzmann || Apusuuntaaja || Quick loader, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Marwin Busch || Panostaja || Mechanic || || | |Marwin Busch || Panostaja || Mechanic || || | ||
| Rivi 97: | Rivi 97: | ||
|Rolf Heitz || Kuski || Smooth operator || || | |Rolf Heitz || Kuski || Smooth operator || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Bernhardt Wallner || Ampuja || Weapon Specialist:MG, | + | |Bernhardt Wallner || Ampuja || Weapon Specialist:MG, Quick loader || || |
|- | |- | ||
|colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 3 - Oranssi''' || xp: 5 | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 3 - Oranssi''' || xp: 5 | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 | 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 120/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 | MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
|- | |- | ||
| − | |Bernhard Schwartz || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || | + | |Bernhard Schwartz || Ryhmänjohtaja || Air Alert, Inspiring leader || || |
|- | |- | ||
| − | |Harald Gutfreund || Varajohtaja || Varas || || | + | |Harald Gutfreund || Varajohtaja || Varas, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | |Hubert Backer || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Hubert Backer || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | |Oliver Eichmann || Apusuuntaaja || Quick | + | |Oliver Eichmann || Apusuuntaaja || Quick loader, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Kai Pfitzner || Panostaja || Mechanic || || | |Kai Pfitzner || Panostaja || Mechanic || || | ||
| Rivi 125: | Rivi 125: | ||
|Carl Lachs || Ammusmies || Hoarder || || | |Carl Lachs || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Bastian Hechler || Kuski || Smooth operator || || | + | |Bastian Hechler || Kuski || Smooth operator, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Kajetan Schöll || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | |Kajetan Schöll || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | ||
| Rivi 131: | Rivi 131: | ||
|colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 4 - Vihreä''' || xp: 7 | |colspan=4 align="center" | '''Sdkfz 251/2 no. 4 - Vihreä''' || xp: 7 | ||
|- | |- | ||
| − | |colspan=4 |8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: | + | |colspan=4 |8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire || Ammo: 120/120 Smoke: 5 |
|- | |- | ||
|colspan=4 |MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | |colspan=4 |MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy || Ammo: 2/2 | ||
|- | |- | ||
| − | |Arne Tarr || Ryhmänjohtaja || Air Alert || || | + | |Arne Tarr || Ryhmänjohtaja || Air Alert, Inspiring leader || || |
|- | |- | ||
| − | |Benedict Landauer || Varajohtaja || Varas || || | + | |Benedict Landauer || Varajohtaja || Varas, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | |Jonas Waxman || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | + | |Jonas Waxman || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | |Martin Fechner || Apusuuntaaja || Quick | + | |Martin Fechner || Apusuuntaaja || Quick loader, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | |Stephan Glehn || Panostaja || Mechanic || || | + | |Stephan Glehn || Panostaja || Mechanic, Survivor || || |
|- | |- | ||
|Mark Rohrmann || Radisti || Hoarder || || | |Mark Rohrmann || Radisti || Hoarder || || | ||
| Rivi 155: | Rivi 155: | ||
|Volkhardt Stern || Ammusmies || Hoarder || || | |Volkhardt Stern || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | |Helmut Herrlein || Kuski || Smooth operator || || | + | |Helmut Herrlein || Kuski || Smooth operator, Survivor || || |
|- | |- | ||
| − | |Sascha Teicher || Ampuja || Weapon Specialist:MG || || | + | |Sascha Teicher || Ampuja || Weapon Specialist:MG, Quick loader || || |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versio 28. elokuuta 2017 kello 23.24
60 miestä, 5 varasta, 4 mekaanikkoa.
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Skdfz222 komentovaunu - Purppura | xp: | |||
| 2.0 Kwk; ROF: 10; rng: 400; vsINF: 3; pen: 1; Autocannon | Ammo: 216/216 30% AP ratio | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Wulf Umlauf | Joukkueen johtaja | Air Alert | ||
| Lukas Mozart | Joukkueen varajohtaja | Varas | ||
| Kurt Ettlinger | Radisti | Hoarder | ||
| Olaf Klaproth | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Philip Seidel | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Gotthard Rieger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Ekkehard Wiener | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Josua Goldblum | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Asser Pelzer | Laskinaliupseeri | Accurate calculations | ||
| Niklas Werthner | Ammusaliupseeri | Hoarder | ||
| Nikolaus Ochs | Kuski | Sliding Stop, Varas, Smooth Operator | Stalingrad veteran | |
| Benedikt Dittrich | Ampuja | Critical Hitter, Planebuster, Planebuster | ||
| Sdkfz 251/2 no. 1 - Keltainen | xp: | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 120/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Lothar Storl | Ryhmänjohtaja | Air Alert | ||
| Ulrich Herig | Varajohtaja | Varas | ||
| Adelger Fürstenberg | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Burkhardt Gansz | Apusuuntaaja | Quick loader | ||
| Ralf Büchner | Panostaja | Mechanic | ||
| Simon Wimpffen | Radisti | Hoarder | ||
| Ronald Tanneberger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Chris Weschler | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kunz Wasser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Emmerich Weiskopf | Ammusmies | Hoarder | ||
| Baldur Tanneberger | Kuski | Smooth operator | ||
| Siegmund Scherer | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 2 - Sininen | xp: 3 | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 120/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Laurin Reichleitner | Ryhmänjohtaja | Air Alert, Inspiring leader | ||
| Jakob Herberger | Varajohtaja | Varas | ||
| Albrecht Steinhaeuser | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Gunter Schwarzmann | Apusuuntaaja | Quick loader, Survivor | ||
| Marwin Busch | Panostaja | Mechanic | ||
| Karlheinz Niehaus | Radisti | Hoarder | ||
| Bernhard Fromm | Ammusmies | Hoarder | ||
| Steffen Beck | Ammusmies | Hoarder | ||
| Gerwald Taube | Ammusmies | Hoarder | ||
| Zacharias Buhler | Ammusmies | Hoarder | ||
| Rolf Heitz | Kuski | Smooth operator | ||
| Bernhardt Wallner | Ampuja | Weapon Specialist:MG, Quick loader | ||
| Sdkfz 251/2 no. 3 - Oranssi | xp: 5 | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 120/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Bernhard Schwartz | Ryhmänjohtaja | Air Alert, Inspiring leader | ||
| Harald Gutfreund | Varajohtaja | Varas, Survivor | ||
| Hubert Backer | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Oliver Eichmann | Apusuuntaaja | Quick loader, Survivor | ||
| Kai Pfitzner | Panostaja | Mechanic | ||
| Joachim Hechler | Radisti | Hoarder | ||
| Jonathan Nadelmann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Veit Einstein | Ammusmies | Hoarder | ||
| Leopold Jung | Ammusmies | Hoarder | ||
| Carl Lachs | Ammusmies | Hoarder | ||
| Bastian Hechler | Kuski | Smooth operator, Survivor | ||
| Kajetan Schöll | Ampuja | Weapon Specialist:MG | ||
| Sdkfz 251/2 no. 4 - Vihreä | xp: 7 | |||
| 8.1 cm Granatenwerfer; ROF: 8; rng: 2000; vsINF: 2; pen: -; Indirect fire | Ammo: 120/120 Smoke: 5 | |||
| MG34; ROF: 15; rng: 300 ; vsINF: 1; Slow deploy | Ammo: 2/2 | |||
| Arne Tarr | Ryhmänjohtaja | Air Alert, Inspiring leader | ||
| Benedict Landauer | Varajohtaja | Varas, Survivor | ||
| Jonas Waxman | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar, Survivor | ||
| Martin Fechner | Apusuuntaaja | Quick loader, Survivor | ||
| Stephan Glehn | Panostaja | Mechanic, Survivor | ||
| Mark Rohrmann | Radisti | Hoarder | ||
| Baldur Preiss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Horst Ducke | Ammusmies | Hoarder | ||
| Marco Oppert | Ammusmies | Hoarder | ||
| Volkhardt Stern | Ammusmies | Hoarder | ||
| Helmut Herrlein | Kuski | Smooth operator, Survivor | ||
| Sascha Teicher | Ampuja | Weapon Specialist:MG, Quick loader | ||