Ero sivun ”ToVN:Mörselangst” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
8cm Granatwerfer34 joukkue<br> | 8cm Granatwerfer34 joukkue<br> | ||
| − | xp: | + | xp: |
{|border="1" | {|border="1" | ||
| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| || Joukkueen johtaja || || || | | || Joukkueen johtaja || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || | + | | Siegfried Müller || Tulenjohtoaliupseeri || Quick decisions || || |
|- | |- | ||
| || Tulenjohtoaliupseeri || || || | | || Tulenjohtoaliupseeri || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || | + | | Jacob Löw || Mittausaliupseeri || Accurate measurement || || |
|- | |- | ||
| Henny Haussegger || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || | | Henny Haussegger || Mittausaliupseeri || Quick deploy || || | ||
| Rivi 26: | Rivi 26: | ||
| || Laskinaliupseeri || || || | | || Laskinaliupseeri || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusaliupseeri || || | + | | || Ammusaliupseeri || || || |
|- | |- | ||
|colspan=5 align="center" | '''Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä''' | |colspan=5 align="center" | '''Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä''' | ||
| Rivi 44: | Rivi 44: | ||
|Woldemar Scharwenka || Ammusmies || Hoarder || || | |Woldemar Scharwenka || Ammusmies || Hoarder || || | ||
|- | |- | ||
| − | | || Ammusmies || || || | + | |Isaak Hauser || Ammusmies || Hoarder || || |
|- | |- | ||
| || Ammusmies || || || | | || Ammusmies || || || | ||
Versio 29. toukokuuta 2017 kello 17.35
8cm Granatwerfer34 joukkue
xp:
| Name | Position | Skills | Injuries | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Komentoryhmä | ||||
| Joukkueen johtaja | ||||
| Siegfried Müller | Tulenjohtoaliupseeri | Quick decisions | ||
| Tulenjohtoaliupseeri | ||||
| Jacob Löw | Mittausaliupseeri | Accurate measurement | ||
| Henny Haussegger | Mittausaliupseeri | Quick deploy | ||
| Laskinaliupseeri | ||||
| Laskinaliupseeri | ||||
| Ammusaliupseeri | ||||
| Ensimmäinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Werner Kiesel | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Lutz Gerster | Ammusmies | Hoarder | ||
| Woldemar Scharwenka | Ammusmies | Hoarder | ||
| Isaak Hauser | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Toinen kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Jürgen Ochs | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Phillipp Untermann | Ammusmies | Hoarder | ||
| Erich Kocher | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Kolmas kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Hans Schneider | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Bernd Schwertfeger | Ammusmies | Hoarder | ||
| Kurt Masing | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Neljäs kranaatinheitinryhmä | ||||
| Ryhmänjohtaja | ||||
| Ryhmänvarajohtaja | ||||
| Erhard Himmelfarb | Suuntaaja | Weapon specialist: Mortar | ||
| Apusuuntaaja | ||||
| Panostaja | ||||
| Jörn Brickner | Ammusmies | Hoarder | ||
| Reinhold Ritschel | Ammusmies | Hoarder | ||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||
| Ammusmies | ||||