Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| || Joukkueen johtaja || || || | | || Joukkueen johtaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || | + | |Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || |
|- | |- | ||
| || Tulenjohtoaliupseeri || || || | | || Tulenjohtoaliupseeri || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || || | + | |Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || || |
|- | |- | ||
| − | | Henny Haussegger || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || | + | |Henny Haussegger || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || |
|- | |- | ||
| − | | || Laskinaliupseeri || || || | + | |Björn Brunner || Laskinaliupseeri || Quick calculator || || |
|- | |- | ||
| || Laskinaliupseeri || || || | | || Laskinaliupseeri || || || | ||
| Rivi 32: | Rivi 32: | ||
| || Ryhmänjohtaja || || || | | || Ryhmänjohtaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ryhmänvarajohtaja || || || | + | |Adolar Kamphaus || Ryhmänvarajohtaja || Varas || || |
|- | |- | ||
|Werner Kiesel || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | |Werner Kiesel || Suuntaaja || Weapon specialist: Mortar || || | ||
| Rivi 66: | Rivi 66: | ||
|Erich Kocher || Ammusmies || Hoarder || || | |Erich Kocher || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Patrik Grau || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| || Ammusmies || || || | | || Ammusmies || || || | ||
| Rivi 88: | Rivi 88: | ||
|Kurt Masing || Ammusmies || Hoarder || || | |Kurt Masing || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Nils Roemheld || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| || Ammusmies || || || | | || Ammusmies || || || | ||
| Rivi 110: | Rivi 110: | ||
|Reinhold Ritschel || Ammusmies || Hoarder || || | |Reinhold Ritschel || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Ansgar Strauss || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| || Ammusmies || || || | | || Ammusmies || || || | ||
Versio 19. kesäkuuta 2017 kello 22.00
8cm Granatwerfer34 joukkue
xp:
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä | ||||
| Joukkueen johtaja | ||||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Tulenjohtoaliupseeri | ||||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement | ||
| Henny Haussegger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Björn Brunner | Laskinaliupseeri | Quick calculator | ||
| Laskinaliupseeri | ||||
| Ammusaliupseeri | ||||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Adolar Kamphaus | Ryhmänvarajohtaja | Varas | ||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Lutz Gerster | Ammusmies | Hoarder | ||
| Woldemar Scharwenka | Ammusmies | Hoarder | ||
| Isaak Hauser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Toinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Phillipp Untermann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Erich Kocher | Ammusmies | Hoarder | ||
| Patrik Grau | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Bernd Schwertfeger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kurt Masing | Ammusmies | Hoarder | ||
| Nils Roemheld | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Jörn Brickner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Reinhold Ritschel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ansgar Strauss | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||